Článek

Afghánská vláda chystá rozhovory s Talibanem

 
Afghánská vláda se chystá zahájit rozhovory s představiteli islamistického hnutí Taliban. Informuje o tom v neděli britská stanice BBC.
29.01.2012 22:20 |

podobné články

Podobné články

KONEČNĚ MÍROVÁ JEDNÁNÍ! USA vyjednávají s Talibanem, potvrdil Karzáí

 
Spojené státy a další země vedou předběžné rozhovory s Talibanem o ukončení téměř desetileté války, oznámil afghánský prezident Hamíd Karzáí. Píše o tom v sobotu agentura Reuters.
18.06.2011 10:55 |

podobné články

Moskva prý udržuje v zájmu boje s IS kontakty s Tálibánem

 
Rusko udržuje v zájmu boje s Islámským státem (IS) otevřené komunikační kanály k výměně informací s afghánským Tálibánem. Ruské agentuře Interfax to řekl kremelský zmocněnec Zamir Kabulov. Zájmy Moskvy a Tálibánu se podle něj „objektivně protínají“.
23.12.2015 21:45 |

podobné články

Únos, znásilnění a potrat: Rodina unesená Tálibánem promluvila. Přestoupili k islámu?

 
Američanka Caitlan Colemanová (31) promluvila o svých zkušenostech s Tálibánem a vysvětlila, proč se ona a její manžel Joshua Boyle (34) rozhodli mít děti i v zajetí. Američanka a její kanadský partner byli uneseni v Afghánistánu a Tálibán je věznil pět let. Colemanová nyní vystoupila na veřejnosti, její výpověď je ale kontroverzní a místy nesouhlasí s dosavadními prohlášeními.
25.10.2017 13:40 |

podobné články

Afghánská vláda jedná s Talibanem o míru

 
Zástupci radikálního islamistického hnutí Taliban a vlády afghánského prezidenta Hamída Karzáího zahájili tajné vyjednávání o míru. Napsal to ve středu webový portál deníku The Washington Post, podle kterého jde o schůzky na nejvyšší úrovni.
06.10.2010 13:35 |

podobné články

Padlo rozhodnutí soudu: Afghánská rodina je v detenčním zařízení nezákonně

 
Brněnský krajský soud rozhodl o tom, že v uprchlickém zařízení Bělá - Jezová na Mladoboleslavsku je nezákonně držena afghánská rodina s třemi malými dětmi. Podle rozsudku současné znění zákona o pobytu cizinců v ČR neumožňuje tuto její detenci. ČTK má rozsudek dispozici. Policisté proti rozhodnutí mohou podat kasační stížnost, takže není jasné, zda bude rodina ze zařízení v dohledné době propuštěna. Připravovaná novela zákona moc šancí na zlepšení postavení uprchlíků v ČR nedává, řekl dnes ČTK ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek.
13.11.2015 14:01 |

podobné články

Mubarak mává mírovou ratolestí, nabízí opozici rozhovory

 
"Prezident Husní Mubarak mě pověřil, abych okamžitě zahájil rozhovory s opozicí," oznámil v televizním projevu viceprezident Omar Sulejman. "Rozhovory se mají týkat ústavních a jiných změn," cituje AFP viceprezidenta.
31.01.2011 22:10 |

podobné články

"Rozhovory před popravou" končí. Číňané přijdou o oblíbený pořad

 
Čínská televizní show "Rozhovory před popravou" končí. Pět let se pravidelně objevovaly na obrazovkách v Číně rozhovory s odsouzenými k smrti jen pár hodin před vykonáním trestu.
26.03.2012 09:20 |

podobné články

Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman

 
Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.
10.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20131 článků)

