Článek

Agentura, která má za úkol začleňovat Romy do společnosti, chce stávkovat!

 
Zaměstnanci vládní agentury pro sociální začleňování jsou připraveni vstoupit příští týden do stávky, pokud by jejich agentura měla dál spadat pod ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Podle nich hrozí jejich instituci politizace a nebude moci plnit své úkoly. Požádali premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o to, aby se zasadil o větší samostatnost a nezávislost agentury. Pracovníci agentury to uvedli v prohlášení.
05.05.2015 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)
Podobné články

Agentura bude možná začleňovat Romy ještě dva roky

 
Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách může fungovat do roku 2015. ČTK to sdělil zdroj obeznámený s jednáním vlády, která dnes prodloužení činnosti schválila. Agentura pomáhá v problémových místech, financována je hlavně z fondů EU. Prodloužení činnosti si ale zřejmě přesto vyžádá navýšení rozpočtu úřadu vlády, pod nějž spadá.
25.07.2012 14:10 |

podobné články

V OKD se bude stávkovat, nejprve čtyři hodiny, pak den a tři dny

 
Zaměstnanci těžební firmy OKD budou v úterý 19. listopadu kvůli neshodám na kolektivní smlouvě čtyři hodiny stávkovat. Následovat bude 29. listopadu celodenní a od 4. do 6. prosince třídenní stávka, stávkovat bude přes 7000 lidí. Zvrátit to může jedině vstřícný návrh zaměstnavatele. ČTK to dnes po jednání odborových organizací řekl předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík. Zaměstnanci firmy dali v referendu minulý týden odborářům mandát k vyhlášení stávky.
11.11.2013 13:56 |

podobné články

Radek John má recept na Romy. Vystěhovat je z ghett

 
Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna může za současné problémy na Šluknovsku kumulace Romů na jednom místě. Nevidí pak prý jiné vzory jednání a nemohou se účinně začleňovat do společnosti.
07.09.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Vládní agentura pro začleňování začne v pondělí stávkovat

 
Někteří pracovníci vládní agentury pro sociální začleňování vstoupí v pondělí do stávky. Stávkovat bude 59 ze sedmi desítek zaměstnanců a spolupracovníků. Pro svou instituci, která spadá pod ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), žádají nezávislost a samostatnost. Ve čtvrtek o tom informoval místopředseda Nezávislých odborů zaměstnanců Úřadu vlády ČR Petr Čáp.
07.05.2015 18:01 |

podobné články

Zaměstnanci aerolinek EASYJET chtějí stávkovat!

 
Část zaměstnanců letecké společnosti easyJet ve Francii je připravená ve dnech 12. a 13. července 2011 stávkovat na podporu svých mzdových požadavků a vynucení lepšího sociálního zabezpečení. Informoval o tom specializovaný server planes.cz.
25.06.2011 21:20 |

podobné články

Stevardi a letušky ČSA chtějí ve čtvrtek stávkovat, firma jim to chce zakázat

 
Letušky a stevardi ČSA budou ve čtvrtek 30. října kvůli propouštění a snižování mezd stávkovat. Aerolinie se obrátily na soud, chtějí stávku předběžným opatřením zakázat. Pokud se to nepodaří, využije společnost zvláštní režim, aby byl letecký provoz zasažen co nejméně. Informuje o tom Radiožurnál.
24.10.2014 07:45 |

podobné články

Stanislav Křeček: Opravdu nenávidíme Romy?

 
Nenávidíme Romy? V prvém čísle letošních Listů se Milan Znoj zamýšlí nad problematikou střední Evropy v souvislosti s „českou otázkou“ a při zmínce o podílu politických stran na vývoji u nás píše: „Podobně se vybarvuje levice, která poslouchá své rozhořčené plebejské voliče, kteří nesnášejí Romy…“
24.06.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (244 článků)

Středoškoláci chtějí stávkovat, pokud vyhraje Paroubek. Hrozí jim problémy

 
Studenti na Facebooku vyhrožují, že pokud vyhraje ve volbách sociální demokracie, budou stávkovat. Ty z nich, kteří ještě navštěvují střední školu, ministerstvo školství od záměru zrazuje – neomluvené hodiny pro ně mohou znamenat problém.
10.05.2010 07:50 |

podobné články

Středoškoláci chtějí stávkovat, pokud vyhraje Paroubek. Hrozí jim problémy

 
Studenti na Facebooku vyhrožují, že pokud vyhraje ve volbách sociální demokracie, budou stávkovat. Ty z nich, kteří ještě navštěvují střední školu, ministerstvo školství od záměru zrazuje – neomluvené hodiny pro ně mohou znamenat problém.
10.05.2010 11:40 |

