Článek

Aktivista křičící „ať žije Havel“ skončil v poutech. Chce se bránit soudně

 
Policie jednala neadekvátně, stěžuje si aktivistická skupina oMen. Její člen Otakar van Gemund strávil konec oslav 28. října na policejní stanici. Pokládání věnce prezidentem Milošem Zemanem na Hradčanském náměstí prý totiž narušoval pokřikem „Ať žije Havel!“. Chtěl také odkrýt portrét Václava Havla na své hrudi. Skončil povalený a s pouty na rukou. Pouta měl ještě hodinu na policejní stanici, než došlo k výslechu, upozorňuje server Lidovky.cz.
01.11.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4380 článků) , Miloš Zeman (15919 článků)
Podobné články

Křičící mumie: Je to syn faraona?

 
Ve druhé polovině 19. století byla egyptologie v módě. Celý svět proto v roce 1881 bez dechu sledoval nález hrobek v oblasti Deir el Bahri necelých 500 kilometrů jižně od Káhiry. Při postupném odkrývání rozlehlého komplexu se ukázalo, že tam pod nánosem písku čekaly řadu staletí na objevení hrobky mocných egyptských faraonů v čele s Ramsesem Velikým. Vykopávky trvaly řadu let, a když si badatelé mysleli, že už nenarazí na nic výjimečného, našli v roce 1886 takzvanou křičící mumii.
05.09.2010 23:40 |

podobné články

Zemí putuje "křičící budka". Politici se budou divit

 
Od tohoto týdne mají možnost lidé z ČR dát firmám jasně najevo, že jako zákazníci chtějí kupovat pouze zboží, které nevyráběly děti a splňující další etická kritéria. V "křičící budce" mohou občané sdělit firmám svůj názor anebo si prostě "zařvat". Jejich fotografie a hlasové záznamy poputují v zimě odpovědným korporacím a politikům ve formě petice „MÁME HLAS".
31.07.2011 18:40 |

podobné články

Spor televizí: Nova chtěla soudně zastavit Vinaře, nepovedlo se

 
Mezi televizí Nova a Prima se rozhořel spor o seriál Vinaři, podzimní novinku televize Prima. Nova, pro kterou koncept původně vznikal, po konkurenční televizi požaduje vypořádání všech práv, za něž při přípravě díla zaplatila, řekla mluvčí Novy Anna Suchá. Primě podle mluvčí Marie Fianové připadá postup Novy nepochopitelný, ale nebrání se vzájemnému vysvětlení stanovisek. Pokud ale bude Nova spor eskalovat, bude se Prima soudně bránit.
15.10.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Nova (31 článků)

Proti pozastavení dotace se dá soudně bránit, rozhodl Ústavní soud

 
Rozhodnutí o pozastavení výplaty dotace je možné soudně přezkoumat. Ústavní soud rozhodl, že paragraf, který to znemožňoval, odporoval ústavnímu pořádku. Protože se zákon mezitím změnil a sporná část z něj vypadala, konstatovali alespoň soudci její protiústavnost, což bude mít vliv na starší, dosud neukončené spory.
01.07.2015 12:40 |

podobné články

Výtvarník Černý urazil Knížáka. Ten se chce bránit soudně. I proti ČT

 
Umělec David Černý měl v pořadu České televize Cena Jindřicha Chalupeckého o bývalém šéfovi Národní galerie Milanu Knížákovi říct, že je to "nafoukanej kriploidní ču..k". Televize to nevystřihla a odvysílala. Knížák se teď chce bránit.
15.09.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (233 článků) , Milan Černý (54 článků)

Pelikán chce usnadnit osobní bankroty statisícům chronických dlužníků

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce, aby statisícům chronických dlužníků byly jejich dluhy automaticky soudně odpuštěny. Věřitelé by už poté nemohli své pohledávky soudně vymáhat, i když jinak by byly oprávněné.
25.11.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (275 článků)

Razie u Krejčíře: Syn skončil v poutech!

 
FOTOGALERIE: Speciální jednotka Jestřábů vtrhla minulé úterý do vily Radovana Krejčíře v jihoafrickém Johannesburgu. Krejčíře nedopadli. Jeho syn Denis (18) však skončil v poutech. Při zásahu policie našla seznam lidí určených k likvidaci. V pondělí stanul Krejčíř před soudem.
28.03.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (646 článků)

Zpitý fotbalista Martin Fillo: Porval se v bordelu! Skončil v poutech v policejním voze a pak na záchytce!

 
Choval se jako šílenec! Ale metresy z plzeňského nočního klubu Pamela se patrně ještě teď lámou smíchy a nemohou pracovat. Měly z něho srandu. Fotbalista Martin Fillo (25) se zhulákal pod obraz, nezvládl své chování a ztropil skandál. Ostuda jak hrom; skončil v policejních poutech a následně na záchytce.
12.12.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Fillo (22 článků)

Bitka v centru Prahy: Agresivní zpěvák Leo Beránek skončil v poutech!

