Článek

Advokát Láska v HydeParku: Rampula je skutečná žába na prameni

 
Bývalý elitní policista, dnes advokát Transparency International, Václav Láska, v pondělním HydeParku ostře kritizoval současný stav české justice - hlavně v případech, které sahají do nejvyšších pater politiky. "Nechtěl bych figurovat v žádném případu, který spadá do kompetence Vlastimila Rampuly, šéfa Vrchního státního zastupitelství. On je skutečná žába na prameni," řekl například Láska.
20.06.2011 21:30 |

podobné články

Podobné články

Žába ukrytá v salátu

 
Britka Sara Eason (37) si koupila v Tescu míchaný salát a když ho rozbalila, vykoukla na ni živá žába. „Nejdřív jsem si myslela, že jsou některé listy prostě slizké, tak jsem sáček položila a podívala se dovnitř. Pak jsem uviděla, že se mezi listy salátu ukrývá malá žába,“ popsala Sara.
12.09.2011 11:55 |

podobné články

Velmi zvláštní lidé: Chlapec-žába miloval trpasličí ženu!

 
Vypadal jako přerostlá žába, ale pro ženy měl mimořádný půvab. Američan Samuel D. Parks byl vystavován v cirkusech jako žába s lidskou hlavou. Zde také našel svou životní lásku: Svůdnou trpaslici.
09.09.2012 14:45 |

podobné články

Zemanovi dali anticenu za výrok o Hance a Tonče. Prezident se těší na dort

 
Prezidentu Zemanovi udělilo anticenu Kyselá žába za sexistické výroky za loňský rok sdružení Žába na prameni. Nominován byl za svá slova o Hance a Tonče, Češkách unesených v Pákistánu. Ale také za slova o ženách zahalených v burkách. Zeman na to reagoval slovy, že jakákoli cena se má udělit a nositel ji má s pokorou přijmout. A pochvaloval si, že za anticeny se dávají i dorty. Jeden mu prý ale "sežrali".
08.03.2016 12:50 |

podobné články

Zeman dostal anticenu za sexismus, Lauder naopak pochválili

 
Anticenu za sexistické výroky Kyselá žába za loňský rok sdružení Žába na prameni udělilo prezidentu Miloši Zemanovi. Nominován byl za svá slova o Češkách unesených v Pákistánu a ženách zahalených v burkách. Pochvalné ocenění získali tři autoři, kteří reagovali na kritizovanou výstavu aktů v Akademii věd ČR, která byla předčasně ukončena.
08.03.2016 12:50 |

podobné články

Rampula: Pokud nefunguje státní zastupitelství, profituje z toho zločin

 
Vrchní státní zastupce Vlastimil Rampula byl hostem poslední části Otázek Václava Moravce. Hovořil o návrhu na jeho odvolání, který v březnu podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Rampula se měl dopustit pochybení při plnění povinností.
29.05.2011 15:00 |

podobné články

Rampula Zemana podezírá, že nezákonně předal své pravomoci

 
Odvolaný vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula ve středu doplnil svůj pondělní podnět ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS) k návrhu na kárné řízení s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Rampula Zemana podezírá, že v rozporu se zákonem převedl některé své výlučné pravomoci na své náměstky.
16.12.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Zeman (1111 článků)

Strach na prokuratuře: Přijde Rampula a vše zamete

 
Pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vrací do funkce. Dle rozhodnutí soudu. Příchod staronového šéfa vrchního státního zastupitelství však přináší do tváří zaměstnanců úřadu kyselé úsměvy. Bojí se, že Rampula zahodí a zablokuje jejich práci a že jim veřejnost znovu přestane důvěřovat.
21.02.2012 07:55 |

podobné články

Rampula je zpět a v plné své síle. Zažaloval Mečla. Boj pokračuje

 
Vlastimil Rampula se vrátil do čela pražského vrchního státního zastupitelství ve velkém stylu. Na svého předchůdce Stanislava Mečla podal trestní oznámení za nezákonnou prohlídku kanceláře jeho náměstka. Rampula tvrdí, že do kanceláře vpustil dvě osoby s velkými ruksaky. Mečl se brání, že to byli policisté. Incident zaznamenaly bezpečnostní kamery.
24.02.2012 17:25 |

podobné články

Válka žalobců graduje: Rampula mohl podle Zemana zmařit vyšetřování

 
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula v pátek odpoledne ukázal novinářům videozáznam, na němž podle něj jeho předchůdce Stanislav Mečl pustil do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka cizí osoby, které mu přehrabaly kancelář. Podle Mečla i nejvyššího státního zástupce byli tito lidé od bezpečnostních složek a Rampula tím, že záznam uveřejnil, mohl zmařit vyšetřování.
24.02.2012 17:30 |

podobné články

Rampula o noční nahrávce: Bál jsem se, aby se nezneužívaly interní informace

 
Do funkce se navrátivší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula zveřejnil videozáznam z noci 17. února, kdy do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka vnikli cizí lidé v doprovodu Rampulova předchůdce na úřadu Stanislava Mečla. Jeho nadřízený Pavel Zeman ho za to kritizoval, Rampula se ale brání - chtěl prý zabránit tomu, aby kdosi zneužíval interní informace úřadu.
27.02.2012 18:00 |

