Článek

30 tisíc za Havlovo náměstí ve Svaté zemi? Ministerstvo je nakonec platit nemusí

 
Za přejmenování náměstí v Izraeli si Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 naúčtovala licenční poplatek 30 tisíc korun. Zaplatit ho mělo ministerstvo zahraničí. Po dnešním jednání se však zdá, že poplatek je prominut.
03.08.2015 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)
Podobné články

V Hradci nechtějí Havlovo náměstí. Přejmenovávat se nebude

 
Náměstí Svobody v centru Hradce Králové se nepřejmenuje na Havlovo náměstí. Návrh radních na přejmenování náměstí na dnešním jednání nezískal dostatečnou podporu hradeckých zastupitelů.
26.06.2012 20:35 |

podobné články

Praha řeší: Havlovo náměstí, nebo náměstí Václava Havla?

 
Praha se nemůže shodnout na jméně piazzetty Národního divadla. Mohla by nést jméno po exprezidentovi Václavu Havlovi. Otázkou však je, zda se náměstí před Národním divadlem bude jmenovat Havlovo, nebo Václava Havla. Píší to Lidové noviny.
22.09.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Blbouni, nechte tu ulici na pokoji. Macek k přejmenování po Havlovi

 
Havlova ulice, Havlovo letiště, Havlovo náměstí? Se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem se spojuje hned několik iniciativ za přejmenování některých pražských lokalit. Podle Miroslava Macka tak zase "huránadšení" vítězí nad zdravým rozumem.
28.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Havlova ulice, Havlovo náměstí. Historik: Nepropadat šílenství, počkat

 
Už pár hodin po smrti českého a československého prezidenta Václava Havla se vyrojila řada návrhů na změny názvů ulic, náměstí i dalších míst po celé České republice. Češi ale co se přejmenovávání nejsou jednotní. Jedni soudí, že jde o důstojné vyjádření památky, druhým se zdá ukvapené. Oslovení historici vysvětlili ParlamentnímListům.cz i další aspekt problému. Nemusí uplynout ani pár desetiletí, a ulice, náměstí i další místa se z těch Havlových mohou prý přejmenovávat zpět.
22.12.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Praha a další města zvažují přejmenovat po Havlovi některou ulici či náměstí

 
Jméno zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla by v budoucnu mohly nést ulice či náměstí v některých českých městech. Například hradecká radnice zvažuje, že by po Havlovi pojmenovala jedno z náměstí. Ústecký primátor dokonce navrhl přejmenovat centrální náměstí, ale prozatím to zatrhli radní ODS. O tom, že by některé z veřejných prostranství mohlo nést Havlovo jméno, uvažují i radní hlavního města.
20.12.2011 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Vondráčková prohrála: Kubišová platit nemusí!

 
Pravda a láska zase jednou zvítězila nad lží a nenávistí?! Zpěvačka Marta Kubišová nemusí platit částku 1,3 milionu korun odškodného Heleně Vondráčkové za zrušené turné skupiny Golden Kids. Soud navíc rozhodl, že Kubišová nemusí platit ani za soudní výlohy. Částku zhruba 160.000 Kč tak zaplatí žalující strana.
13.09.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (929 článků) , Marta Kubišová (398 článků)

Kalousek: Přejmenovat ruzyňské letiště na Havlovo možná, ale bez emocí

 
Podle ministra financí Miroslava Kalouska je možné, aby letiště na pražské Ruzyni bylo přejmenováno na Havlovo, jak požaduje petice s desetitisíci podpisy. Mělo by se ale o tom rozhodnout s odstupem a ne v návalu emocí.
27.12.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6374 článků)

Byl Havel neomarxista? Odpovídá klausovský filozof

 
Profesor filozofie Miloslav Bednář, který pracuje v Akademii věd ČR a je názorově blízký prezidentu Václavu Klausovi, míní, že zesnulý exprezident Václav Havel má nezpochybnitelné zásluhy na pádu komunismu a přechodu k demokracii v ČR. Havlovo polistopadové období bylo však z jeho pohledu velmi rozporuplné. Havlovo politické myšlení bylo podle něho zmatené a naivní.
29.12.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků) , Václav Klaus (9029 článků)

Byl Havel neomarxista? Odpovídá klausovský filozof

 
Profesor filozofie Miloslav Bednář, který pracuje v Akademii věd ČR a je názorově blízký prezidentu Václavu Klausovi, míní, že zesnulý exprezident Václav Havel má nezpochybnitelné zásluhy na pádu komunismu a přechodu k demokracii v ČR. Havlovo polistopadové období bylo však z jeho pohledu velmi rozporuplné. Havlovo politické myšlení bylo podle něho zmatené a naivní.
29.12.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků) , Václav Klaus (9029 článků)

Dagmar Havlová se objeví na Českém lvovi, možná přebere cenu za manžela

 
Rekordmanem Českých lvů, alespoň co se nominací týče, je letos film Václava Havla Odcházení, který je získal ve všech dvanácti kategoriích. Na slavnostním předávání cen v pražské Lucerně se v sobotu večer objeví také bývalá první dáma Dagmar Havlová, která by mohla převzít cenu za zesnulého manžela. Další články k tématu: Lidé sázejí na Českého lva, favoritem se stalo Havlovo Odcházení Odcházení Václava Havla získalo dvanáct nominací na Českého lva Havlovo Odcházení: symbolická tečka za prací citovaného dramatika Odcházení na festivalu v Moskvě zaujalo. Hlavně proto, že je od Havla RECENZE: Jdou k sobě slova průměrný a Havel? Odcházení odpovídá jasně
02.03.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků) , Dagmar Havlová (1142 článků) , Václav Český (431 článků)

