Článek

Aktuální festival Akcent o podobě Evropy

 
Pátý ročník festivalu dokumentárního divadla Akcent, který se uskuteční od 19. do 25. listopadu v pražském Divadle Archa, je vysoce aktuální. Představení se věnují otázkám dopadu nezaměstnanosti, zadluženost zemí a uprchlické krize a tomu, jak se k ní stavíme.
12.11.2015 11:25 |

podobné články

Podobné články

Akcent přiblíží dokumentární divadlo

 
Neobvyklá představení nabídne od středy až do 18 listopadu čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Akcent. Dobu převratu v Chile i kulturní revoluci v Číně přiblíží převážně multimediální dokumentárně laděná představení, kde se na scéně objevují pamětníci přelomových historických událostí.
13.11.2013 10:16 |

podobné články

Severoirská palírna zavřela na den brány, aby uspořádala jedinečný hudební festival

 
I takhle se dá uspořádat hudební festival. V severoirské vesničce Bushmills uspořádala tamější destilérka ve čtvrtek hudební festival, kam pozvala fanoušky své whiskey z celé Evropy. Festival Bushmills Live tak uzavřel běžnou bránu do destilérky a místo prohlídek výroby whiskey se dvě části palírny změnily na malé koncertní sály, kde se bavily stovky hostů.
22.06.2013 18:30 |

podobné články

La Película prosluní české kinosály španělskou kinematografií. Festival uvede Julio Medem

 
Festival La Película zamíří mezi 16. a 29. únorem do Prahy, Brna, Hradce Králové a Ostravy, kde nabídne výběr toho nejzajímavějšího z aktuální tvorby španělsky mluvených kinematografií. Festival uvede novinku s Penélope Cruzovou a zaměří se na baskické filmy i snímky Latinské Ameriky.
10.02.2016 15:10 |

podobné články

Johnny Depp: Rád nosím sukně

 
Herec Johnny Depp se při natáčení Alenky v říši divů zamiloval do skotské kultury. Ale více než skotský akcent si oblíbil především národní oblečení mužů. „Moc rád nosím sukně,“ přiznal Johnny ke kiltům, v nichž je prý chození nadmíru pohodlné.
01.03.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (663 článků)

Bydlení v rytmu flamenca

 
Rudá jako doplněk. Výrazný akcent minimalistického bytu. Anebo dominanta domova. Červená je ve skříni i v interiéru sexy. Někoho dráždí, jiného nabíjí.. Záleží na nátuře. Záleží na vkusu.
05.03.2010 11:25 |

podobné články

Kim Cattrall: Nemůžu být snob, žila jsem tři měsíce v Liverpoolu!

 
Herečka Kim Cattrall se narodila v Liverpoolu. Když jí byly tři měsíce, její rodiče se přestěhovali do Kanady. Přesto dnes představitelka Samanthy Jonesové ze Sexu ve městě věří, že anglické kořeny jí naprosto znemožňují, aby byla snob. Jedno se musí Kim ale nechat, i když žila v Británii tak krátce a nemůže si to ani pamatovat, dokáže napodobit dokonalý britský akcent.
20.04.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Cattrall (58 článků)

Spisovatel Petr Štrompf svého Práskače odhalil již podruhé

 
Je to přesně rok, co autor Petr Štrompf představil čtenářům svoji šestou knihu, detektivní román Práskač. Vydavatelství Akcent v Třebíči proto zmiňovaný úspěšný titul znovu uvádí i na letošní na vánoční trh.
18.11.2010 16:55 |

podobné články

Žena toho pravého odhalí do tří minut

 
A co během těchto tří minut ženy hodnotí? Především výšku postavy, celkový vzhled, fyzickou kondici, smysl pro oblékání, vůni těla, akcent a také výřečnost.
24.12.2010 08:40 |

podobné články

VIDEO: Nejpřitažlivější hlasy mají Sean Connery a Morgan Freeman

 
Společnost British Airways provedla průzkum mezi americkými a britskými cestujícími, kdo má podle nich nejpřitažlivější hlas a akcent. Zvítězily mužné hlasy herců Seana Conneryho a Morgana Freemana.
13.05.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Chelsea Charms (9 článků)

Překrásnou Cheryl Cole vyhodili jako porotkyni z amerického X Factoru kvůli britskému přízvuku