 
Dvaadvacetiletý zpěvák Leo Beránek opět předvedl, že agresivní chování a rvačky mu nejsou cizí! V centru Prahy se připletl k hromadné bitce, skončil na zemi v poutech a následně na policejní stanici!
18.05.2013 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Leo Beránek (67 článků)

Bitkař Leo Beránek skončil v poutech: Porval se v klubu i s policisty!

 
Pseudorapper a známý bitkař Leo Beránek skončil v policejních poutech. On a jeho kamarádi se totiž porvali v pražském klubu, kde si na hiphopové akci přišli vyřizovat účty.
19.05.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Leo Beránek (67 článků)

Nahý motorkář provokoval policisty: Boural a skončil v poutech

 
V poutech skončil naháč (22), který provokoval na motocyklu policisty z Havířova. Předvádění se mu ale dlouho nevydrželo, záhy se totiž vyboural na kruhovém objezdu. Z místa nehody utekl a policisté ho rychle dopadli.
12.06.2015 14:30 |

podobné články

Společnost zapletená do Julínkovy kauzy se bude bránit soudně

 
Společnost DSA, která spolu se společností Alfa-Helicopter provozuje na většině stanovišť v České republice Leteckou záchrannou službu (LZS), se chce u soudu bránit kvůli údajně nepravdivým výrokům, které na její adresu padají v kauze exministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Ten byl obviněn za to, že v roce 2008 uspořádal tendr na provoz LZS, což do té doby náleželo armádě a policii. Informuje o tom server Novinky.cz.
24.04.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (142 článků)

Poláci odmítli uznat Pastafariány. Ti se chtějí bránit u soudu

 
Polské úřady už podruhé odmítly registrovat mezinárodní satirickou církev „létající špagetové příšery“, která chce být oficiálně uznána v silně katolické zemi. „Pastafariáni“, jak si příznivci církve říkají, nesouhlasí s rozhodnutím úřadů a chtějí se bránit soudně. 
22.08.2015 14:15 |

podobné články

Nové album Ivety je na světě, ale... Rychtář chce soudně zarazit prodej Ivetiných písniček!

 
Sotva spatřilo světlo světa posmrtné album Ivety Bartošové (†48), už je kolem něho pěkný šrumec! Vdovec Josef Rychtář (56) se chystá soudně domáhat zastavení jeho prodeje!
22.06.2014 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6578 článků) , Josef Rychtář (1251 článků)

Aktivista Kohout chce milost. Cítí se jako disident Havel

 
O milost chce požádat prezidenta Václava Klause nechvalně proslulý organizátor protiromských demonstrací ve Varnsdorfu Lukáš Kohout. Agentuře Mediafax ve středu řekl, že se tak chce bránit proti rozhodnutí českolipského soudu, který ho posílá do vězení za porušení pravidel podmínečného trestu.
26.10.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8368 článků) , Lukáš Kohout (105 článků) , Václav Havel (4380 článků)

Řápková se proti parodujícím billboardům bránit nechce

 
Chomutovská primátorka Ivana Řápková (ODS) se nehodlá soudně bránit proti billboardům s jejím vyobrazením, které se v posledních dnech objevily na několika místech v Ústí nad Labem.
20.11.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Postoj Česka? Kašleme na to, nebudeme se bránit kvótám jako Fico. Sobotka: Lano můžete napínat jen do určité míry a pak se přetrhne

 
Česká republika se podle všeho nebude kvótám na přerozdělování uprchlíků bránit soudně. Proti takovému postupu, o němž dříve uvažoval vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, je totiž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) i většina ministrů sociální demokracie. Novinářům to před dnešním jednání vlády řekli zástupci jednotlivých stran.
23.09.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7799 článků) , Bohuslav Sobotka (7817 článků) , Pavel Bělobrádek (1186 článků)

Postoj Česka? Kašleme na to, nebudeme se bránit kvótám jako Fico

 
Česká republika se podle všeho nebude kvótám na přerozdělování uprchlíků bránit soudně. Proti takovému postupu, o němž dříve uvažoval vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, je totiž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) i většina ministrů sociální demokracie. Novinářům to před dnešním jednání vlády řekli zástupci jednotlivých stran.
23.09.2015 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7799 článků) , Bohuslav Sobotka (7817 článků) , Pavel Bělobrádek (1186 článků)

Romové mají na dary nárok a Dienstbier je odvážný, říká indický aktivista z Ostravy a dodává: chci tu mít volební právo

 
ROZHOVOR Za odvážného politika se správnými názory považuje ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) známý aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Zatímco Dienstbier schytal tvrdou kritiku za strategii romské integrace od poslanců napříč politickým spektrem, v organizaci Vzájemné soužití v Ostravě, kde je Vishwanathan ředitelem, by našel spoustu příznivců. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz aktivista upozornil na to, že i on by chtěl mít volební právo.
12.06.2014 18:00 |

podobné články