Článek

A je to tu zase. Z Rakouska hrozí, že Česku zatnou tipec s čerpáním dotací

 
Rakouský kancléř Werner Faymann pohrozil zemím, které odmítají pevné kvóty na rozdělení běženců v Evropské unii, že přijdou o peníze z evropských fondů. Řekl to v rozhovoru s německým nedělníkem Welt am Sonntag. Podobný návrh už dříve zazněl i z Německa, Evropská komise jej však odmítla mimo jiné s tím, že je z právního hlediska nemožný. Mezi státy odmítající kvóty patří i Česko.
20.09.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Werner Faymann (48 článků)
Podobné články

DNEŠNÍ TISK: Amsterdam shopům ZATNOU TIPEC!

 
Český pravopis čekají změny. Vyšetřování tzv. Amsterdam shopů je u konce. Více ve čtvrtečním tisku.
04.08.2011 06:45 |

podobné články

Nová role hvězdného reportéra: Psychoženu zahraňuje před psychoVladkem

 
Hvězdný reportér Blesku Thomas Kruchina (26) prostě nedovede nečinně přihlížet probíhajícímu bezpráví! Neustálé útoky a urážky na Romaninu adresu z řad Vladkových oveček se mu pěkně protivily, a tak se jim rozhodl zatnou tipec a Romanu spasit! Zabojoval za ni jako lev!
23.09.2013 13:10 |

podobné články

Ruské školy zatnou tipec podvodníkům: U maturit nasadí rušičky mobilů

 
Rušičky signálu mobilních telefonů budou moci od nynějška během státních maturit používat ruské střední školy. Odborníci ale varují, že opatření omezí i obyvatele okolních domů. Napsal to ruský server RBK s odkazem na deník Vědomosti.
14.03.2017 17:40 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací, může přijít o 2 mld. Kč

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda.
22.02.2012 07:45 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací. Může přijít o 2 miliardy, píše deník

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), které mají důvěrný materiál k dispozici.
22.02.2012 08:25 |

podobné články

Nečas: Za problémy s čerpáním fondů EU nemůže Dobeš

 
SLEDUJEME. Problémy s čerpáním peněz z fondů Evropské unie na ministerstvu školství nelze svádět na současného ministra Josefa Dobeše (VV), řekl dnes novinářům po obědě s prezidentem premiér Petr Nečas (ODS).
02.01.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Dobeš hasí dotační požár na školství. Povolává právníky

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) čelí kritice z řad opozice za nepovedené čerpání peněz z EU, příliš ho už nešetří ani koaliční politici. Hůl nad ním pomalu láme i poslankyně VV Kateřina Klasnová. Šéf resortu vzdělání dal proto hlavu na špalek a prohlásil, že pokud problémy s čerpáním peněz do dubna nenapraví, odstoupí z funkce. Aby mohl ve funkci setrvat, vypsal tendr pro osm úředníků a právníků, kteří mu mají pomoci. Je třeba dodat, že Dobeš odmítá vinu za problémy s čerpáním a tvrdí, že napravuje chyby jiných.
08.02.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Havel (ČSSD): Brusel potvrzuje, že problémy s čerpáním fondů jsou na české straně

 
Viníkem zásadních problémů s čerpáním stamiliard korun z fondů Evropské unie na rozvoj infrastruktury, školství a dalších oblastí je pravicová vláda Petra Nečase.
14.04.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Problém s fondy mohou mít pro ČR závažné rozpočtové dopady, míní Nečas

 
Problémy s čerpáním peněz z evropských fondů mohou mít závažné rozpočtové dopady na Českou republiku. V Bruselu to dnes nad ránem po summitu EU řekl premiér Petr Nečas. Právě otázka fondů a potíží s jejich čerpáním bude i jedním z témat, o nichž bude před polednem Nečas hovořit s šéfem Evropské komise Josém Barrosem.
24.05.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Nečas: Problémy s fondy mohou mít pro ČR závažné rozpočtové dopady