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků) , Václav Klaus (9029 článků) , David Černý (250 článků) , Václav Černý (53 článků)

Soud: Ministerstvo financí nemusí platit za zveřejnění detailů kolem Promopro

 
Ministerstvo financí (MF) nemusí platit 500 tisíc korun ani se omluvit Liboru Veverkovi za zveřejnění jeho osobních údajů v souvislosti se spornou zakázkou pro firmu Promopro z doby českého předsednictví EU, rozhodl v pondělí nepravomocně pražský městský soud. Muž se domáhá omluvy a půl miliónu za to, že při tiskové konferenci ministerstva z února loňského roku byly podle něho v rozporu se zákonem zveřejněny jeho osobní údaje.
09.01.2012 13:10 |

podobné články

MD ČR: ŘSD nemusí platit téměř 176 milionů za nechtěné pozemky

 
Ministerstvo dopravy uspělo v několikaletém soudním sporu ohledně pozemků v Běchovicích. Ředitelství silnic a dálnic tím pádem nebude muset platit částku téměř 176 milionů za jejich koupi. Na konci roku 2009 ho k budoucí koupi těchto pozemků zavázala smlouva, uzavřená mezi tehdejším vedením ŘSD a společnostmi Neiver Czech a KIRO development, jako prodávajícími. Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic však dlouhodobě poukazovaly na neplatnost původní smlouvy. Soud jim dal včerejším pravomocným rozsudkem za pravdu, nechtěné pozemky tak odkupovat nemusí.
25.07.2016 17:20 |

podobné články

Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

 
Demonstrace „Proč? Proto!“, reagující na aktuální dění kolem Andreje Babiše a postup prezidenta Miloše Zemana, se uskuteční ve středu 10. května v šesti městech České republiky od 18:00 hodin – Praha (Václavské náměstí), Brno (náměstí Svobody), Olomouc (Žerotínovo náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Plzeň (náměstí Republiky) a Liberec (náměstí Edvarda Beneše).
09.05.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12459 článků) , Miloš Zeman (20493 článků) , Robin Suchánek (4 články)

Hokejové ikony přispěly nemocnici: Po dražbě dresů putuje ke svaté Anně 300 tisíc!

 
Srpnové velkolepé loučení hokejové legendy Martina Havláta (36) s kariérou na ledě brněnské DRFG aréně má ještě dohru. Dražba dresů deseti aktérů souboje Havlátova týmu s Kometou vynesla téměř 300 tisíc korun. Výtěžek zamíří na účet Fakultní nemocnice u svaté Anny – konkrétně na obměnu lůžek.
08.09.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Havlát (89 článků)

Pussy Riot, to jsou svaté chuligánky. Profesor Martin C. Putna před lidmi vykládal o Rusku

 
Podle literárního historika Martina Putny Pussy Riot vlastně nevědomky navázaly na křesťanskou tradici jurodivosti, bláznovství pro Krista. Na besedě v Ostravě také citoval disidenta Gleba Jakunina: „Samozřejmě, že jsou to chuligánky, ale jsou to svaté chuligánky.“ Věnoval se také paralelám: „Motiv mauzolea na Rudém náměstí. To je přeci Boží hrob v Jeruzalémě.“ A připomenul performaci „vymítání Lenina“.
14.04.2015 12:41 |

podobné články

Klinika nemusí státu platit 360 tisíc. O bezdůvodné obohacení nešlo, rozhodl soud

 
Sociální centrum Klinika si oddychlo – nemusí totiž platit státu 360 tisíc korun, které po něm vymáhal za neoprávněné užívání nemovitosti. Soud žalobu úřadu nepravomocně zamítl: že by se aktivisté na úkor státu bezdůvodně obohatili, podle soudkyně není pravda.
03.11.2017 10:05 |

podobné články

Proti maturitám protestovalo v Praze 7000 studentů, netrefili na ministerstvo

 
Sedm tisíc studentů se v pátek před polednem sešlo na pražském Palackého náměstí, aby protestovali proti zavedení státních maturit od příštího roku, jak to prosazuje ministerstvo školství. Z náměstí se po půl jedné vydali na pochod městem. Chtěli jít i na ministerstvo školství, místo toho ale zamířili k Lichtenštejnskému paláci, kde žádný úřad nesídlí. Na budovu v domnění, že jde o ministerstvo, házeli rajčata.
19.06.2009 04:05 |

podobné články

Pavel Vítek ve Svaté zemi: Místo svatozáře má palmičku!

 
Vykonali pouť do Svaté země, ale se svatozáří se nevrátili. Místo toho Pavlu Vítkovi (55) u Mrtvého moře vyrostla na hlavě palmička a Janisi Sidovského (49) cosi blíže neidentifikovatelného.
20.10.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vítek (100 článků) , Pavel Vítek (100 článků)