Článek

6 nejslavnějších úspěšných, kteří se obešli bez školy

 
Školní rok je opět tu! Lavice se plní nadšenými i zdeprimovanými dětmi, zbývá už „jen“ deset měsíců do další salvy maturit. Školství většinu z nás více či méně úspěšně připravuje na nástrahy života – pak jsou tu však rovněž tací, kteří navzdory chabému oficiálnímu vzdělání svým vynálezem, podnikáním či pouze osobností změnili svět. Někteří se škole vyhnuli obloukem, jiní si ji zkusili, a odešli bez dokončení. Seznamte se s nejúspěšnějšími záškoláky historie!
05.09.2016 11:00 |

podobné články

Podobné články

Zásady úspěšných lidí

 
Také jste si někdy přáli znát zásady úspěšných lidí, které vídáte v médiích nebo dokonce kolem sebe? Nechceme hned tvrdit, že jste dotyčným jejich úspěch záviděli, i když závist patří mezi typické české vlastnosti. Jen jste možná chtěli vědět, jak to dělají, že se jim daří, odkud se vzalo jejich štěstí a odkud pramení úspěch, kvůli kterému jsou spokojení nebo si mohou dovolit žít na opravdu vysoké noze. Spousta lidí si myslí, že se zásady úspěšných lidí točí kolem kontaktů. Možná si i vy myslíte, že pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte mít kolem sebe spoustu lidí, nejlépe pak vlivných lidí, kteří vám na vaší cestičce pomohou a budou vám z ní odhazovat klacky. Není to pravda a na váš úspěch to nemá vliv. Jaké jsou zásady úspěšných lidí? Zkuste se zeptat někoho úspěšného, jak se mu to podařilo. S největší pravděpodobností nepochodíte a na svou otázku odpověď nedostanete. Češi jsou bohužel známí i tím, že nejen druhým závidí, ale zároveň se nechtějí dělit a mnohdy jsou i hamižní. Proč by se tedy měli svěřovat se svým know-how, když by to potom znamenalo, že i lidé kolem nich dosáhnou úspěchu a oni už rázem nebudou tak výjimeční? Naštěstí pro vás právě teď čtete dnešní článek, určitě v tom tedy nepřestávejte, pokud se chcete dozvědět, jaké jsou zásady úspěšných lidí. Společně si je teď představíme! Mají motivaci Když si na něčím jdete, musíte mít před sebou motivaci, která bude vaší hnací silou a bude vás neustále popohánět, abyste se nevzdávali, nezastavili se před první překážkou a pořád postupovali dál, doku nedosáhnete svého cíle. A právě motivace je první zásadou lidí, kterým se podařilo dosáhnout úspěchu. Když se nad tím zamyslíte, něco na tom bude, viďte? Myslí pozitivně Pokud se obklopíte negativní náladou a budete na svůj život hledět v černých barvách, s... Čtěte více Příspěvek Zásady úspěšných lidí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.07.2017 19:20 |

podobné články

Čtyři tisíce účastníků a přes 60 milionů kroků. Účastníci charitativní akce po týdnu obešli Zeměkouli

 
Čtyři tisíce lidí se jen během prvního týdne zapojily do charitativní akce Každý krok pomáhá, kterou pořádá Oborová zdravotní pojišťovna. Akce odstartovala v neděli 5. února, od té doby její účastníci pro charitu ušli 63 milionů kroků, to jest zhruba 46 000 kilometrů; společně tak obešli celou Zeměkouli, a ještě by stihli dojít z Česka do Himaláji. V únoru účastnici pomáhají Českému registru dárců kostní dřeně, organizaci Mamma Help, neziskovce Portus Praha nebo Centru domácí péče RUAH.
12.02.2017 12:35 |

podobné články

Zemřel autor jedné z nejslavnějších písní historie, o níž jste si vždy mysleli, že ji zpívá David Hasselhoff!

 
Byl to jeden z nejslavnějších seriálů na světě a taky měl jednu z nejslavnějších písní historie. "Úvod k Pobřežní hlídce":http://www.extra.cz/pobrezni-hlidka-o-ctvrt-stoleti-pozdeji-jak-dnes-vypada-6-hlavnich-predstavitelu a její píseň I'll Be Ready (někdy také I'll Be There či Here) znají úplně všichni a dost často si lidé také myslí, že to nazpíval sám "David Hasselhoff":http://www.extra.cz/tema/david-hasselhoff.
02.09.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Hasselhoff (217 článků)

11 zbytečností v našem těle: Které orgány to jsou?

 
Bez mozku nebo srdce bychom nemohli žít, bez rukou či nohou by byl nás život velmi složitý. Vědci ale přišli po dlouholetých bádáních i na to, že bez některých orgánů bychom se v zásadě docela klidně obešli.
19.11.2011 06:10 |

podobné články

Vysoké školy dostanou z operačního programu až patnáct miliard korun

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokončilo hodnocení tzv. čtyřvýzvy pro vysoké školy financované z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Z více než 300 předložených žádostí o podporu bylo 239 úspěšných. Vysoké školy tak dostanou finanční prostředky v celkové výši téměř 15 miliard korun.
03.05.2017 15:15 |

podobné články

Pardubický kraj: Projekt ZDRAVOhrátky podpoří střední zdravotnické školy

 
Po vzoru úspěšných TECHNOhrátek, které už pátým rokem motivují žáky základních škol k volbě studia technických a odborných oborů, se Pardubický kraj rozhodl podpořit podobnou aktivitou také své střední zdravotnické školy. Projekt nazvaný ZDRAVOhrátky letos postupně navštíví v období října až prosince zdravotnické školy v Chrudimi, Pardubicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Na akcích žáky 8. a 9. tříd opět osloví zábavnou a soutěžní formou.
08.10.2017 15:30 |