podobné články

Státní zaměstnanci se bouří: Kvůli platům budou stávkovat celý den

 
DOPLNĚNO: Odboráři přitvrzují. 8. prosince uspořádají velkou stávku zaměstnanců státního a veřejného sektoru. Život v zemi to může do značné míry ochromit. Problém mohou mít i někteří rodiče. Část pedagogického personálu sice stávku odmítá, ale uklizečky či kuchařky akci podporují. Děti tak mohou zůstat bez oběda. Stávkovat se chystají i lékaři
08.11.2010 13:35 |

podobné články

Odboráři v České rafinérské nakonec stávkovat nebudou

 
Odboráři z České rafinerské stávkovat nebudou. Pro sice bylo 58 procent zaměstnanců, ale ke stávce byla potřebná dvoutřetinová většina. Řekl to předseda odborové organizace Jan Klimeš.
08.06.2011 18:55 |

podobné články

Odborový šéf: Budeme stávkovat, dokud vláda nepadne

 
Jiří Zabloudil, předseda odborové organizace ZO OSD Motol působící napříč Dopravními podniky Hlavního města Prahy, se obává, že vláda nechá i po pondělní jednodenní stávce v dopravě situaci dojít do krajnosti. Tedy ke generální stávce. "Naše organizace je připravena stávkovat, dokud vláda nepadne," tvrdí Zabloudil. Reformy, proti kterým odbory stávkují, podle něj rozbijí ekonomiku a sociální cítění země.
10.06.2011 15:50 |

podobné články

V Brně bude stávkovat většina řidičů

 
Také zhruba 400 000 obyvatel druhého největšího města v republice se musí připravit na ulice bez autobusů, tramvají a trolejbusů. Z celkového počtu 1 500 kmenových řidičů Dopravního podniku města Brna jich pod Špilberkem bude stávkovat přes 90 procent. Informoval o tom předseda organizace Odborového svazu dopravy Libor Weinstein.
11.06.2011 13:20 |

podobné články

Nečas vzkazuje přes média: Pokud mne Zavadil slyší, ať mi zavolá

 
Premiér Petr Nečas se domluvil s ministrem dopravy Radkem Šmerdou na náhradní dopravě ve městech, kde budou odboráři stávkovat a kde jezdí pouze vlaky. Dráhy si podle něj pronajmou 200 autobusů. Nečas ale při té příležitosti zopakoval, že vláda není připravena jednat o nějakých ústupcích, jak naznačovala média. „Nejsme připraveni jednat o tom, že bychom to zastavili,“ řekl premiér k reformám, kvůli nimž mají ve čtvrtek stávkovat odbory.
14.06.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Odborář tramvajákům, kteří vyjeli: Stávkokazi, je mi vás líto

 
Předseda Základní organizace Odborového svazu dopravy Motol Jiří Zabloudil rozeslal statistiky stávkokazů v Praze. Podle něj v Praze jede maximálně deset procent povrchové hromadné dopravy. Soudí, že více než devadesát procent populace stávku podporuje. Navíc prý Dopravní podnik Hlavního města Prahy neumožnil nočním řidičům stávkovat. Jeden z řidičů tvrdí: Nutili mě stávkovat.
16.06.2011 09:00 |

podobné články

Ve středu budou stávkovat odboráři Státní opery Praha

 
Proti sloučení s Národním divadlem (ND) se ve středu chystají stávkovat odboráři Státní opery Praha. Do stávky se má zapojit orchestr, balet i sbor Státní opery a řada dalších profesí. Zruší se tak středeční program, diváci přijdou o Donizettiho Lucii z Lammermooru. Informoval o tom předseda základní operní odborové organizace Miroslav Svoboda. Organizátoři stávky zaslali dopis se svými požadavky řediteli ND Ondřeji Černému.
06.12.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Svoboda (150 článků)

Dopravci si to rozmysleli. Kvůli mýtu stávkovat nebudou

 
Silniční dopravci nebudou v lednu stávkovat kvůli slevám na mýtném. Rozhodli o tom po dnešní narychlo svolané schůzce s ministrem dopravy Pavlem Dobešem. ČTK to řekl tajemník Česmadu Martin Špryňar.
15.12.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (510 článků)

Jančura: My stávkovat nebudeme. Když nás nepustí na koleje, budeme chtít miliony

 
Odbory na železnici straší už na červen stávkou a kolapsem železniční dopravy. Informoval o tom server Týden.cz s tím, že stávka by se dotkla zprostředkovaně i žlutých vlaků RegioJet Radima Jančury. Naši zaměstnanci stávkovat nebudou, řekl prio ParlamentníListy.cz Jančura. A jestli stávka zastaví naše vlaky, budeme požadovat náhradu škody.
05.04.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (236 článků)

Železniční odbory hodlají stávkovat proti úsporám. Nechtějí být ale samy

 
Železniční odbory jsou podle svého prezidenta Jindřicha Hlase připraveny stávkovat proti vládním úsporám. Stávka by byla celostátní, doufají však, že nepůjde jen o stávku na železnici a další odbory se k nim ještě připojí.
10.04.2012 14:00 |

podobné články