Článek

A je to tu zas: EU stopla Česku dotaci půl miliardy. Kvůli špatnému softwaru

 
Evropská komise pozastavila Česku čerpání dotací na projekty za 568 milionů korun. Uvedl to web Neovlivní.cz. Důvodem jsou chyby v zakázce na monitorovací systém evropských fondů, který má na starosti ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Na chyby upozornilo už dříve ministerstvo financí, hlavní auditor Lukáš Wagenknecht si ale kvůli zprávě do Bruselu musel na ministerstvu balit kancelář.
26.10.2015 19:15 |

podobné články

Podobné články

Kvůli pirátskému softwaru můžete přijít o desítky tisíc korun i o soukromí

 
Téměř každý čtvrtý počítač v Česku má v sobě nelegální software. Firma, kterou konkurence nebo vlastní zaměstnanec udal kvůli používání nelegálního softwaru, zaplatila na odškodném výrobcům softwaru v roce 2011 v průměru 260 tisíc Kč.
23.04.2012 15:55 |

podobné články

Kvůli pirátskému softwaru můžete přijít o desítky tisíc korun i o soukromí

 
Téměř každý čtvrtý počítač v Česku má v sobě nelegální software. Firma, kterou konkurence nebo vlastní zaměstnanec udal kvůli používání nelegálního softwaru, zaplatila na odškodném výrobcům softwaru v roce 2011 v průměru 260 tisíc Kč.
14.05.2012 09:25 |

podobné články

Nová verze Eaton softwaru Intelligent Power Manager pracuje i ve virtuálních prostředích

 
Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou verzi softwaru Eaton Power Manager 1.40, který pracuje i v prostředí virtualizačních platforem. Nová verze softwaru nabízí komplexní přehled a vzdálenou správu napájení pro malá a střední datová centra a uzly datových sítí. Správcům informačních technologií umožňuje software stanovit parametry a limity energetické spotřeby jednotlivých serverů. Intelligent Power Manager je prvním softwarem, který se přímo integruje do nového webového klienta VMware.
16.04.2014 11:15 |

podobné články

Nelegální stahování v Česku kvete, více než čtvrtina softwaru je pirátská

 
Kancelářské programy a operační systémy jsou nejčastějším softwarem, který Češi nelegálně stahují. Podle nejnovějších výzkumů je v Česku pirátsky užíváno cca 35 % veškerého softwaru. Výrobci kvůli tomu přijdou až o 3,8 miliardy korun ročně. Hlavním důvodem, proč domácí uživatelé počítačů software kradou, je snaha ušetřit.
30.05.2014 12:56 |

podobné články

Školství přijde o 1,2 miliardy, Evropská komise stopla Dobešovi dotaci

 
Evropská komise odmítla ministerstvu školství proplatit 1,2 miliardy korun. Jde o dotaci z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který již delší dobu kritizuje pro nedostatky v kontrole rozdělování peněz. Potvrdil to náměstek ministra Michal Zaorálek.
27.01.2012 11:25 |

podobné články

Znásilněná dívka si stopla řidiče, aby jí pomohl. Ten ji ale znásilnil také

 
Na vlakové stanici v Birminghamu byla znásilněna patnáctiletá dívka. Krátce po incidentu se vydala hledat pomoc k silnici, kde si stopla svého zachránce. Ten jí slíbil, že jí pomůže, ale po nastoupení dívku znásilnil také.
03.08.2017 20:35 |

podobné články

BSA: Náhrada škody za pirátský software vystoupala na 390 tisíc korun

 
Firmy stíhané za softwarové pirátství letos v průměru zaplatí o 90 tisíc korun více než loni. Vyšší náhradu škod umožnil program placeného odhalování pirátství. V Česku piráti ročně způsobí výrobcům softwaru škodu převyšující 3,8 miliardy korun. Nejvíce nelegálního softwaru je v malých a středních firmách.
27.03.2014 10:10 |

podobné články

Dobeš ukončuje levné projekty a rozjíždí nové za 4 miliardy z dotací EU

 
Ministerstvo školství je kritizované kvůli špatnému čerpání dotací z Evropské unie. Teď ovšem rozjíždí projekty EU za čtyři miliardy. U některých platí, že čím nesrozumitelnější má název, tím víc peněz požaduje, zejména na reklamu a marketing. Informuje deník MF Dnes.
10.01.2012 11:55 |

podobné články

BSA: V Česku se užívá 34 % nelegálního softwaru, navzdory obavám z bezpečnostních rizik