Jednáme s hrstkou povstalců, nikoli s celým Talibanem

 
Pákistánská vláda dnes popřela, že by vedla mírová jednání se zástupci extremistického hnutí Taliban. Podle agentury Reuters vláda do rozhovorů vstoupí pouze v případě, že povstalci nejprve složí zbraně.
12.12.2011 08:20 |

podobné články

Zvrat v Afghánistánu: vláda bude jednat s Talibanem

 
Afghánský prezident Hamíd Karzáí dnes oznámil vytvoření zvláštního výboru, který má vést jednání se zástupci povstaleckého Talibanu.
04.09.2010 15:35 |

podobné články

Český rozhlas chystá nejrozsáhlejší předvolební vysílání

 
Český rozhlas v rámci předvolebního vysílání nabídne rozhovory se všemi kandidujícími subjekty u kulatého stolu, rozhovory jeden na jednoho i předtočené vizitky, kde budou krajští lídři odpovídat na otázky ve stanoveném limitu. Prostor dostanou všichni lídři na celostátní a krajské úrovni.
13.09.2013 11:55 |

podobné články

Island definitivně přerušil přístupové rozhovory s EU

 
Island definitivně přerušil přístupové rozhovory s Evropskou unií. Islandská vláda tak tento týden dostála svému předvolebnímu slibu, který letos dala voličům. Podle dnešní zprávy islandského deníku Fréttabladid Brusel na postoj Reykjavíku reagoval tím, že plánuje počátkem příštího týdne vytvořit novou vyjednávací skupinu pro Island a Černou Horu společně. Samostatná vyjednávací skupina pro Island bude zrušena. 
14.09.2013 16:50 |

podobné články

Vláda: Rozhovory s ministry budou nově probíhat přímo ve vstupní aule

 
Úřad vlády zavádí nová pravidla pro rozhovory s ministryněmi a ministry před jednáním vlády. Ti budou poskytovat své komentáře přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Jak pro média, tak pro členy kabinetu bude znamenat tato změna především větší komfort.
30.01.2018 15:20 |

podobné články

Petraeus v Praze: Očekáváme tvrdé boje s Tálibánem

 
Spojené státy očekávají v nadcházející letní sezóně tvrdé boje s Tálibánci v Afghánistánu. Na otázku Práva to v pátek večer v Praze řekl americký generál David Petraus, šéf velitelství CENTCOM, po jednání s ministrem obrany Martinem Bartákem.
22.05.2009 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků) , David Martin (89 článků)

Voják zajatý Talibanem: Bojím se, že se nevrátím domů. VIDEO

 
Amerického vojáka koncem června unesli neznámí muži ze základny ve východním Afghánistánu.
19.07.2009 12:45 |

podobné články

V Afghánistánu nalezli tělo druhého Talibanem uneseného vojáka

 
Ve východoafghánské provincii Lógar byly nalezeny ostatky druhého amerického vojáka, kterého minulý týden unesli ozbrojenci radikálního islamistického hnutí Taliban.
29.07.2010 17:20 |

podobné články

Karzáí chce jednat s Talibanem, vytvořil "mírovou radu"

 
Afghánský prezident Hamíd Karzáí oznámil vytvoření zvláštního výboru, který má vést jednání se zástupci povstaleckého Talibanu. V prohlášení prezidentského úřadu se uvádí, že sestavení orgánu, oficiálně nazvaného Vysoká mírová rada, bude znamenat "významný krok k mírovým rozhovorům".
04.09.2010 16:20 |

podobné články

Obrat v Afghánistánu. Prezident jedná s Talibanem

 
Afghánský prezident Hamíd Karzáí oficiálně přiznal, že vedení jeho země skutečně jedná s vůdci radikálního hnutí Taliban.
11.10.2010 07:05 |

podobné články

Boj s Talibanem v Afghánistánu podpoří více českých vojáků

 
Senát na svém středečním zasedání schválil vyslání dalších českých vojáků do Afghánistánu. V příštím roce se tak navýší počet vojáků o 180 na celkový počet 720.
27.10.2010 12:15 |

podobné články