Článek

6 nejslavnějších úspěšných, kteří se obešli bez školy

 
Školní rok je opět tu! Lavice se plní nadšenými i zdeprimovanými dětmi, zbývá už „jen“ deset měsíců do další salvy maturit. Školství většinu z nás více či méně úspěšně připravuje na nástrahy života – pak jsou tu však rovněž tací, kteří navzdory chabému oficiálnímu vzdělání svým vynálezem, podnikáním či pouze osobností změnili svět. Někteří se škole vyhnuli obloukem, jiní si ji zkusili, a odešli bez dokončení. Seznamte se s nejúspěšnějšími záškoláky historie!
05.09.2016 11:00 |

podobné články

Podobné články

Čtyři tisíce účastníků a přes 60 milionů kroků. Účastníci charitativní akce po týdnu obešli Zeměkouli

 
Čtyři tisíce lidí se jen během prvního týdne zapojily do charitativní akce Každý krok pomáhá, kterou pořádá Oborová zdravotní pojišťovna. Akce odstartovala v neděli 5. února, od té doby její účastníci pro charitu ušli 63 milionů kroků, to jest zhruba 46 000 kilometrů; společně tak obešli celou Zeměkouli, a ještě by stihli dojít z Česka do Himaláji. V únoru účastnici pomáhají Českému registru dárců kostní dřeně, organizaci Mamma Help, neziskovce Portus Praha nebo Centru domácí péče RUAH.
12.02.2017 12:35 |

podobné články

Zemřel autor jedné z nejslavnějších písní historie, o níž jste si vždy mysleli, že ji zpívá David Hasselhoff!

 
Byl to jeden z nejslavnějších seriálů na světě a taky měl jednu z nejslavnějších písní historie. "Úvod k Pobřežní hlídce":http://www.extra.cz/pobrezni-hlidka-o-ctvrt-stoleti-pozdeji-jak-dnes-vypada-6-hlavnich-predstavitelu a její píseň I'll Be Ready (někdy také I'll Be There či Here) znají úplně všichni a dost často si lidé také myslí, že to nazpíval sám "David Hasselhoff":http://www.extra.cz/tema/david-hasselhoff.
02.09.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Hasselhoff (200 článků)

11 zbytečností v našem těle: Které orgány to jsou?

 
Bez mozku nebo srdce bychom nemohli žít, bez rukou či nohou by byl nás život velmi složitý. Vědci ale přišli po dlouholetých bádáních i na to, že bez některých orgánů bychom se v zásadě docela klidně obešli.
19.11.2011 06:10 |

podobné články

Univerzita Karlova: Měli jsme zájem o dům v Divadelní ulici, obešli nás

 
Řízení letového provozu (ŘLP) prodalo dům poškozený výbuchem v Divadelní ulici a obešlo přitom Univerzitu Karlovu, která měla o nemovitost zájem a která má coby veřejná instituce při prodeji státního majetku přednost. Uvedl to dnes to akademický senát školy, který vyzval ŘLP k odtajnění kupce. UK chce také záruku, že s budovou bude naloženo v souladu s veřejným zájmem. ŘLP tvrdí, že nemělo jinou možnost, jak dům prodat.
21.03.2014 18:05 |

podobné články

Zemřel legendární Jim Marshall, otec kytarových zesilovačů

 
Ve věku 88 let zemřel ve čtvrtek Jim Marshall, výrobce stejnojmenných zesilovačů, bez kterých by moderní hudba posledních 50 let zněla jinak. Největší muzikanti 20. století by se bez svého "maršála" těžko obešli.
05.04.2012 16:25 |

podobné články

Chlapec přišel do školy v šatech a botách na podpatcích, dostal vyhazov

 
Patnáctiletý Sam Saurs se v rámci sázky se svou matkou rozhodl přijít do školy oděn do šatů a v botách na podpatku. Deváťák ze školy ve washingtonském Port Orchard zřejmě ani trochu nečekal, že bude za svůj vtípek vyhozen do konce roku ze školy. Proti rozhodnutí školy se nakonec jeho matka úspěšně odvolala, ale případ vyvolal u veřejnosti velké ohlasy.
24.06.2011 15:05 |

podobné články

Že se nebudou vydávat akreditace na nové školy, se mi zdá nespravedlivé, říká Marie Kusáková

 
„Buď dáte dítě do veřejné školy v okolí, nebo si ho necháte v domácím vzdělávání. Statistiky jasně ukazují, že kvalita a úroveň vzdělání a vzdělávání klesá. Soukromé školy nabízí nové možnosti a metody vzdělávání a motivují veřejné školy ke změně,“ řekla pro ParlamentníListy.cz Marie Kusáková, zakladatelka komunitní školy na Moravě.
16.02.2017 10:45 |

podobné články

Filmy podle úspěšných videoher StarCraft a Half-Life

 
Vývojáři se rozpovídali o plánech kolem zfilmování svých úspěšných videoher.
05.09.2010 09:15 |

podobné články

Čech mezi třicítkou úspěšných podnikatelů pod 30 let na světě: Čím se živí?

