Článek

5 let vězení pro svědka proti Rittigovi? Jde o pomstu, brání se obviněný Sitta

 
Pět až šest let vězení – tolik navrhuje státní zástupce pro Vladimíra Sittu mladšího v kauze údajného tunelování papírny Neograph. Sitta je zároveň klíčovým svědkem proti lobbistovi Ivu Rittigovi v případu předražených jízdenek. Sitta tvrdí, že obvinění z tunelování je jen odplatou za svědectví proti lobbistovi.
21.08.2015 12:00 |

podobné články

Podobné články

Upozornil na kauzu spojenou s Rittigem. Žalobkyně mu zabavila podíl ve firmě

 
Vladimír Sitta starší, který upozornil na kauzu jízdenek pražské MHD, kdy za každý prodaný lístek šlo k lobbistovi Ivo Rittigovi sedmnáct haléřů, se stal obětí komplotu státní zástupkyně a advokátů s Rittigem spojených. Alespoň to sám Sitta tvrdí. Státní zástupkyně mu totiž na základě obvinění, že Sitta tuneloval firmu Neograph, zabavila jeho podíl v této firmě. Sitta své obvinění považuje za účelové, má znevěrohodnit jeho svědectví v kauze lístků. O věci informoval server Lidovky.cz.
23.01.2014 13:30 |

podobné články

Policie obvinila svědka v kauze předražených jízdenek

 
V kauze údajně předražených jízdenek dopravního podniku se ukazuje, že i svědek může být pachatelem. Hlavní svědek Vladimír Sitta, který na případ upozornil, se podle detektivů dříve obohacoval na úkor společnosti Neograph, která jízdenky tiskla. Sitta obvinění vnímá jako pomstu a popírá ho.
08.02.2012 19:45 |

podobné články

Znalec Sitta podezřívá advokáty zastupující dopravní podnik ze střetu zájmů

 
Soudní znalec Vladimír Sitta, který stál za odhalením falešných jízdenek v pražské MHD, se obrátil na Českou advokátní komoru kvůli možnému střetu zájmů advokátní kanceláře poskytující právní poradenství pražskému dopravnímu podniku. Sitta to v úterý sdělil ČTK.
15.11.2011 23:40 |

podobné články

Žalobce chce pro svědka proti Rittigovi pět let vězení

 
Žalobce navrhuje pro klíčového svědka proti lobbistovu Ivu Rittigovi v kauze předražených jízdenek, bývalého obchodního ředitele papíren Neograph Vladimíra Sitt,u pěti až šestileté vězení. Společně s otcem a právníkem Martinem Kohoutem je obžalovaný ze zneužití postavení v obchodním styku. Pro ně státní zástupce navrhuje podmínečný trest.
21.08.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kohout (28 článků)

K soudu jde věc, která prý ovlivní Ivo Rittiga

 
Vladimír Sitta ml. pracoval jako obchodní ředitel tiskárny Neograph, dnes by měl stanout před soudem v roli obžalovaného za to, že firmu tuneloval. Informují o tom středeční Lidové noviny s poukazem na to, že tento muž figuruje také jako svědek ve známé kauze jízdenek pro dopravní podnik. A pokud by Sitta neuspěl ve své vlastní obhajobě, výrazně by to narušilo jeho důvěryhodnost jako svědka. Na to upozorňuje jeden z obviněných v kauze jízdenek, David Michal, který je v jiných záležitostech právníkem lobbisty Ivo Rittiga.
27.05.2015 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1298 článků) , Ivo Rittig (108 článků)

Kauza Rittig bobtná: Z korunního svědka se stal obviněný

 
Vypovídání v kauze předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik vedlo k novému obvinění, a to korunního svědka Vladimíra Sitty. Ten vypovídal proti Ivo Rittigovi a podle zjištění Práva obvinění považuje za akt Rittigovy msty. Ředitel pražské policie však takovou možnost vylučuje.
28.02.2014 10:10 |

podobné články

Zaorálek se musí omluvit Rittigovi za to, že ho spojil se zabaveným zlatem

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se musí omluvit v osobním dopise lobbistovi Ivo Rittigovi za to, že ho spojil s nalezenými 150 milióny a zlatem. Rozhodl o tom v pondělí pražský městský soud. Rittig požadoval po Zaorálkovi 100 000 korun a omluvu v médiích. Zaorálek se ale nemusí omlouvat Rittigovi za označení „lupič“, ani platit požadované odškodné. Rozsudek není pravomocný.
17.03.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2415 článků)

Ministr Zaorálek se musí omluvit lobbistovi Rittigovi. Za řeči o zlatě a penězích

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se má osobním dopisem omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za to, že jej spojil se zlatem a penězi nalezenými při policejní razii. Za to, že ho na půdě Sněmovny nazval "lupičem", se ale omlouvat nemusí. Soud Rittigovi takové nepřiznal požadované odškodné ve výši 100.000 korun.
17.03.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2415 článků)

Omluví se Zaorálek Rittigovi za toho, že jej označil "lupičem"?

