Článek

20 let od krvavé tragédie v Srebrenici: Generál Mladić dal dětem sladkosti, jejich otcům smrt!

 
Krveprolití, zrada, genocida. Srebrenica, původně malebné lázeňské městečko na území dnešní Bosny a Hercegoviny, se v červenci 1995 stala dějištěm největšího masakru po 2. světové válce. Tento víkend si svět připomíná 20 let od tragické události.
11.07.2015 05:10 |

podobné články

Podobné články

Mladić u soudu: »Jste vinen?« Neodpověděl!

 
Generál Ratko Mladić (69) zvaný »bosenský řezník« měl před 16 lety zavinit masakr více než 8000 lidí ve  Srebrenici. I přesto, když včera poprvé zasedl před Mezinárodním trestním tribunálem v Haagu, neuměl říci, zda se cítí vinen…
04.06.2011 12:15 |

podobné články

'Ztělesněné zlo': Mladić dostal doživotí za masakr v Srebrenici

 
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) dnes odsoudil bývalého velitele bosenskosrbské armády Ratka Mladiče na doživotí za zločiny spáchané během války v Bosně a Hercegovině v letech 1992-1995. Uznal ho přitom vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby. Mladičův obhájce Dragan Ivetić uvedl, že se Mladić odvolá.
22.11.2017 13:45 |

podobné články

Nizozemsko nese část viny na masakru v Srebrenici, potvrdil odvolací soud v Haagu

 
Odvolací soud v Haagu v úterý v zásadě potvrdil rozsudek civilního soudu z roku 2014 , že Nizozemsko nese část viny na masakru bosenských Muslimů v Srebrenici v roce 1995. Podle verdiktu je stát odpovědný za asi 300 muslimských (nyní bosňáckých) mužů, jejichž deportaci z takzvané bezpečné zóny OSN do rukou bosenskosrbských jednotek umožnili nizozemští vojáci. Vraždění ve Srebrenici nepřežilo asi 8000 mužů a chlapců.
27.06.2017 17:15 |

podobné články

Pozor na sladkosti! Útočí na zubní sklovinu

 
Sladkosti nadělené od Mikuláše, vánoční cukroví a čokoládové bonbony na stromečku – to všechno patří k Vánocům. Přílišná konzumace sladkostí a nedostatečná ústní hygiena mohou vést nejen u dětí, ale i u dospělých k zubním kazům. Jsou to právě cukry, které negativně působí na zubní sklovinu. Podle Lucie Psotové, dentální hygienistky z Schill Dental Clinic, by rodiče měli dávat dětem sladkosti najednou, nejlépe jedenkrát denně.
06.12.2016 16:20 |

podobné články

Máme prohlášení generála Mladiće, vězněného v Haagu: Globalističtí predátoři z USA rozsévají smrt po celém světě, postavme se jim

 
EXKLUZIVNĚ Svět se řítí do katastrofy, mír je ohrožen a to všechno kvůli touze západních globalistů ovládat zbytek světa a jeho přírodní bohatství. V dopisu, který ParlamentníListy.cz získaly, to z haagského vězení píše bosensko-srbský generál Ratko Mladić. „Globalističtí predátoři rozsévají smrt v mnoha zemích a oběti jejich násilí se ani nepočítají. Je nutno rozhodně klást odpor západnímu zlu, terorismu a globalismu! Světový mír na pokraji propasti,“ sděluje důrazně Mladić. Redakce vám celý jeho dopis přináší.
19.10.2014 16:55 |

podobné články

Mladić v Holandsku: Já jsem generál, kdo jste vy?

 
"Já jsem generál Ratko Mladić a rád bych věděl, kdo jste vy," prohlásil v úterý krátce po příletu do Nizozemska někdejší velitel armády bosenských Srbů, který v pátek poprvé stanul před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY).
03.06.2011 19:30 |

podobné články

Nizozemci selhali ve Srebrenici kvůli homosexuálům, řekl generál

 
Bývalý americký generál J. Sheehan prohlásil, že nizozemské jednotky nedokázaly zabránit masakru v bosenské Srebrenici také kvůli tomu, že v nich sloužili i homosexuálové.
19.03.2010 07:45 |

