Abraham má dráty v noze, na start v Barceloně jej nepustili

Český motocyklový jezdec Karel Abraham se musel po sobotním pádu v tréninku podrobit operaci palce na levé noze. Přišel tak o start v závodu MotoGP ve Velké ceně Katalánska.
14.06.2015 13:35 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Abraham bude na startu v Brně chybět, lékaři ho nepustili

Motocyklový závodník Karel Abraham nepojede dnešní Velkou cenu České republiky v Brně. Druhého muže pátečního tréninku třídy Moto2 nepustili na start lékaři kvůli sobotním pádům, při nichž český jezdec utrpěl otřes mozku.
15.08.2010 11:25 |

Abraham má mononukleózu. Lékaři mu doporučili klid, přesto bude startovat v USA

Motocyklový závodník Karel Abraham bude navzdory zdravotním problémům startovat v neděli v dalším pokračování seriálu mistrovství světa MotoGP na americkém okruhu Laguna Seca. V minulém týdnu Abraham onemocněl mononukleózou, po dnešním lékařském vyšetření však odletěl do zámoří. V neděli ve Velké ceně Německa na Sachsenringu skončil Abraham na předposledním 18. místě.
15.07.2013 18:10 |

Lubomíra Štrougala možná na stará kolena čeká vyšetřování

Pokud bude v Česku někdo odsouzen za to, že na západních hranicích Československa zabíjely elektrické dráty, tak to bude bývalý komunistický premiér Lubomír Štrougal, který byl v letech 1961–1965 ministrem vnitra. Naznačuje to dnešní Mladá fronta Dnes, podle níž chce policie za pomoci posudku, zda elektrické dráty na hranicích odpovídaly tehdejším normám, dokázat, že smrtící dráty porušovaly i tehdejší předpisy.
17.02.2015 10:05 |

Osobnosti: Lubomír Štrougal (78 článků)

Právničku kvůli podprsence nepustili do vězení

Měla a nepustili ji, sundala a stejně ji nepustili.
22.06.2010 13:50 |

Rýmovník a jeho pěstování

Rýmovník je na pohled nenápadná rostlinka, kterou si stále více lidí pořizuje jaké léčivku i vhodný způsob, jak odpuzovat hmyz – silná vůně rýmovníku totiž veškeré potvůrky zaručeně odradí od návštěvy vaší domácnosti. Pokud si k rýmovníku přičichnete, ucítíte kombinaci meduňky a máty. Poznáte jej podle vejčitých a chlupatých listů a rovněž jej můžete znát pod názvy molice či mexický eukalypt. Co se pěstování týče, není rýmovník vůbec náročný, ba naopak. Dopřejete-li mu slunečné místečko a mírnou zálivku, pak se mu u vás doma bude dařit a náležitě se vám za vaši svědomitou péči odvděčí. Rýmovník alias zdravotní pomocník! Ačkoli by to do této nenápadné rostlinky hádal jen málokdo, pyšní se pozitivními účinky na naše zdraví. Není se tam čemu divit, že se stále častěji objevuje jako oblíbená pokojovka v našich domácnostech. Má blahodárný vliv na dýchací cesty, kdy stačí uštípnout kousek listu, zlomit jej a následně k němu přičichávat. Astmatici jej ocení v nádobě s vodou položenou na topení. Někdo si jej nemůže vynachválit i pro vnitřní užívání, například ve formě čaje. Jak pěstovat rýmovník – praktické tipy Zaujala vás představa voňavé rostlinky, jejíž vůni si zamilujete a která vás navíc dokáže zbavit otravného hmyzu? Pak si jistě pohráváte s myšlenkou, jak se rýmovník pěstuje. Proto jsme pro vás připravili užitečný návod, se kterým to hravě zvládnete! Tip první: umístění Rýmovníku se bude nejvíce dařit na slunném místečku. Pozor si dejte, abyste jej nevystavili přímému slunečnímu světlu, které by jej mohlo poškodit. V létě doporučujeme pěstovat ho venku, nemusíte se bát, pokud jej zapomenete zalít, s občasným nedostatkem vody si dokáže poradit. Přelívání mu naopak škodí, tak na to pozor. Tip druhý: hnojení Hnojení rýmovníku se doporučuje v období od jara do podzimu a to 1-2x za měsíc. Investujte buď do kapalného hnojiva nebo do tyčinek určených pro zelené... Čtěte více Příspěvek Rýmovník a jeho pěstování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.06.2016 16:20 |

Abraham i přes těžký pád nastoupil do kvalifikace, s Peškem vyjedou až z osmé řady

Čeští motocyklisté Lukáš Pešek a Karel Abraham do nedělní Velké ceny v Indianapolisu odstartují z osmé řady. V dnešní kvalifikaci dojel Pešek na 22. místě, Abraham se umístil hned za ním. V kategorii Moto3 si Jakub Kornfeil vyjel 16. příčku.
17.08.2013 22:35 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Závodník královské kategorie MotoGP Abraham nepojede v Silvestrone

