Článek

40 let od fotbalového titulu v Bělehradu: Fotky, které rozčílily komunisty!

 
Stali se evropskými šampiony, Panenkův dloubáček zná dodnes celý svět! Byla to jedinečná fotbalová generace. A v téhle euforii dokázali komunisti řešit úplné nesmysly. Absurdní, stupidní! Stanislav Tereba (78), tehdy jediný český fotoreportér v Bělehradě, dostal padáka za to, že poslal do Prahy snímky, které byly závadné…
26.06.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Tereba (3 články)
Podobné články

Běženci si v Bělehradu dělají ohníčky na nádraží. A za to všechno může Maďarsko, které je nepřijímá, vysvětluje čtenářům Aktuálně.cz

 
V srbském hlavním městě Bělehradu dál živoří stovky běženců z Afghánistánu a Pákistánu, kteří uvázli na slepé ulici tzv. balkánské uprchlické trasy. Server Aktuálně.cz přináší reportáž ze srbského Bělehradu.
24.03.2017 09:20 |

podobné články

Americký sen: Dívka před válkou utekla z Bělehradu, teď je nejlepší anglicky píšící spisovatelkou

 
S Teou Obreht si osud tvrdě zahrával. Když bylo jí sedm let, její rodina uprchla před zuřící válkou z tehdy jugoslávského Bělehradu. Trvalo několik let, než se přes Kypr a Egypt dostala do Spojených států.
10.06.2011 12:45 |

podobné články

Kalousek: „Zeman je s komunisty jedna ruka.“ A hádal se, zda chtěl sám s KSČM vládnout

 
KSČM svolala na sobotu do Nymburku svůj sjezd, na kterém se má rozhodnout o jejím dalším směřování. Favoritem na vedení zůstává Vojtěch Filip, komunisté se těší i na vystoupení prezidenta Miloše Zemana. Právě s komunisty se tento týden několikrát ve Sněmovně dohadoval Miroslav Kalousek (TOP 09). Pavel Kováčik na něj však vytáhl, že i on mohl být v jedné vládě s komunisty. Za Jiřího Paroubka (ČSSD), který proslul slovy, že by zákony schvaloval s komunisty i Marťany.
21.04.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Pavel Kováčik (238 článků) , Vojtěch Filip (1013 článků) , Miloš Zeman (20459 článků) , Miroslav Kováčik (11 článků)

Čeští tenisté už trénovali v Bělehradu. Kurt je hodně příjemný, pochvaloval si Berdych

 
První tréninkový den mají za sebou čeští tenisté, které čeká v Bělehradu semifinále Davisova poháru proti domácímu Srbsku.
13.09.2010 18:20 |

podobné články

Český tým bude při finále Davis Cupu v Bělehradu znovu bydlet vedle haly

 
Čeští tenisté najdou při finále Davisova poháru proti Srbsku zázemí ve stejném hotelu jako při semifinále před třemi lety. V Bělehradu budou bydlet vedle haly, v které je od 15. do 17. listopadu čeká obhajoba zisku "salátové mísy". 
03.10.2013 12:30 |

podobné články

Putin přiletěl do Bělehradu, kde ho k nelibosti EU vřele vítají

 
Na krátkou návštěvu Bělehradu přiletěl dnes po poledni ruský prezident Vladimir Putin, aby se zúčastnil oslav 70. výročí osvobození srbské metropole sovětskou armádou. Návštěvu šéfa Kremlu v Srbsku sledují se zdviženým obočím západní země, které Rusko trestají sankcemi kvůli jeho vojenské podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.
16.10.2014 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Gerard Butler se v Bělehradu olizoval se srbskou modelkou

 
Gerard Butler si užívá jaro naplno. Zatímco na počátku dubna ventiloval jarní nával hormonů v náručí francouzské moderátorky Laurie Cholew, do května vstoupil s balkánskou kráskou. V Bělehradu ho teď viděli zakousnutého do úst modelky Martiny Rajić.
09.05.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Gerard Butler (77 článků)

Djokovič dál válcuje soupeře, přemožitele nenašel ani v Bělehradu

 
Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál i 27. zápas v sezoně. Ve finále v Bělehradu druhý hráč světa porazil Španěla Feliciana Lópeze 7:6, 6:2 a získal už pátý letošní titul.
01.05.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Novak Djokovič (535 článků)

Amy Winehouse v Bělehradu pozdravila Atény a fanoušci ji vypískali

 
Amy Winehouse byla během svého představení v Bělehradu vypískaná z pódia. Nejenom, že dorazila na koncert o hodinu později, ale také podle některých svědků vypadala jako pod vlivem alkoholu. Na pódiu klopýtala a nesrozumitelně mumlala slova písničky „Just friends“ z roku 2008.
21.06.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Masakr u Bělehradu: Šílenec (60) postřílel 14 lidí včetně dítěte (†2)! Jako prvního popravil syna

