Článek

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá... Víme, jak dopadlo jednání kvůli uprchlíkům. Sešel se náměstek Chovance a starostové

 
Se starosty všech sedmi dotčených obcí kolem uprchlického tábora v Balkové na samém výběžku Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Středočeského kraje se poprvé setkali zástupci Ministerstva vnitra v čele s jeho prvním náměstkem Jiřím Nováčkem. Představitelé obcí ocenili, že s nimi resort začíná komunikovat.
23.07.2015 11:26 |

podobné články

Podobné články

Koza se nažrala, vlk zůstal celý, tvrdí o vládním návrhu referenda nejen Piráti. Nesouhlasí s ním i další

 
Vláda v úterý schválila návrh zákona o celostátním referendu. Prosadit ho v Parlamentu však bude těžké. Protože jde o zásah do ústavy, nestačí koaliční většina 111 hlasů, ale musí jich být 120. Návrh z různých důvodů nepodporují ODS, TOP 09, Úsvit, na vážkách jsou komunisté. Kritizují ho i Zelení a Piráti. „Kdo od nového ústavního zákona čekal výrazný posun naší země k přímé demokracii, má smůlu. Zákon je spíše paskvil vytvořený v duchu rčení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá,“ komentoval současnou podobu návrhu putujícího do sněmovny Lukáš Černohorský, předseda České pirátské strany.
17.07.2015 16:16 |

podobné články

Gazdík uvažoval, zda se má oběsit, nebo zastřelit. Čtěte o zákonu, který velmi změní pravidla pro politický boj

 
Vlk se nažral a koza zůstala celá. Tak hodnotí předseda hnutí Starostové a nezávislí a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík novely zákonů o politických stranách. „Rozhodování o tom, jak hlasovat, bylo jako rozhodnutí, jestli se mám oběsit, nebo zastřelit,“ prohlásil, protože na jedné straně změna přináší celou řadu změn, které přispějí k větší kontrole financování politických stran, na druhou stranu jsou tam podle něj nefér prvky, které diskriminují malé politické subjekty a mohou být protiústavní. Podle Gazdíka i některých dalších kritiků novela totiž zvýhodňuje výrazným způsobem velké a zavedené politické strany.
15.09.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Sobotka předložil svůj názor na kvóty. A zaznělo: Vlk se nažere a koza zůstane celá

 
Premiéři zemí V4, tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska přijali dnes prohlášení k migraci. A to hned vzbudilo reakci. Jak okomentoval předseda ODS Petr Fiala, vlk se nažere, ale koza celá nezůstane.
24.06.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků)

Mass Effect 3 ještě jednou a lépe aneb naposledy o konci

 
„A nakonec to nejlepší: tři měsíce se patlali s úpravou konců, jen aby se vlk nažral a koza zůstala celá.“ Takhle nějak bych končil popis celé ságy o tom, jak se po vydání Mass Effect 3 bouřila komunita nad způsobem zpracování konců, jak si vymínila úpravu a nyní už jen polohlasně připouští, že nové konce jsou pro ni sice stejně špatné, ale aspoň už vypadají...
28.06.2012 19:40 |

podobné články

Velký přehled změn ve zdravotnictví - Co má (nakonec) Heger v úmyslu

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se snaží reformovat zdravotnictví tak, aby se vlk nažral, a koza zůstala celá. Chce vylepšit systém, a zároveň ušetřit. Jen kvůli nárůstu DPH totiž jeho rezort přijde o pět miliard korun…
01.04.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Fiala (ODS): Sobotkův plán – Vlk se nažere, ale koza celá nezůstane

 
Sobotkovo řešení přijmout uprchlíky je nedobrovolně dobrovolným rozhodnutím. V situaci, kdy ani nevíme, zda někdo z těchto uprchlíků má zájem do ČR jít, je tato pseudo-nabídka svou logikou postavená na hlavu. Sobotka nechce kvóty na uprchlíky, ale dobrovolně je vlastně dodrží. Vlk se nažere, ale koza celá nezůstane.
24.06.2015 14:06 |

podobné články

Aha! radí důchodcům: Jak prodat byt, ale dožít v něm! Stejně to udělal i Václav Havel!