Motocyklový jezdec Karel Abraham definitivně potvrdil, že se o víkendu nepředstaví v závodě mistrovství světa na britském okruhu Silverstone. Abraham se rozhodl doléčit poraněné rameno, které si pohmoždil před dvěma týdny po pádu v kvalifikaci v Indianapolis.
28.08.2013 13:05 |

Abraham s Peškem si v Barceloně oproti pátku pohoršili

Ve druhém měřeném tréninku na Velkou cenu Španělska zajel v kubatuře do 250 ccm Karel Abraham jedenáctý nejrychlejší čas, Lukáš Pešek byl o tři místa horší.
13.06.2009 13:35 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Karel Pešek (53 článků)

ABRAHAM ZABOJOVAL. I přes zranění dojel na 10. místě

Český motocyklista Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Katalánska desáté místo v závodě královské třídy MotoGP. Na stejné příčce v Barceloně dojel v kubatuře do 125 ccm jeho krajan Jakub Kornfeil.
05.06.2011 16:00 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Abraham s Kornfeilem dojeli na GP Katalánska desátí

Barcelona - Brněnský motocyklista Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Katalánska desáté místo v závodě královské třídy MotoGP. Na stejné příčce v Barceloně dojel v kubatuře do 125 ccm jeho krajan Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku.
05.06.2011 17:35 |

VC Katalánska: Abraham i Kornfeil odstartují z 12. místa

Karel Abraham zajel v sobotní kvalifikaci na motocyklovou GP Katalánska na okruhu v Barceloně v kategorii MotoGP dvanáctý čas a na vedoucího Australana Caseyho Stonera ztratil téměř dvě sekundy.
02.06.2012 17:50 |

Osobnosti: Casey Stoner (46 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Kornfeil v Barceloně jedenáctý, Abraham má první body

VC Katalánska: 11. Kornfeil, 12. Abraham
03.06.2012 12:45 |

Abraham urval první body, v Barceloně dojel dvanáctý

Karel Abraham si ve Velké ceně Katalánska dojel pro první body, když skončil dvanáctý. Vyhrál Jorge Lorenzo.
03.06.2012 15:20 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Abraham zajel svou nejlepší kvalifikaci. Bude útočit na další body

Lépe na tom motocyklista Karel Abraham po kvalifikaci letos ještě nebyl. Do Velké ceny Katalánska odstartuje v kategorii MotoGP ze 17. příčky. Stejné umístění zaznamenal v Moto3 Jakub Kornfeil. Druhý český zástupce v královské třídě Lukáš Pešek skončil na okruhu v Barceloně na předposlední 23. pozici.
15.06.2013 16:45 |

Vítězové NBA Lakers podlehli evropskému šampionovi Barceloně

Úřadující šampioni basketbalové NBA Los Angeles Lakers překvapivě podlehli v přípravném zápasu Barceloně 88:92. Vítěz Evropské ligy na vlastní palubovce dokázal uhlídat hvězdného Kobeho Bryanta i pivota Paua Gasola, jenž právě v katalánském klubu začínal kariéru. Barceloně se podařilo oplatit soupeři těsnou porážku, kterou utrpěla v Kalifornii při předloňské přípravě.
08.10.2010 15:35 |

Osobnosti: Pau Gasol (4 články)

Loprais pojede Dakar poprvé bez tatry, vysoké ambice ale nemění

Devátý start na proslulé dakarské rallye čeká Aleše Lopraise, poprvé však nebude závodit s kamionem Tatra. Speciál frenštátského týmu totiž pořadatelé nepustili na start, a tak se Loprais domluvil na spolupráci s nizozemským týmem Veka a pojede s kamionem Man. Ani nečekaná změna ale nemění nic na jeho cílích, chce bojovat o medailové umístění a vítězství.
26.12.2014 12:20 |

Osobnosti: Aleš Loprais (63 článků)

Abraham chce smolné roky v Brně obrátit ve třídě MotoGP ve štěstí

Jednadvacetiletý český jezdec v seriálu MotoGP Karel Abraham touží obrátit předcházející smolnou sérii výsledků v závodech mistrovství světa silničních motocyklů na domácím Masarykově okruhu ve štěstí. Z šesti dosavadních brněnských startů pouze jednou závod dokončil: před čtyřmi lety skončil čtrnáctý. Loni mu dokonce po pádech v tréninku a otřesu mozku lékaři zakázali start.
11.08.2011 13:35 |

Berdych nebude hrát v Barceloně. Sužují jej střevní potíže

Tenista Tomáš Berdych se odhlásil z turnaje v Barceloně, neboť jej trápí střevní chřipka.
19.04.2011 13:15 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1375 článků)

11. prosince 1989: Pryč s ostnatými dráty

Po 40 letech izolace, devizových příslibů, cestovních doložek a střežených hranic přišlo vysvobození. Přesně před 20 lety se začaly stříhat ostnaté dráty oddělující naši republiku od zbytku světa.
11.12.2009 05:15 |