 
Objem nelegálního softwaru v tuzemských počítačích klesl o procentní bod na 34 %. Česku tak patří 12. nejnižší míra pirátství ve světě. Od pirátství domácí uživatele odrazuje zejména riziko napadení počítače hackery a ztráta osobních dat. Firmy se obávají zejména postihů a odškodnění.
24.06.2014 10:10 |

podobné články

Používání nelegálního softwaru přijde firmu na statisíce

 
V Česku se podle poslední analýzy BSA užívá 37 procent softwaru nelegálně. Softwarové pirátství ve firmách je však neustále na ústupu. Podle odhadů BSA míra pirátství v tuzemských firmách v roce 2010 klesla zhruba o tři procentní body.
28.01.2011 10:45 |

podobné články

Vnitro chybovalo při čerpání dotací. Může přijít o 2 miliardy, píše deník

 
Problémy s čerpáním evropských dotací má i ministerstvo vnitra, odhalila kontrola. Kvůli chybně zadávaným veřejným zakázkám a špatně či pozdě sepsaným projektům může ministerstvo vnitra přijít až o dvě miliardy korun. Hodnotící zprávu ministerstva pro místní rozvoj, které dostalo za úkol zkontrolovat čerpání evropských dotací na všech ministerstvech, bude dnes projednávat vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), které mají důvěrný materiál k dispozici.
22.02.2012 08:25 |

podobné články

Společnost EMC posiluje své postavení na trhu

 
Společnost EMC Corporation dnes oznámila, že podepsala finální verzi smlouvy o převzetí soukromé společnosti ScaleIO, která patří mezi průkopníky softwaru pro serverová úložiště. Tato akvizice dále posílí portfolio produktů EMC® Flash díky spojení vysoce škálovatelného serverového softwaru společnosti ScaleIO s kartami PCIe Flash, například EMC XtremSF™, v prostředích firemního privátního cloudu a poskytovatelů služeb.
16.07.2013 10:15 |

podobné články

Autodesk oznámil plán akvizice společnosti Delcam, vedoucího poskytovatele CAM softwaru

 
Společnost Autodesk oznámila svůj záměr získat akvizicí společnost Delcam, jednoho z globálních lídrů v oblasti vývoje a dodávek softwaru pro odvětví průmyslové výroby.
25.11.2013 14:07 |

podobné články

Apple varuje před chybou v softwaru pro mobilní přístroje

 
Americká společnost Apple varuje před velkou chybou ve svém softwaru pro mobilní přístroje. Chyba může umožnit hackerům překonat šifrování. Podle odborníků jsou nebezpečí nejvíce vystaveny počítače Mac. 
22.02.2014 20:20 |

podobné články

Za softwarovým pirátstvím stojí hlavně lakota, nevědomost a organizační chaos

 
Snaha ušetřit na nákupu legálního softwaru hraje stále výraznou roli, ale roste počet případů pirátství z důvodu neinformovanosti či nákupu softwaru od podvodníků.
30.05.2014 11:16 |

podobné články

Za pád vojenského airbusu mohla zřejmě chyba softwaru motorů

 
Vyšetřovatelé našli důkazy, že za zřícením vojenského letadla u letiště ve španělské Seville stála zřejmě chyba softwaru ovládajícího motory. Testovací provoz Airbusu A400M je do vyšetření příčiny závady přerušen.
20.05.2015 14:21 |

podobné články

Vadí vám princip udavačství u EET? U softwaru už přitom funguje dávno, využívá ho BSA

 
Systém elektronické evidence tržeb (EET) byl před týdnem zaveden do praxe a už známe první data: Osmnáct milionů účtenek a sedm stovek udání. Aby celý systém vůbec fungoval, je udavačství podmínkou, bez toho by nepoctiví obchodníci mohli žít celkem bezstarostně. Právě tento princip budí nejvíce kritiky. Ale není u nás ničím novým, dávno už ho používá BSA k odhalování používání nelegálního softwaru.
10.12.2016 15:55 |

podobné články

Volkswagen sníží emise u stovek tisíc vozů. Úprava softwaru se dotkne i škodovky

 
Rakouská vláda se dohodla s automobilkami na úpravě softwaru u 600 tisíc naftových vozů, která má snížit emise. Oznámil to v úterý rakouský ministr dopravy Jörg Leichtfried. Podobnou dohodu již začátkem měsíce uzavřelo s výrobci automobilů sousední Německo.
22.08.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jörg Leichtfried (4 články)

Jakub za krádeže softwaru dostal pokutu šest milionů. Mnohem častěji ale kradou firmy

 
Přes všemožná opatření a prevenci internetové pirátství jenom kvete. Firmy si nejčastěji nezaplatí za software, jedná se hlavně o ty, které fungují v průmyslu a stavebnictví. Chycené firmy v průměru zaplatí odškodné 500 tisíc korun. Počet případů krádeže softwaru v sektoru výroby se za poslední rok zdvojnásobil. Netýká se to ale jen firem, software stahují i běžní uživatelé, vedle toho je zajímají například filmy a populární seriály jako třeba Hra o trůny. V minulém roce skončilo za katrem 30 lidí, za pirátění a následnou distribuci hrozí až osm let za mřížemi.
05.11.2017 06:35 |

podobné články