 
Čech Jan Řežáb (27) se dostal do prestižní společnosti. Časopis Forbes ho vybral mezi 30 úspěšných podnikatelů mladších 30 let. Po bok mladých z řady oblastí - vědy, vzdělávání, her, ale i sportu, hudby a filmu. Řežáb zaujal jako spoluzakladatel společnosti Socialbakers. A inspirativní je i jeho životní příběh.
06.01.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (155 článků)

Raději než internet si mladí odpustí sex

 
Mladí Němci ve věku kolem dvaceti let by se raději vzdali svého partnera a obešli se bez auta, pokud by museli volit mezi nimi a přístupem na internet nebo mobilním telefonem.
08.10.2009 14:05 |

podobné články

Mistr světa Button: Bez Schumachera bychom se obešli

 
Úřadující král formule 1 Jenson Button započal válku mezi "anglickým" McLarenem a svou bývalou stájí, která je nyní výhradně "německá".
07.03.2010 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jenson Button (189 článků)

Korupci se v Česku daří. Spolkne až 100 miliard ročně

 
O korupci se v Česku hodně mluví, za posledních dvacet let s ní chtěly bojovat všechny existující vlády, lhostejno zda pravicové či levicové. Jak se daří tento boj s tisíci hlavou saní? Podle názoru podnikatelů nijak zvlášť. Přitom, nebýt korupce, obešli bychom se možná i bez bolestivých reforem.
23.06.2011 08:20 |

podobné články

Ředitel Prague Pride: Udělali nám skvělé PR

 
Ředitel festivalu Prague Pride, jehož součástí je i pochod homosexuálů a jejich sympatizantů, připouští, že aféra kolem výroků Petra Hájka a dalších udělala jejich akci skvělé PR. Zároveň ale uznal, že by se bez toho raději obešli.
09.08.2011 23:10 |

podobné články

Senát má smysl. Prý se věnuje tématům, která vláda ignoruje

 
Řada občanů se domnívá, že Senát je vlastně přebytečnou institucí, bez které bychom se obešli. Je ovšem třeba říci, že horní komora plní důležitou roli v otázce přijímání ústavních zákonů nebo v oblasti zahraniční politiky. Zároveň reaguje na podněty veřejnosti, např. petice občanů.
01.07.2012 08:10 |

podobné články

To je síla: Sestra Kim Kardashian se v těhotenství nechala točit při holení intimních partií

 
V nedávném díle reality show Keeping Up with the Kardashians se diváci dočkali i toho, bez čeho by se nejspíš klidně obešli. Kourtney Kardashian  (36) , která je nejstarší ze slavného sesterského klanu a zároveň je dnes již trojnásobnou maminkou, se nechala zvěčnit při depilaci včetně intimních částí těla, při které asistoval její manžel Scott Disick.
01.05.2015 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1107 článků) , Kourtney Kardashian (42 článků)

RECENZE: The Vamps jsou upřímně svěží

 
Britský rockový boyband The Vamps se asi dobře bavil ještě předtím, než jeho nové album vyšlo. Ve stejný den se totiž na trh dostala nahrávka proslovů, modliteb a zpěvů papeže Františka, a co čert nechtěl, vyšla pod prakticky stejným názvem. František si jen dal za spojení Wake Up vykřičník, zatímco mládenci se obešli bez něj.
13.12.2015 12:20 |

podobné články

Vrakoviště jménem EU, zoufalý Moravec. Starý lišák Zeman vám ještě zatopí. Promlouvá exposlankyně, kterou měli v ČT „rádi“ skoro stejně jako Bobošíkovou

 
ROZHOVOR Bývalá poslankyně Kateřina Dostálová, která radila i bývalým premiérům – Mirku Topolánkovi a Petru Nečasovi, prohlásila, že bychom se obešli bez veřejnoprávních médií, protože se v nich točí stále stejní „krasoduši“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz volá po odchodu České republiky z Evropské unie, říká, že německá kancléřka Angela Merkelová je chytrá politička a Miloš Zeman starý lišák, který ještě pořádně zatopí Bohuslavu Sobotkovi. „Je otázka, jestli to vrakoviště Evropské unie pro něj bude mít prostor, jako se tomu stalo v případě Fischera, Pilipa, Špidly a některých dalších zkrachovaných politiků,“ prohlásila Kateřina Dostálová, která se dnes věnuje své velké lásce – výtvarnému umění jako galeristka.
02.09.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1683 článků) , Mirek Topolánek (1782 článků) , Bohuslav Sobotka (8220 článků) , Petr Nečas (9189 článků) , Miloš Zeman (16392 článků) , Miroslav Moravec (18 článků)

Chlapeček (3) trpí vzácnou nevyléčitelnou chorobou: Jeho noha je den ode dne větší

 
Rodiče mají se svým synkem Akshajem velké starosti. Byla mu totiž zjištěna velmi vzácná genetická porucha zvaná Klipper-Trenaunay syndrom neboli KTP. Rodiče se synkem již obešli všechny doktory v Dillí, odkud pochází, ale bez valného výsledku. Všichni do jednoho jim řekli, že léčba této vzácné nemoci neexistuje.
23.10.2016 07:05 |

podobné články

3 NEJUFŇUKANĚJŠÍ modelky českého šoubyznysu za rok 2016: Jedna je rozmazlená, druhá neschopná a třetí chudinka!

 
Existuje řada "celebrit", mezi které patří zejména modelky, moderátorky a holky, jejichž povolání je "přítelkyně", které se naoko tváří, že všechen ten mediální humbuk je otravuje. Přitom své sociální sítě zásobují věcmi, bez kterých by se jejich fanoušci určitě obešli. Častokrát fňukají nad naprostými nesmysly, které obyčejný člověk přehlíží a nijak si jich nevšímá. Tohle jsou tři nejufňukanější české celebrity, které si často protiřečí a nevidí do vlastních úst!
02.01.2017 19:55 |

podobné články