 
Šílený Ljubiš Bognanović (60) postřílel ve Velké Ivanči jižně od srbského Bělehradu nejméně čtrnáct lidí včetně svého syna a dvouletého dítěte. Zbraň nakonec obrátil proti sobě. O jeho a manželčin život bojují lékaři.
09.04.2013 09:05 |

podobné články

Volfová: Bombardování Bělehradu Severoatlantickou aliancí byl akt neomluvitelné agrese

 
Česká Suverenita připomíná 15. výročí bombardování Bělehradu.
25.03.2014 09:20 |

podobné články

Vládní speciál se porouchal, premiér odletěl do Bělehradu challengerem

 
Cestu vládni delegace na summit 16+1 do srbského Bělehradu zbrzdila v pondělí večer nečekaná komplikace. Vládní speciál A319, který měl odletět z letiště v pražských Kbelích v půl deváté, se porouchal. Delegaci to přišli sdělit zaměstnanci letiště. Co přesně se pokazilo, neuvedli.
15.12.2014 21:26 |

podobné články

Orbán: Plot na hranici se Srbskem není namířen proti Bělehradu

 
Plot, který Maďarsko plánuje postavit na hranici se Srbskem kvůli přílivu imigrantů, je "vynuceným opatřením" a není to iniciativa namířená proti Bělehradu. Po společném jednání maďarské a srbské vlády v Budapešti to řekl maďarský premiér Viktor Orbán.
01.07.2015 17:41 |

podobné články

Uprchlíci jako byznys: Z Bělehradu k hranicím stojí taxi 50 eur na osobu

 
V uprchlických táborech v Srbsku vydělávají skupiny lidí na touze migrantů dostat se do Evropské unie. V Bělehradu si tito podnikavci, obvykle taxikáři, účtují minimálně 200 euro za dopravu čtyř lidí k hranicím země.
16.09.2015 05:10 |

podobné články

Zima, svrab a výkaly: V rozpadlém nádraží v Bělehradu uvízly tisíce migrantů

 
Po uzavření takzvané západobalkánské trasy se tisíce uprchlíků dostalo v Srbsku do pasti. Nezbývá jim nic jiného než čekat a doufat, že se situace zlepší a budou moct pokračovat ve své cestě. Zatím proto musí přežívat v opuštěných nádražních halách nedaleko centra srbského Bělehradu, kde panují katastrofické hygienické podmínky. Ve své reportáži o tom informoval zpravodajský web Info.cz.
07.02.2017 15:40 |

podobné články

Generál Sedláček: Havel se obklopil komunisty disidenty. Horší než Mašínové

 
JINÝMA OČIMA Komunisty, co mají ruce od krve, hluboce opovrhuje. Nicméně současní KSČM nejsou o moc lepší. Stačí slyšet, jak umírněně hovoří v televizi a jak se jim rétorika nenávistně změní na demonstracích. Třiadevadesátiletý armádní generál Tomáš Sedláček za bývalého režimu devět let seděl a není divu, že komunisty nesnáší. O odškodnění v rámci zákona o třetím odboji si zažádá, protože odmítat ho kvůli nějaké podivné hrdosti považuje za blbost.
11.12.2011 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (131 článků)

Tahle země není pro starý. Volit komunisty, čteme na BL

 
Autor článku s titulkem "Proč budu volit komunisty aneb Tahle země není pro starý", který zveřejnily Britské listy, srovnává socialismus s kapitalismem. A má jasno: V příštích volbách bude volit komunisty. Hlavním popudem k zamyšlení byla ztráta jeho práce, ze které obviňuje dnešní systém umožňující tunelování, a další nešvary kapitalismu.
10.08.2012 11:50 |

podobné články

Tahle země není pro starý. Volit komunisty, čteme na BL

 
Autor článku s titulkem "Proč budu volit komunisty aneb Tahle země není pro starý", který zveřejnily Britské listy, srovnává socialismus s kapitalismem. A má jasno: V příštích volbách bude volit komunisty. Hlavním popudem k zamyšlení byla ztráta jeho práce, ze které obviňuje dnešní systém umožňující tunelování, a další nešvary kapitalismu.
10.08.2012 11:55 |

podobné články

Poslanec ANO se vyjádřil ke spolupráci hnutí s komunisty. Své kolegy nepotěšil

 
Havířov, Chomutov a Kladno. Tři města, v nichž po komunálních volbách vznikla koalice hnutí ANO s komunisty. Ale v samotném hnutí ANO se objevují hlasy, které spolupráci s komunisty, byť na komunální úrovni, kritizují. Mezi nimi je i poslanec Pavel Čihák. Napsal to v odpovědi čtenáři ParlamentníchListů.cz. Kolegové z regionů se prý raději měli učit dělat politiku z opozičních lavic.
20.10.2014 17:35 |

podobné články