podobné články

Mladić do Haagu pocestuje zřejmě později. Je nemocný

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič je ve špatném fyzickém stavu a musí se podrobit lékařskému vyšetření. Hrozí tak, že jeho vydání před haagský tribunál bude odloženo, píše v pátek webový portál stanice BBC.
27.05.2011 10:30 |

podobné články

Zadržený Mladić bude znovu vyslýchán, vydání do Haagu je otázka dnů

 
Zadržený bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladić bude dnes v poledne znovu vyslýchán u srbského soudu. Vyšetřující soudce má rozhodnout o jeho vydání k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) do Haagu.
27.05.2011 10:45 |

podobné články

VELKÉ rozhodnutí! VRAH MLADIČ může být vydán do Haagu!

 
Zatčený bosenskosrbský generál Ratko Mladič může být vydán k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu, rozhodl v pátek soud v Bělehradě. Informuje o tom agentura AFP.
27.05.2011 14:35 |

podobné články

TO MUSÍTE VIDĚT! Válečný vrah MLADIĆ: Z GENERÁLA je TROSKA!

 
Bosenskosrbský generál Radko Mladić bude vydán mezinárodnímu tribunálu v Haagu, kde se zodpoví z válečných zločinů. Z brutálního velitele se po letech skrývání stal nemocný stařec.
27.05.2011 17:55 |

podobné články

Zadržený Mladić se po infarktu prý ukrýval v ženském klášteře

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladić, který je podezřelý z válečných zločinů a jehož tento týden po létech pátrání dopadla srbská policie, se podle tisku svého času skrýval i v ženském klášteře.
29.05.2011 13:45 |

podobné články

Přineste mi rakev mé dcery, žádá generál Mladić

 
Srebrenický řezník Vladko Mladić (69) buď zešílel, nebo to jen hraje, aby se vyhnul spravedlnosti. Jak jinak si vysvětlit jeho morbidní požadavek, aby byl zaveden ke hrobu své dcery Any (†23) v Bělehradě. Pokud mu to úřady nepovolí, trvá na tom, aby byla její rakev vykopána a s ostatky přivezena k němu do vazební cely.
30.05.2011 14:10 |

podobné články

Mladić navštívil hrob své dcery, před lety se zastřelila

 
Jeho krásná dcera Ana (†23) se kvůli jeho zločinům zastřelila. Řezník z Balkánu, generál Ratko Mladić ji ale miluje doslova za hrob. To, že by sebevraždu spáchala kvůli jeho zločinům si nepřipouští a po svém zadržení srbskou policií trval na tom, že musí jít k jejímu hrobu. Úřady mu to umožnily.
31.05.2011 13:50 |

podobné články

Ratko Mladič je na cestě do Haagu! Je obviněn z VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič byl v pátek vydán k mezinárodnímu tribunálu v Haagu. Je na cestě ze Srbska, píše agentura AFP.
31.05.2011 18:15 |

podobné články

Ratko Mladič přiletěl do Haagu! Bude souzen za VÁLEČNÉ ZLOČINY

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič byl v úterý večer vrtulníkem přepraven z Rotterdamu do Scheveningenu na předměstí Haagu, kde je věznice mezinárodního soudu OSN. Informuje o tom agentura AFP.
31.05.2011 22:35 |

podobné články

Mladič poprvé předstoupil před své soudce v Haagu

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič, který je před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) obžalován z četných zločinů, v pátek poprvé předstoupil v Haagu před soudce. Nejprve mu má být přečtena obžaloba a poté bude dotázán, zda se cítí vinen či nevinen.
03.06.2011 10:25 |

podobné články

Vinen či nevinen? Mladić poprvé předstoupil před soud v Haagu

 
AKTUALIZOVÁNO. Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladić dnes podle očekávání před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) neodpověděl na otázku soudců, zda se cítí být vinen z četných zločinů, z nichž je obžalován. Soud poté stanovil další termín zasedání na 4. července.
03.06.2011 10:40 |

podobné články

VIDEO: BOSENSKÝ ŘEZNÍK Mladič ZLOBIL u soudu! STRÁŽ HO VYVEDLA!

 
Bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič, který v pondělí stanul před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY), byl vyveden ze soudní síně. Informuje o tom agentura AFP.
04.07.2011 10:50 |

podobné články