Článek

Adrenalinový šílenec zemřel při 30metrovém pádu z horkovzdušného balonu

 
Měl pro strach uděláno a ničeho se nebál. Nakonec za to zaplatil životem. Francouzský adrenalinový šílenec Tancrède Melet (†32) miloval provazochodectví, seskoky ve wingsuitu a další kaskadérské kousky. Zemřel při pádu z horkovzdušného balonu, když se připravoval na další nebezpečné vystoupení.
08.01.2016 10:05 |

podobné články

Podobné články

Nehoda horkovzdušného balonu: 16 lidí zraněno!

 
Šestnáct turistů bylo v sobotu zraněno při nehodě horkovzdušného balonu přelétajícího nad proslulým jihoegyptským chrámovým městem Luxor. Podle agentury AP zranění pocházejí především z Evropy a Severní Ameriky.
25.04.2009 14:08 |

podobné články

Tragédie horkovzdušného balonu: Popálení pasažéři vypadávali z koše

 
AKTUALIZOVÁNO. Při havárii horkovzdušného balonu u Lublaně dnes ráno podle informací místní policie zemřeli čtyři lidé a dalších 28 utrpělo zranění, osm přeživších je v kritickém stavu. Balonem letěli také turisté. České velvyslanectví v Lublani ČTK sdělilo, že podle potvrzených informací nebyli na palubě žádní Češi.
23.08.2012 11:45 |

podobné články

Tragédie v Turecku: Při pádu balonu zemřeli 2 lidé, desítky zraněných

 
Vyrazili na výlet na známou turistickou atrakci, kde měli z horkovzdušného balonu obdivovat sopky v centru Turecka. Při hrůzné nehodě však dva z nich přišli o život a téměř tři desítky dalších byly zraněny.
20.05.2013 13:20 |

podobné články

Pád balonu v Egyptě: Zahynulo 19 turistů!

 
Celkem 19 lidí zahynulo včera ráno při pádu horkovzdušného balonu nedaleko jihoegyptského města Luxor. Šlo o turisty z Francie, Británie, Japonska, Hongkongu a Belgie.
27.02.2013 11:50 |

podobné články

Pád balonu v Egyptě: Zahynulo 19 turistů!

 
Celkem 19 lidí zahynulo včera ráno při pádu horkovzdušného balonu nedaleko jihoegyptského města Luxor. Šlo o turisty z Francie, Británie, Japonska, Hongkongu a Belgie.
27.02.2013 13:16 |

podobné články

Zřícení balónu v Texasu: Stále nenašli všechny oběti

 
Jedna z nejhorších havárií svého druhu. Tak se teď mluví o sobotním tragickém pádu horkovzdušného balónu v Texasu. Zahynulo při něm nejméně 16 lidí a po dalších obětech nyní americké úřady pátrají. Vyšetřovatelé mají též za úkol zjistit, co nehodu způsobilo. Technická závada, povětrnostní podmínky či snad lidská chyba?
31.07.2016 20:15 |

podobné články

Oblohu obsadilo padesát létacích balonů. Včetně obřího klauna

 
Neobvyklá podívaná baví v těchto dnech obyvatele Uherskohradišťska. Po obloze se totiž najednou pohybuje až 50 horkovzdušných balonů. Od středy do neděle se v regionu soutěží o titul mistra republiky. Své síly zde mezi sebou měří 30 soutěžních balonů a dalších 20 fiestových balonů je doplňuje v rámci současně probíhající balonové fiesty.
02.09.2016 18:05 |

podobné články

Okamžik smrti: Šokující video nehody balonu, při které zemřelo 19 lidí

 
VIDEO: Slyšel jsem silný výbuch, pak jsem uviděl kouř a balon, jak se řítí k zemi. Lidi z koše vyskakovali ve výšce sedmipodlažního domu, popsal svědek tragickou nehodu horkovzdušného balonu v Egyptě u Luxoru při které zemřelo 19 lidí. Mezi mrtvými jsou turisté z Evropy a Asie a podle egyptského ministra zdravotnictví také jeden Egypťan.
27.02.2013 07:45 |

podobné články

NEŠTĚSTÍ V BALONU: Vyhlídkový let nepřežilo 11 lidí!