 
Britská zpěvačka Cheryl Cole (27) utrpěla pořádný políček do svého sebevědomí. Už se těšila, jak na podzim oslní Ameriku jako porotkyně nové řady talentové soutěže X-Factor, jenže od televizní stanice Fox dostala nakonec padáka. Důvodem má být její výrazný britský akcent, kterému by podle televize průměrný americký divák nemusel pořádně rozumět. Cheryl nakonec nahradí další atraktivní brunetka a frontmanka dívčí skupiny Pussycat Dolls Nicole Scherzinger (32).
29.05.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Scherzinger (137 článků)

Obsazené město nabídne poezii v podání ulice

 
Nezvykle nechalo zpracovat tvorbu básníka Paula Van Ostaijena Královské vlámské divadlo. Jeho básně svěřilo v představení Okupované město rapperům a pouličním zpěvákům. Inscenace bude uvedena tento pátek v pražské Arše v rámci festivalu komunitního divadla Akcent.
16.11.2011 10:40 |

podobné články

Robbie Williams: Moje dcera nesmí mít americký přízvuk

 
Zpěvák Robbie Williams  (38) potvrdil, že se z Los Angeles natrvalo vrací do Londýna. Ve Spojeném království s manželkou Aydou Field prý budou žít kvůli dceři Theodoře Rose, protože stará dobrá Anglie je zárukou kvalitnějšího vzdělání. A Robbie by prý především nesnesl fakt, že by jeho dcera pochytila americký akcent.
23.10.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (469 článků) , Ayda Field (88 článků)

V opilosti se pozná nářečí či rodný akcent člověka

 
Kontrola mluvy nepatří v opilosti "k prioritám".
10.06.2013 15:00 |

podobné články

Svobodová (OMMO): Občané městu, město občanům má výrazně sociální a sociologický akcent

 
Ukazuje totiž na významný aspekt současných sociálních a ekonomických pohybů v rámci globalizované společnosti, a přitom nese svůj nepřehlédnutelný podíl na kvalitě tohoto procesu.
25.09.2014 10:05 |

podobné články

Mé příběhy jsou pravdivé, ale lidé také sní, říká Lola Arias

 
Rozhovor s argentinskou režisérkou Lolou Arias, která na festivalu Akcent v Praze uvede svou "dokumentární" inscenaci Můj život potom, která přibližuje osudy obětí vojenské junty.
19.11.2014 16:35 |

podobné články

Režisér do Severní Koreje poslal DVD s kuchařkou

 
Pizza byla oblíbeným jídlem severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Pro většinu obyvatel KLDR však byla nedostupná, a tak jihokorejský režisér Kim Hwang přišel s ideou, že natočí DVD, kde vysvětlí Severokorejcům, jak si ji doma připravit. Jak to dopadlo, ukazuje představení Pizza pro národ, které je v pondělí a v úterý na programu festivalu dokumentárního divadla Akcent v pražské Arše.
22.11.2014 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1033 článků)

She She Pop: Tvořili scénickou reality show před Big Brother

 
Rozhovor s členkou slavné divadelní skupiny She She Pop Iliou Papatheodorou o vývoji jejich představení i nejnovější inscenaci Svěcení jara, kterou uvádějí v Praze na festivalu Akcent.
24.11.2014 16:00 |

podobné články

She She Pop: Tvořily jsme reality show už před Big Brother

 
Rozhovor s členkou slavné divadelní skupiny She She Pop Iliou Papatheodorou o vývoji jejich představení i nejnovější inscenaci Svěcení jara, kterou uvádějí v Praze na festivalu Akcent.
24.11.2014 16:05 |

podobné články

Jaká obuv je aktuálně trendy? Shoemaker právě představil novou kolekci!

 
Elegantní, neutrální a přesto zcela nová. Obuv pro letošní jaro a léto představuje dokonalý mix luxusních linií, atraktivních materiálů a neformálního stylu. Akcent komfortu je všudypřítomný. Vyznavačům široké nabídky zboží a špičkového servisu jistě není zapotřebí on-line prodejnu Shoemaker představovat. Schopnost oslovit a uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka bezezbytku naplňuje i právě představená nová kolekce.
18.03.2015 09:05 |

podobné články