podobné články

Univerzita Karlova: Měli jsme zájem o dům v Divadelní ulici, obešli nás

 
Řízení letového provozu (ŘLP) prodalo dům poškozený výbuchem v Divadelní ulici a obešlo přitom Univerzitu Karlovu, která měla o nemovitost zájem a která má coby veřejná instituce při prodeji státního majetku přednost. Uvedl to dnes to akademický senát školy, který vyzval ŘLP k odtajnění kupce. UK chce také záruku, že s budovou bude naloženo v souladu s veřejným zájmem. ŘLP tvrdí, že nemělo jinou možnost, jak dům prodat.
21.03.2014 18:05 |

podobné články

Zemřel legendární Jim Marshall, otec kytarových zesilovačů

 
Ve věku 88 let zemřel ve čtvrtek Jim Marshall, výrobce stejnojmenných zesilovačů, bez kterých by moderní hudba posledních 50 let zněla jinak. Největší muzikanti 20. století by se bez svého "maršála" těžko obešli.
05.04.2012 16:25 |

podobné články

Chlapec přišel do školy v šatech a botách na podpatcích, dostal vyhazov

 
Patnáctiletý Sam Saurs se v rámci sázky se svou matkou rozhodl přijít do školy oděn do šatů a v botách na podpatku. Deváťák ze školy ve washingtonském Port Orchard zřejmě ani trochu nečekal, že bude za svůj vtípek vyhozen do konce roku ze školy. Proti rozhodnutí školy se nakonec jeho matka úspěšně odvolala, ale případ vyvolal u veřejnosti velké ohlasy.
24.06.2011 15:05 |

podobné články

Že se nebudou vydávat akreditace na nové školy, se mi zdá nespravedlivé, říká Marie Kusáková

 
„Buď dáte dítě do veřejné školy v okolí, nebo si ho necháte v domácím vzdělávání. Statistiky jasně ukazují, že kvalita a úroveň vzdělání a vzdělávání klesá. Soukromé školy nabízí nové možnosti a metody vzdělávání a motivují veřejné školy ke změně,“ řekla pro ParlamentníListy.cz Marie Kusáková, zakladatelka komunitní školy na Moravě.
16.02.2017 10:45 |

podobné články

Filmy podle úspěšných videoher StarCraft a Half-Life

 
Vývojáři se rozpovídali o plánech kolem zfilmování svých úspěšných videoher.
05.09.2010 09:15 |

podobné články

Čech mezi třicítkou úspěšných podnikatelů pod 30 let na světě: Čím se živí?

 
Čech Jan Řežáb (27) se dostal do prestižní společnosti. Časopis Forbes ho vybral mezi 30 úspěšných podnikatelů mladších 30 let. Po bok mladých z řady oblastí - vědy, vzdělávání, her, ale i sportu, hudby a filmu. Řežáb zaujal jako spoluzakladatel společnosti Socialbakers. A inspirativní je i jeho životní příběh.
06.01.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (189 článků)

TA ČR: Prezentace úspěšných projektů na strojírenském veletrhu v Brně

 
Již potřetí se 9. října 2017 sejdou řešitelé úspěšných výzkumných projektů, podpořených Technologickou agenturou ČR, se zástupci firem. Tentokrát bude místem setkání Exportní dům na brněnském výstavišti.
07.10.2017 16:15 |

podobné články

STAN: Rezignace úspěšných lidí už nehrozí, Sněmovna nám dala za pravdu

 
Stávající podoba zákona o střetu zájmů je důvodem pro rezignaci úspěšných, schopných a slušných lidí na funkce v komunální politice. Starostové a nezávislí tomuto exodu chtějí zabránit, Sněmovna jim dnes dala zelenou.
28.02.2018 19:18 |

podobné články

Raději než internet si mladí odpustí sex

 
Mladí Němci ve věku kolem dvaceti let by se raději vzdali svého partnera a obešli se bez auta, pokud by museli volit mezi nimi a přístupem na internet nebo mobilním telefonem.
08.10.2009 14:05 |

podobné články

Mistr světa Button: Bez Schumachera bychom se obešli

 
Úřadující král formule 1 Jenson Button započal válku mezi "anglickým" McLarenem a svou bývalou stájí, která je nyní výhradně "německá".
07.03.2010 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jenson Button (191 článků)

Korupci se v Česku daří. Spolkne až 100 miliard ročně

 
O korupci se v Česku hodně mluví, za posledních dvacet let s ní chtěly bojovat všechny existující vlády, lhostejno zda pravicové či levicové. Jak se daří tento boj s tisíci hlavou saní? Podle názoru podnikatelů nijak zvlášť. Přitom, nebýt korupce, obešli bychom se možná i bez bolestivých reforem.
23.06.2011 08:20 |

podobné články

Ředitel Prague Pride: Udělali nám skvělé PR

 
Ředitel festivalu Prague Pride, jehož součástí je i pochod homosexuálů a jejich sympatizantů, připouští, že aféra kolem výroků Petra Hájka a dalších udělala jejich akci skvělé PR. Zároveň ale uznal, že by se bez toho raději obešli.
09.08.2011 23:10 |

podobné články

Senát má smysl. Prý se věnuje tématům, která vláda ignoruje

 
Řada občanů se domnívá, že Senát je vlastně přebytečnou institucí, bez které bychom se obešli. Je ovšem třeba říci, že horní komora plní důležitou roli v otázce přijímání ústavních zákonů nebo v oblasti zahraniční politiky. Zároveň reaguje na podněty veřejnosti, např. petice občanů.
01.07.2012 08:10 |

podobné články