 
Problémy s čerpáním peněz z evropských fondů mohou mít závažné rozpočtové dopady na Českou republiku. V Bruselu to ve čtvrtek nad ránem po summitu EU řekl premiér Petr Nečas. Právě otázka fondů a potíží s jejich čerpáním bude i jedním z témat, o nichž bude před polednem Nečas hovořit s šéfem Evropské komise Josém Barrosem.
24.05.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Odborář se u Moravce neudržel: Radši to ministerstvo dopravy úplně zrušte

 
V Otázkách Václava Moravce na ČT přišly na přetřes i problémy s čerpáním peněz z evropských fondů, které v týdnu strhal audit Evropského účetního dvora. Ministr financí Miroslav Kalousek, pod něhož dozor nad čerpáním spadá, se snažil své podřízené hájit. Od odboráře Bohumíra Dufka však dostal mnohem radikálnější návrh.
18.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6347 článků)

Češi nezvládli dohled nad čerpáním evropských peněz. Ze všech zemí dopadli nejhůře

 
Česko bylo v dohledu nad čerpáním peněz z evropských fondů vůbec nejhorší zemí Evropské unie. S odkazem na výroční zprávu Evropské komise za rok 2012 to dnes uvedl Český rozhlas - Radiožurnál.
03.07.2013 08:15 |

podobné články

Češi nezvládli dohled nad čerpáním peněz z EU. Ze všech zemí dopadli nejhůře

 
Česko bylo v dohledu nad čerpáním peněz z evropských fondů vůbec nejhorší zemí Evropské unie. S odkazem na výroční zprávu Evropské komise za rok 2012 to dnes uvedl Český rozhlas - Radiožurnál.
03.07.2013 08:45 |

podobné články

Rozhodnutí inspekce: Lessy čerpáním nemocenské podvod nespáchal

 
Bývalý policejní prezident Petr Lessy nespáchal podvod v souvislosti s čerpáním nemocenských dávek v době svého odvolání na podzim 2012. 
10.09.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Čerpejme dotace pro fond dopravní infrastruktury, navrhuje Jankovský

 
Čerpání dotací z evropských fondů je čím dál obtížnější. V pořadu Partie o tom diskutovali ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) a ředitel Transparency International David Ondráčka. Shodli se na významu připravovaného zákona o veřejných zakázkách. Nejlepší by prý bylo zjednodušit systém kontroly nad čerpáním dotací.
25.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (77 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)

Ministr Dobeš: Problémy s projekty jsou, ztráta evropských dotací ale nehrozí

 
Otázky kolem problémů s čerpáním dotací z Evropské unie vysvětlovali ministři Věcí veřejných Kamil Jankovský a Josef Dobeš.
10.02.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Jankovský (97 článků)

Čerpání dotací se musí znovu rozjet. Jinak přijdeme o desítky miliard

 
Česká republika možná bude muset odepsat až 22 miliard z evropských dotací. Kvůli problémům s čerpáním je ohroženo celkem šest z osmnácti programů. Uvádí to zpráva ministerstva pro místní rozvoj.
21.06.2012 16:40 |

podobné články

Zaorálek: Čerpání dotací z EU musí být obnoveno. Společně táhněme za provaz

 
Sociální demokraté dnes na stranickém brífinku kvitovali to, že se podařilo oddálit hlasování o církevních restitucích. Kromě toho dnes vyzvali vládní stany, aby problémy s čerpáním evropských dotací řešily spolu s opozicí. Úkolu by se měl ujmout krizový management, zmínil k tomu místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.
22.06.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2394 článků)

Kdybyste vy byl ministrem, pane Moravče... Takto ministryně Šlechtová oživila vážné téma dotací

 
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za ANO a jeden z jejích předchůdců v úřadě, František Lukl z úřednické vlády prezidenta Miloše Zemana, diskutovali v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize o tom, jak to bude s čerpáním evropských dotací. Ministryně popisovala, o co doopravdy jde ve sporu o monitorovací systém, a Lukl ho vychválil takřka do nebes. Řeč přišla i na antimonopolní úřad.
03.05.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20172 článků) , František Lukl (47 článků)