Článek

A je to venku: Obří americké korporace ulévají peníze

 
Americká pobočka neziskové organizace Oxfam zveřejnila analýzu, ze které vyplývá, že padesát největších společností podnikajících ve Spojených státech má v daňových rájích uloženo 1,4 bilionu dolarů. O dalších podrobnostech informuje ve svém dnešním vydání britský deník The Guardian.
14.04.2016 09:00 |

podobné články

Podobné články

Hodnota zámořských zakázek korporace Rosatom vzrostla v roce 2016 o 20 %

 
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom zaznamenala v loňském roce nárůst hodnoty dlouhodobého portfolia zahraničních zakázek o 20,9 % na 133,4 miliardy dolarů. V prohlášení, které doprovází výroční zprávu společnosti za rok 2016, ruská státní jaderná korporace uvedla, že tento výsledek znamená, že si zachovala svoji „vedoucí pozici ve světě“ – co se týče smluv týkajících se výstavby nových bloků pro zámořské zákazníky, a to konkrétně pro 34 reaktorů ve 12 zemích ke konci loňského roku.
24.07.2017 15:00 |

podobné články

Zapomeňte na klasické státy. Světu vládnou obří korporace

 
Komu patří svět? Spojeným státům, Rusku nebo Číně? Možná tak v minulém století. Dnešní svět má nové vládce - nadnárodní korporace mocnější než národní státy, které navíc chytře využívají ve svůj vlastní prospěch.
06.05.2016 14:25 |

podobné články

Firmy ulévají peníze do daňových rájů! Kypr vyšel z módy, frčí ostrov Jersey

 
V daňových rájích mělo ke konci prvního čtvrtletí své sídlo na 12 632 českých společností, což je podle agentury Čekia o 44 méně než ke konci loňského roku.
30.04.2013 16:05 |

podobné články

Hudec (SZ): Zákon si prostě předěláme

 
Starosta Vsetína a senátor Jiří Čunek opět vytáhli do boje proti „nepřizpůsobivým“. Samozřejmě jimi nemíní mafiány, kmotry, ty, kdo si ulévají miliardy do zbývajících daňových rájů, nemíní jimi zločince z řad bílých límečků, kteří tento stát okrádají ve velkém.
07.04.2015 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Rosatom učinil vstup do světa tepelné energetiky

 
Ruská jaderná korporace Rosatom učinila úspěšný vstup do světa tepelné energetiky a hodlá v ní pracovat i nadále. Čeští partneři korporace tak mají otevřené nové možnosti spolupráce.
24.02.2014 15:50 |

podobné články

Klausův Jakl: Kapitalismus funguje. Nadnárodní korporace nejsou zlem. Lidé se mají na stáří sami připravovat. Jak chtějí. Třeba sbírat cenné známky

 
CIVILIZACE A MY Bývalý tajemník prezidenta Václava Klause, Ladislav Jakl, míní, že za negativní jevy nemůže kapitalismus, ale státní zásahy do něj. Nadnárodní korporace nejsou žádným zlem. Lidé se mají na stáří sami připravovat. Nejbližší léta u nás a v našem světě dobře nevidí, čeká spíše další zhoršování.
22.07.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Sociolog Hampl: Hrozí kolaps. Současný systém spojuje to nejhorší ze socialismu a kapitalismu, vyhovuje nejbohatším. Pokud zkřížíte zájmy velkým korporacím...

 
ROZHOVOR Podle sociologa Petra Hampla žádný král, žádný císař, žádný generální tajemník, žádný premiér nezvyšoval státní výdaje tak rychle jako premiér Sobotka a ministr financí Babiš. Kritizuje nadnárodní korporace. Podle něho je třeba preferovat soukromé vlastnictví před vlastnictvím korporátním a velké korporace rozdělit na menší firmy. Tváří v tvář islámské agresi si kolaps nemůžeme dovolit.
15.08.2015 05:13 |

podobné články

Rosatom vstupuje na trh s větrnou energetikou

 
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom schválila své dceřiné společnosti OTEK, která má na starosti nejaderné energetické aktivity korporace, partnerství s holandskou společností Lagerwey dodávající větrné elektrárny. V průběhu letošního roku obě společnosti vytvoří společný podnik, který zabezpečí maximální zapojení zahraničního partnera při výstavbě větrných elektráren v Rusku.
02.02.2017 20:00 |

podobné články

ŽIVOT ZA PLOTEM: Petra Kvitová ukázala fotky z olympijské vesnice. Tam venku ale číhají gangy, tam venku šlapou zdrogovaný holky, tam venku je skutečné Rio

 
Rio je sice pod obecnou kritikou, ovšem české tenistky si to užívají i tak. Daří se jim a své momenty na olympiádě poctivě zveřejňují na sociálních sítích. Díky tomu máme možnost vidět unikátní záběry přímo z dějiště her! V olympijské vesničce je pohoda, mimo areál se ale odváží jen ti největší borci. Tam venku je totiž to pravé nebezpečné Rio.
10.08.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1485 článků)

Syn Svobodové Jakub (9): Strávil noc venku a v mraze!