podobné články

Rampula skončil. Co bude s podezřelými kauzami dál? Zeptají se dnešní OVM

 
Někdejší šéf pražského vrchního zastupitelství Vlastimil Rampula si vysloužil přezdívku „zametače“ kauz. Dojde k jejich dořešení poté, co Rampula musel z rozhodnutí soudu ve své funkci skončit? A kdo ho nahradí? Mohla by to být ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která odstartovala kauzu Davida Ratha? To jsou jen některé z dotazů, které zazní v nedělních Otázkách Václava Moravce.
17.06.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4401 článků)

Rampula s Grygárkem rezignovali, píše Respekt

 
Z rozhodnutí Městského soudu v Praze plyne, že někdejší pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula brzdil vyšetřování závažných kauz. Den po vynesení verdiktu se Rampula rozhodl k rezignaci, opustí soustavu státních zastupitelství, Spolu s ním odejde i náměstek Libor Grygárek. Důvody k odchodu ani jeden z mužů neuvádí.
02.07.2012 12:00 |

podobné články

Rampula s Grygárkem oficiálně rezignovali na posty státních zástupců

 
Bývalý šéf pražského vrchní státního zastupitelství (VSZ) Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdila to mluvčí ministerstva Petra Hrubá. Rampula v polovině června musel odejít z čela VSZ. Nejvyšší správní soud dal za pravdu exministrovi Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho loni odvolal. Grygárek od té doby státní zastupitelství vede.
02.07.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků) , Vlasta Hrubá (5 článků)

Rampula se zveřejněním videa mohl dopustit přestupku

 
Bývalý šéf pražských žalobců Vlastimil Rampula se tím, že loni v únoru zveřejnil videonahrávku noční policejní prohlídky na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), mohl dopustit přestupku. Novinářům to dnes řekl šéf Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Igor Němec. Rampula podle něj porušil povinnost mlčenlivosti a úřad s ním vede přestupkové řízení.
30.01.2013 14:30 |

podobné články

LÁSKA POD LUPOU: Nejvíc bolela smrt dcery, přiznali manželé Davidovi

 
Poprvé se viděli v roce 1984, když oba slavili velké úspěchy ve svých kariérách. Ani jeden o druhém paradoxně nikdy předtím neslyšel. Michal a Marcela Davidovi to přiznali v Lásce pod lupou, kde každý zvlášť odpovídá na stejné otázky. Za nejtěžší okamžik považují smrt desetileté dcery Michaely. Další články k tématu: LÁSKA POD LUPOU: 22 let a nahota. Kynychová s manželem se představují LÁSKA POD LUPOU: Nejtěžší byly dva potraty, říkají Saudek a Hodková LÁSKA POD LUPOU: Miluju večerní ňuchňání, říká o vztahu Doubravová LÁSKA POD LUPOU: Nechtěl si mě vzít, říká herečka Filippi o manželovi LÁSKA POD LUPOU: Dostává mě její tajná piha, říká Kříž o přítelkyni LÁSKA POD LUPOU: Spojují nás vášně, říkají Emma Smetana a Jordan Haj
10.06.2013 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Jordan Haj (77 článků) , Emma Smetana (443 článků) , Michal David (1298 článků) , Marcel Kříž (1 článek) , Michaela Tomešová (124 článků) , David Jordan (1 článek)

Já jsem vyšetřování kauzy Gripeny nezdržoval, brání se prý Rampula

 
Pražský vrchní státní zástupce má možná před sebou už jen pár posledních dní ve funkci. Pokud dá Nejvyšší správní soud za pravdu ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), Rampula bude muset odejít. K udržení ve funkci mu přitom pomáhá známý advokát Tomáš Sokol. Ministr spravedlnosti přitom v minulosti Rampulu obvinil např. z toho, že brzdil vyšetřování kauzy Gripeny.
08.06.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků)

Rittig si jako právníka najal bývalého vrchního žalobce Rampulu

 
Bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula, dnes advokát, převzal zastoupení lobbisty Ivo Rittiga v kauze bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Jeho náměstkem byl do konce loňského června, kdy Rampula rezignoval, Libor Grygárek.
20.07.2013 03:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Rittig si jako právníka najal bývalého vrchního žalobce Rampulu

 
Lobbistu Ivo Rittiga bude zastupovat bývalý pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula, který se nyní živí jako advokát. Píše o tom dnešní Právo, kterému Rampula potvrdil, že byl o zastupování požádán.
20.07.2013 08:20 |

podobné články

Obří žába si troufá i na lvíčata!

 
Nejmohutnější a druhou nejtěžší žábou světa se chlubí plzeňská zoo. Je jí hrabatka drsná a k vidění je v teráriu AkvaTerra na Palackého náměstí. Je jen o půl kilogramu lehčí než největší žába planety. Tím je skokan Goliášův.
16.04.2009 12:43 |

podobné články