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se má osobním dopisem omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za to, že jej spojil se zlatem a penězi nalezenými při policejní razii. Za to, že ho na půdě Sněmovny nazval "lupičem", se ale omlouvat nemusí. Soud Rittigovi takové nepřiznal požadované odškodné ve výši 100 000 korun. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, rozsudek není pravomocný.
17.03.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2415 článků)

Jízdenky pro Prahu jsou dvojnásob předražené. Přiznal to sám dodavatel

 
Smlouva na výrobu lístků pro pražský dopravní podnik je dvojnásobně předražená. Uvedl to generální ředitel společnosti Neograph Vladimír Sitta. Neograph dodává DPP jízdenky. Sitta proto navrhl, že společnost uzavře novou smlouvu, což podle své mluvčí Ilony Vysoudilové DPP vítá. Po ukončení smluvního vztahu však chce vypsat nové výběrové řízení.
21.11.2011 15:20 |

podobné články

Martin Sitta z Expozitury přiznal: Hanka Vagnerová mě málem zmrzačila

 
Martin Sitta (42) v seriálu Expozitura ztvárňuje roli Drobka. Jeho postava vznikla podle šéfa takzvaného Berdychova gangu Davida Berdycha. Herec si postěžoval, jak bylo pro něj natáčení seriálu náročné. Mnoho natáčecích dní strávil v kufru auta a v poutech. Je rád, že vše ve zdraví přežil.
21.09.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Sitta (5 článků)

Svědek z kauzy Rittig bude žalovat stát o 200 milionů korun

 
Podnikatel Vladimír Sitta, jeden z klíčových svědků v korupční kauze Ivo Rittiga a jízdenek pro pražský dopravní podnik, chce žalovat český stát o 200 milionů Kč. Sitta žádá finanční kompenzaci za to, že kvůli postupu úřadů přišel o 43 procent akcií v papírně Neograph, která v údajném předražování jízdenek na pražskou MHD figurovala. 
18.05.2014 19:55 |

podobné články

Policie obvinila hlavního svědka v kauze předražených jízdenek na MHD

 
Policie podle České televize obvinila z trestného činu hlavního svědka v kauze údajně předražených jízdenek na pražskou MHD Vladmíra Sittu mladšího. Podle detektivů se nezákonně obohacoval na úkor společnosti Neograph, která byla dodavatelem jízdenek pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP), uvedla ČT1. Sitta, který byl ve firmě obchodním ředitelem, označil obvinění za nesmyslné.
08.02.2012 20:45 |

podobné články

Pražský dopravní podnik čelí žalobě kvůli padělaným lístkům!

 
Soudní znalec Vladimír Sitta zažaloval pražský dopravní podnik, který podle něj zkreslil údaje o počtu falešných jízdenek a mohl mít i podíl na jejich výrobě. Sitta v žalobě žádá po dopravním podniku omluvu.
09.11.2011 18:50 |

podobné články

Sitta podezřívá advokáty zastupující DPP ze střetu zájmů

 
Soudní znalec Vladimír Sitta, který stál za odhalením falešných jízdenek v pražské MHD, se obrátil na Českou advokátní komoru kvůli možnému střetu zájmů advokátní kanceláře poskytující právní poradenství pražskému dopravnímu podniku.
16.11.2011 08:55 |

podobné články

Upozornil na tunelování DPP! Soudního znalce brutálně zmlátili

 
Soudní znalec Vladimír Sitta, který upozornil na tunelování pražského dopravního podniku prostřednictvím nevýhodných smluv, byl v pátek napaden, když skupina kolem polovičního majitele tiskárny Neograph Jana Janků násilně převzala kontrolu nad podnikem. Sitta to v sobotu sdělil Mediafaxu.
17.12.2011 14:45 |

podobné články

Armádní veterán Sitta o armádě bez koncepce a obviněních z rozkrádání

 
ROZHOVOR Tuzemské armádě chybí dlouhodobá koncepce, podle níž by se jasně postupovalo. A v takovém prostředí bez pravidel je velmi jednoduché někoho obviňovat z podvodů a u veřejnosti budit zdání, že úplně všichni kradou. Přesto si veterán z mnoha vojenských zahraničních misí a místopředseda Československé obce legionářské (ČSoL) Jindřich Sitta myslí, že je vše možné dělat transparentně.
29.03.2013 14:35 |

podobné články

Manažer Sitta upozornil na tunelování v DPP. Nyní se potýká s trestním oznámením

 
Manažer Vladimír Sitta před třemi lety pomohl k odhalení tunelu v pražském dopravním podniku. 17 haléřů mělo z každé jízdenky putovat přes Karibik na účty Ivo Rittiga. Teď se ovšem situace obrátila a policie vyšetřuje kvůli tunelování právě Sittu. Napsal server iHNed.cz.
11.12.2013 15:30 |

podobné články

Případy 1. oddělení: Herec Martin Sitta (47) se stal terčem posměchu!

 
V druhém díle první série Případů 1. oddělení se tvůrci zaměřili na devianta, který na pražském Jižním Městě znásilňoval a okrádal ženy. Toho si střihl Martin Sitta (47), ze kterého si kamarádi po odvysílání utahovali...
08.03.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Sitta (5 článků)