Článek

Agentura Fitch potvrdila úvěrový rating České republiky na A+

 
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings dnes potvrdila České republice dosavadní úvěrová hodnocení. Rating dlouhodobých devizových závazků Česka tak zůstává na stupni A+ a známka závazků v místní měně na úrovni AA-. Výhled ratingových známek je podle agentury stabilní.
09.05.2015 14:05 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo: Ratingová agentura Fitch oceňuje velmi dobré hospodaření veřejných financí

 
Mezinárodní ratingová agentura Fitch ve své nejnovější zprávě z 6. dubna potvrdila pro Českou republiku velmi dobré ratingové hodnocení na úrovni A+ se stabilním výhledem pro dlouhodobé závazky v domácí i zahraniční měně. „Pro českou ekonomiku se jedná o jednoznačně dobrou zprávu. Potvrdila se vynikající pozice České republiky ve střední a východní Evropě,“ uvádí ministr financí Andrej Babiš. „Za silné stránky považuje agentura Fitch především velmi dobré hospodaření veřejných financí,“ doplňuje.
14.04.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12420 článků)

Americká ratingová agentura věští Rusku velké problémy. S ekonomikou už prý dlouho nevydrží

 
Agentura Fitch prozatím udržuje relativně vysoký rating Ruska na úrovni B minus. Agentury Standard & Poor a Moody‘s už hodnocení Ruska zhoršily. I Fitch ale varuje, že existují rizikové faktory, které mohou rating Ruska nepříznivě ovlivnit. Patří mezi ně nízké ceny ropy, závislost ruské ekonomiky na vývozu surovin i konflikt na Ukrajině a sankce Západu.
04.07.2015 17:41 |

podobné články

Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v ČR

 
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem. Tento nejvyšší možný rating dosažitelný v České republice společnost získala již v únoru 2017.
17.03.2018 09:50 |

podobné články

Úvěrový rating Česka už se zřejmě nezlepší a může za to eurozóna

 
Důvěra ve schopnost ČR splácet úvěry stále klesá. Ratingová agentura Fitch nyní snížila očekávání úvěrových ratingů Česka a dalších evropských států z pozitivních na stabilní, neboli nevidí v nejbližší době šanci na zlepšení. Na hodnocení jednotlivých zemí má lví podíl zhoršení ekonomického stavu eurozóny.
13.12.2011 19:45 |

podobné články

Ministerstvo financí: Ratingová agentura ocenila nízké zadlužení České republiky

 
Agentura Standard & Poor‘s ve svém nejnovějším hodnocení potvrdila rating České republiky se stabilním výhledem na úrovni AA- pro dlouhodobé závazky v zahraničních měnách a AA pro dlouhodobé závazky v domácí měně. Navázala tak na ostatní mezinárodní ratingové agentury, které v loňském roce potvrdily rating České republiky či vylepšily jeho výhled.
22.01.2018 14:30 |

podobné články

ŠOK! USA přišly o ŠPIČKOVÝ rating AAA!

 
Ratingová agentura Standard & Poor's snížila Spojeným státům americkým o stupeň špičkový dlouhodobý úvěrový rating AAA na AA+. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.
06.08.2011 11:00 |

podobné články

Rating majitele televize Novy snížen, hrozí až „selektivní platební neschopnost“

 
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating dlouhodobých závazků mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) na známku CC z dosavadní úrovně B-. Agentura dnes přitom upozornila majitele české televize Nova, že kvůli podmínkám zpětného odkupu svých dluhopisů se rating zřejmě sníží až na „selektivní platební neschopnost“, tedy známku SD.
19.05.2012 10:15 |

podobné články

Španělsko dostalo nižší rating, kurz eura klesá, kurz zlata roste

 
Rating Španělsku snížila agentura Fitch.
28.05.2010 19:15 |

podobné články

Agentura S&P snížila rating devítí zemí eurozény, včetně Slovenska

 
AKTUALIZOVÁNO. Ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hodnocení dlouhodobé úvěrové spolehlivosti devíti zemí eurozóny. Francie a Rakousko ztratily nejvyšší rating AAA, horší rating mají také Itálie, Španělsko, Portugalsko, Slovensko, Kypr, Malta a Slovinsko.
13.01.2012 19:45 |

podobné články

Ministerstvo financí: Agentura Scope Ratings potvrdila ČR vysoký rating

 
Mezinárodní ratingová agentura Scope Ratings potvrdila vysoké hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Rating pro dlouhodobé závazky v domácí i v zahraničních měnách ponechala na úrovni AA se stabilním výhledem.
30.01.2018 09:50 |

podobné články

České dráhy si udržely vyšší rating. Loni vydělaly 882 milionů korun

 
V roce 2016 vykázaly České dráhy hospodářský výsledek 882 milionů korun. Ratingová agentura Moody’s již minulý rok na jaře zlepšila rating Českých drah o stupeň výše na hodnotu Baa2, což představuje investiční stupeň. Moody’s aktuální rating potvrzuje a předvídá i jeho stabilní výhled do budoucnosti.
13.06.2017 10:20 |

podobné články

Rating Španělska klesl na úroveň AA

 
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poors snížila úvěrový rating Španělska na úroveň AA, jako příčinu uvedla slabý ekonomický růst.
28.04.2010 18:15 |

podobné články

S&P srazila rating Řecka o tři stupně, čeká restrukturalizaci

 
Úvěrový rating Řecka o tři stupně do vysoce rizikové kategorie C v pondělí srazila další mezinárodní agentura Standard & Poor. Zdůvodnila to stále rostoucí pravděpodobností scénáře, kdy budou muset řecké dluhy projít restrukturalizací.
13.06.2011 19:45 |

podobné články

Rubl a ropa stáhly rating Ruska ke spekulativní hranici

 
V hodnocení úvěrové spolehlivosti dostalo Rusko už již od třech mezinárodních raitingových agentur o jeden stupeň nižší známku tedy BBB, což je těsně nad hranicí spekulativního pásma. Touto známkou ohodnotili Rusko agentury Standard & Poor's a Fitch Ratings. Moody's Investors Service rating Ruska snížil už loni. Letos od něj dostalo o stupeň lepší známku, než daly konkurenční agentury, a to Baa3. Informuje o tom ekonomický server E15.
17.01.2015 15:42 |

podobné články

Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v ČR

 
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem.
14.02.2018 08:50 |

podobné články

Výhled Česka je stabilní. Agentura S&P potvrdila současný rating

 
Podle ratingové agentury Standard & Poor’s je výhled České republiky stabilní. Hodnotila jak finanční, tak i měnové či různé hospodářské instituce. Agentura tak zachovala Česku stávající rating.
25.08.2012 16:35 |

podobné články

Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení BP o šest příček na BBB

 
Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení závazků energetické společnosti British Petroleum (BP) o šest příček z úrovně AA na úroveň BBB.
15.06.2010 15:50 |

podobné články

Agentura Fitch zvýšila úvěrové hodnocení Estonska

 
Ratingová agentura Fitch zvýšila úvěrové hodnocení Estonska z ratingu "BBB+" na "A".
19.07.2010 16:10 |

podobné články

Irsku snížila agentura Fitch Ratings hodnocení o tři stupně

 
Ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení Irska z úrovně "A+" na "BBB+".
09.12.2010 15:05 |

podobné články