 
Venku bylo pod nulou, kolem sněhový poprašek. Jakub (9), syn Venduly Svobodové (43) a hudebního skladatele Karla Svobody (†68), přesto v takém nečasu musel strávit noc venku…
08.04.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (501 článků) , Vendula Svobodová (806 článků) , Jakub Svoboda (178 článků)

Jourová „zaklekne“ na firmy, které podvádějí Čechy: Obří pokuty, žaloby a odškodné

 
Podvádět Čechy a prodávat jim nekvalitní zboží nebo potraviny? To by se velkým firmám už nemělo vyplatit. Tvrdí to aspoň eurokomisařka Věra Jourová (ANO), která představila novou evropskou legislativu pro ochranu spotřebitelů a nazvala ji „Nový úděl“. Lidé budou mít nově možnost hromadně žalovat firmy a žádat odškodné například při skandálech typu „dieselgate“, podobně jako je to běžné třeba v USA. A tvrdší budou také sankce za podvody – až čtyři procenta ročního obratu korporace.
11.04.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (402 článků)

Obří atrakce za obří peníze

 
Po tři víkendové večery – od pátku do neděle – se plzeňskými ulicemi promenovaly obří loutky španělského souboru Carros de Fos. Otevřely loutkářský festival Skupova Plzeň a především byly jednou z hlavních atrakcí celoroční akce Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.
31.08.2015 11:20 |

podobné články

Liška (SZ): Nechceme, aby americké korporace obcházely evropskou justici

 
Prohlášení Ondřeje Lišky k postoji ČR ke smlouvě o volném obchodu mezi EU a USA.
09.05.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (365 článků)

Je třeba zabít vlky z Wall Streetu aneb pravda o obchodních smlouvách s USA a Kanadou

 
Pozor na kořistnické americké korporace řízení chamtivými vlky z Wall Streetu, varují odpůrci globalizace. Máme se čeho bát?
19.09.2016 20:20 |

podobné články

Volby v USA: Co jste nevěděli o pánovi od Hillary Clintonové. Tu prý platí velké korporace, Trumpa drobní střádalové. No a Putin...

 
Analytik a někdejší poradce Klause a Topolánka Tomáš Haas, který sám žil dlouhá léta v zámoří, „vykopává“ pro ParlamentníListy.cz americké prezidentské volby, které proběhnou již dnes v noci našeho času.
08.11.2016 07:50 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Trump chce zdanit dovozy

 
Globalizačnímu blouznění o volném trhu odzvonilo. Ve Spojených státech se chystá daňová revoluce, která má udeřit na vyvážení výroby ze země a povzbudit domácí investice. Vedle dovozních cel, kterými je vyhrožováno Číně, utrpí také americké offshorové korporace - přijdou o možnost odečíst náklady zboží vyrobeného v zahraničí, upozorňují Financial Times.
15.12.2016 19:20 |

podobné články

Robejšek: Průměrní Němci mají dojem, že se po nich chce, aby se přizpůsobili cizincům. Němci reagují pomaleji, ale když už reagují, stojí to za to

 
ROZHOVOR „Nejnebezpečnější jsou pro Trumpa ti, kteří ze současné polit-ekonomické situace těží nejvíce, tedy americké multinacionální firmy,“ konstatuje k současné složité situaci prezidenta USA politolog, publicista a hlavní postava nové strany – Realistů – Petr Robejšek. Svá slova potom ještě rozvádí: „Tyto korporace sice básní o požehnání volného obchodu, ale myslí jenom na to, jak hladce se jim díky globalizaci daří spořit náklady na práci, a hlavně vygumovat svoje daně.“ K zastavení migrační invaze přes takzvanou italskou cestu známý politický komentátor říká: „Jakmile římská vláda pochopila, že v pohodlné pozici průjezdní země nemůže zůstat, šlo najednou všechno ráz na ráz. Během 24 hodin se rozhodla povolit vojenské operace v libyjských vodách, a to se mělo a mohlo stát již v srpnu roku 2015.“
08.08.2017 09:40 |

podobné články

Duka hájí restituce: Jachty, vily a soukromá letadla za ně nebudou

 
Vzdát se majetkového vyrovnání by byla podle kardinála Dominika Duky romantická představa. K obohacení chudých by to totiž určitě nevedlo. Naopak, získali by už tak dost bohatí jednotlivci a korporace. Duka naopak ujišťuje, že peníze z církevního vyrovnání nevytvoří platy církevních zaměstnanců či kněží.
20.04.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (820 článků)

Varování moudrých: Peníze s sebou nesou moc, ale i degeneraci lidí

 
Zamyšlení nad penězi a konzumem, který z nich vyplývá, nabízejí dvě výrazné české osobnosti. Sociolog Jan Keller upozorňuje, že vlastnictví peněz je otázkou psychiky, protože s člověkem dělá věci, které už nemá pod kontrolou. Filozof Erazim Kohák přidává úvahu, proč je pro nadnárodní korporace, které dnes ovládají svět, největší hrozbou spokojenost.
06.05.2013 21:25 |

podobné články