 
Jedenáct lidí zahynulo při havárii horkovzdušného balonu na Novém Zélandu, píše webový portál deníku New Zeland Herald. Balon se v sobotu ráno tamního času vzňal a zřítil.
07.01.2012 11:15 |

podobné články

Tragédie v balonu! Vyhlídkový let nepřežilo pět manželských párů a pilot

 
VIDEO. Při zřícení horkovzdušného balónu dnes na Novém Zélandu zemřelo jedenáct lidí - deset pasažérů a pilot. Vyhlídkový let, kterého se zúčastnilo pět manželských párů, se změnil v tragédii během přistávacího manévru, když koš zavadil o elektrické vedení. Balón se poté vzňal a spadl na pole. Neštěstí, které je na Novém Zélandu největší leteckou havárií za posledních 30 let, nikdo nepřežil.
07.01.2012 11:55 |

podobné články

Poslední selfie před smrtí: Matka a dcera zemřely při pádu balónu

 
Narodilo se jí nedávno dítě, měla již vlastní rodinu, ale na svoji milovanou maminku nikdy nezapomněla. Američanka Paige Brabson jí jako dárek ke Dni matek koupila lístky na let v horkovzdušném balónu v Texasu. Bohužel ten, ve kterém spolu letěly, narazil do drátů elektrického napětí. Nikdo z 16 lidí v balónu nepřežil.
02.08.2016 23:25 |

podobné články

Za smrt 11 lidí může pilot balónu! Kouřil trávu

 
Pilot horkovzdušného balónu, který se v loňském roce zřítil na Novém Zélandu a zahynulo v něm 11 lidí, byl pod vlivem marihuany. Vyplývá to z dnes zveřejněné vyšetřovací zprávy, kterou citovala agentura AFP.
31.10.2013 07:20 |

podobné články

Santa Claus v balonu nekontrolovaně lítal nad městem, přišel o pilota

 
Santa Claus se v Salt Lake City podruhé narodil. Atraktivní let santy balonem se změnil v drama, protože při přistávání z balonu vypadl pilot a santa v balonu byl vláčen vzduchem další tři kilometry.
25.12.2010 16:15 |

podobné články

Vyděšený Santa Claus uletěl v neřízeném balónu

 
Muž v masce Santa Clause měl více štěstí než rozumu, když nechtěně odletěl v horkovzdušném balónu v americkém Utahu. Při akci, pořádané místním školním sdružením, měl rozhazovat z výšky dětem drobné dárky, ale z koše balónu mu vypadl pilot.
25.12.2010 20:15 |

podobné články

V Egyptě se zřítil balon. Zemřelo 18 turistů

 
Nejméně 18 turistů z Francie, Velké Británie, Hongkongu a Japonska zahynulo dnes nedaleko jihoegyptského města Luxor při pádu horkovzdušného balonu. Guvernér Luxoru řekl, že mezi oběťmi jsou i turisté z Belgie a z Maďarska, úřady těchto zemí to však zatím nepotvrdily.
26.02.2013 08:15 |

podobné články

Výletní balón explodoval ve vzduchu! 19 turistů nepřežilo

 
Nejméně 19 turistů dnes zahynulo v egyptském Luxoru při pádu horkovzdušného balonu. Informovala o tom s odvoláním na úřady agentura AP.
26.02.2013 08:35 |

podobné články

Vtípek se sexy Natálkou

 
Chlápek letí v balonu a najednou zjistí, že začíná klesat, nejde to zastavit a neví, kde je. Tak se rozhlíží kolem a pod sebou uvidí nějakého turistu. Zavolá na něj: "Halo, pane, nevíte, kde jsem?" Turista se podiva na chlápka v balonu a odpoví: "V balonu!" Chlápek trochu naštvaně odpovídá: "To vim, ale tak mne napadá - vy musíte být technik z IT!". "Jak jste na to přišel?", zvědavě se ptá turista. "To je jednoduché", říká chlápek. "Vaše odpověď je zcela přesná a je mi úplně na nic."
12.12.2013 06:15 |

podobné články

Barevné včely, zebry i Disneyho postavičky. Takový byl největší festival horkovzdušných balónů

 
V americkém Albuquerque skončil jeden z největších festivalů horkovzdušných balónů vůbec. Již 44. ročník přilákal jako obvykle desítky tisíc fanoušků, kteří obdivovali přes 500 balónů všech barev i tvarů z desítek států světa. Akce tradičně začíná v brzkých ranních hodinách, kdy se balóny nafukují a první z nich stoupají nad hlavy diváků. Nezapomenutelná je i večerní atmosféra, kdy po obloze plují stovky světel. První festival se konal už v roce 1972 a ročně přitáhne na jihozápad USA více jak 100 tisíc návštěvníků. Fanoušci devítidenní akce se mohou těšit nejen na dechberoucí podívanou, ale i hudební program, suvenýry a pověstné mexické jídlo.
13.10.2015 14:05 |

podobné články

Tragédie balónu v Texasu je druhá nejhorší na světě. V Luxoru zemřelo 19 lidí

 
Únik paliva, náraz do elektrického vedení a požár. Tak to jsou příčiny nejtragičtějších nehod horkovzdušných balónů. Ta sobotní v americkém Texasu se do statistik zapíše se svými 16 oběťmi na druhé místo. Nejtragičtějším stále zůstává případ, kdy v egyptském Luxoru zahynulo v balónu 19 turistů.
30.07.2016 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (137 článků)