 
Vlastníte byt či dům, ale je vám to k ničemu. Když z mizerného důchodu zaplatíte výdaje na energie a další věci, nezbude vám téměř nic. Existuje řešení: spousta seniorů se byty a domy rozhodne prodat tak, aby se »vlk nažral a koza zůstala celá«.
02.03.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Ústavní expert Kysela besedoval: Ne každý, kdo sem přichází mimo Evropu, nám to tu chce rozbít. Třeba senátor Mezian je původem Syřan a nepřipadá mi zvlášť nebezpečný

 
REPORTÁŽ Evropská unie se nikdy nemůže stát Spojenými státy, i když již na stole bruselských úředníků je model jednotné vlády a zdrojů. Na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni, to uvedl odborník na ústavní právo, prorektor Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kysela. Zmínil se i o lišáckém tahu Roberta Fica, aby „se vlk nažral a koza zůstala celá“, týkající se přijetí migrantů. Kysela si též posteskl, že někdy nevidíme, co je psáno a věci řešíme jen dohodou, železným zvykem – a pak se můžeme divit. Tak, jak je to třeba s vyžádanými přestávkami pro jednotlivé stranické kluby v poslanecké sněmovně.
07.04.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Hulinský (ČSSD): Vyšetřování zásahu v ČT podle přísloví „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“

 
Návrat generála Ložka do funkce náčelníka Vojenské policie vyvolává pochybnosti.
28.04.2011 19:45 |

podobné články

Lessy může prosit, odbory však neslyší. Chtějí příspěvky zpět

 
Až o 80 milionů korun se jedná v případě navrácení rizikového příplatku pro všechny policisty, kteří o něj vinou špatného hospodaření krajských policejních ředitelství v průběhu minulého roku přišli. Počet žádostí stále stoupá a policejní prezidium vymýšlí lišácké řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
09.05.2011 09:00 |

podobné články

Vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti je pokrytecký, hřímají Svobodní

 
Podle ekonoma a předsedy Svobodných Petra Macha byla finanční ústava sepsána tak, aby se vlk nažral a Kalouskova koza zůstala celá. K přijetí zákona sice bude třeba ústavní většina, ale k jeho obejití už bude stačit většina prostá, takže si s ním žádná další vláda vlastně nemusí dělat starosti. Současný kabinet si jen odškrtne splněný koaliční cíl.
10.02.2013 08:35 |

podobné články

Válka s byrokracií: Obrana ruší podivný úřad za miliony, ale nic tím neušetří

 
Směšné a zbytečné úřady, rozumem nepochopitelné zákony. Proti tomu už přes dva roky bojuje parta studentů, která se poznala na stáži v Poslanecké sněmovně. Nyní zažili jedno vítězství. Resort obrany zruší podivný Vojenský vlečkový úřad. Ale udělá to tak, aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“.
29.07.2013 18:45 |

podobné články

Svobodní: Vláda navrhla zákon o rozpočtové odpovědnosti tak, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá

 
Svobodní považují vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti, který dnes bude projednávat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení, za zmrzačený a nefunkční.
16.06.2015 09:46 |

podobné články

Nečas by se nám měl omluvit, řekl Sobotka

 
Jak se říká, vlk se nažral a koza zůstala celá. I tak lze s určitou nadsázkou hodnotit verdikt Ústavního soudu, který dál za pravdu stěžovatelům ze sociální demokracie, když vrátil vládě k přepracování balíček o sociálních škrtech, který vznikl za podpory tzv legislativní nouze. Přitom ovšem šalamounsky nechal k přepracování nynějšího stavu lhůtu až do konce roku.
15.03.2011 13:05 |

podobné články

Vysloužil (VV): Novým operátorem státní firma! Špatný vtip!

 
Česká pošta novým mobilním operátorem. Jak podle přísloví. Vlk se nažral a koza zůstala celá.
06.02.2012 18:05 |

podobné články

Radim Valenčík: Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil

 
Vlk se nažral a koza zůstala celá
15.04.2018 19:55 |

podobné články

Machrující politik Slanina odstoupil jen napůl

 
Jako by se vlk nažral a koza zůstala celá. Tak může připadat postoj bývalého místostarosty brněnské části Medlánky Tomáše Slaniny(ČSSD), který po ostudě s podezřením z ovlivňování zakázky sice opustil post místostarosty, ale ponechal si zastupitelský mandát.
23.02.2011 11:00 |

podobné články

Vláda v Bruselu jen srazila paty! Zahradil se v rozhlase pořádně rozčílil

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) zavítal do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Na koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) nenechal nit suchou za to, jaký postoj zaujali pánové ke kvótám na uprchlíky. V zásadě je to tak, že se český vlk nažral a evropská kvótová koza zůstala celá. A to je podle Zahradila jednoznačně špatně.
29.09.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12397 článků) , Jan Zahradil (472 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Pitek (SZ): Vláda se rozhodla pro polovičaté řešení podle vzoru ‘Vlk se nažral, ale koza zůstala celá’

 
Vyjádření SZ k nezařazení luk u Přelouče na seznam Natura 2000
03.05.2016 18:55 |

podobné články