Článek

19. ročník OST-RA-VARu přinese spoustu novinek!

 
Od středy 25. listopadu do neděle 29. listopadu 2015 se uskuteční již 19. ročník Festivalu ostravských činoherních divadel OST-RA-VAR, který letos přinese spoustu novinek!
20.11.2015 15:26 |

podobné články

Podobné články

Národní divadlo moraskoslezské: Festival OST-RA-VAR vstupuje do nové etapy

 
Tradiční Festival ostravských činoherních divadel se v letošním roce uskuteční od 29. listopadu do 3. prosince 2017. Již 21. ročník festivalu OST-RA-VAR nabídne 13 činoherních inscenací, 3 rozborové semináře a 3 projekty v rámci off programu.
24.11.2017 10:25 |

podobné články

Ost-ra-var: Ostravská transfúze hereckým divadlem

 
Na Ost-ra-var jsem jezdila po léta pravidelně s chutí a očekáváním. Poté, co jsem z osobních důvodů tři ročníky vynechala, byl můj letošní návrat na tuto každoroční bilanci ostravských divadel o to zvědavější a natěšenější.
02.12.2013 13:50 |

podobné články

Národní divadlo Moravskoslezské: Jubilejní OST-RA-VAR bude nabitý oslavami!

 
Tradiční Festival ostravských činoherních divadel se v letošním roce uskuteční od 7. do 11. prosince 2016. OST-RA-VAR nabídne 16 činoherních inscenací, dva rozborové semináře, jeden tematický seminář a 4 projekty v rámci off-programu.
04.12.2016 20:15 |

podobné články

HOROSKOP: Víme, co vám přinese podzim! Koho čeká rozchod a koho osudová láska?

 
Léto pomalu končí, a tak se můžeme těšit na další roční období, které nám přinese určitě spoustu novinek. Zeptali jsme se hvězd, jestli se máme podzimu bát a očekávat katastrofy, nebo nás nemine příjemné zpestření!
04.08.2016 17:15 |

podobné články

HOROSKOP: Víme, co vám přinese jaro! Koho čeká rozchod a koho osudová láska?

 
Zima pomalu končí, a tak se můžeme těšit na další roční období, které nám určitě přinese spoustu novinek. Zeptali jsme se hvězd, jestli se máme jara bát a očekávat katastrofy, nebo nás nemine příjemné zpestření!
19.03.2018 23:00 |

podobné články

Susan Boyle nasadí v hitparádách proti Robbiemu Williamsovi!

 
Susan Boyle bude nasazena do hitparády proti hitu Robbieho Williamse. Jak dopadne zápas o číslo jedna o Vánocích? Superstar, kterou vytvořila soutěž Britain´s Got Talent, a bývalý zpěvák Take That, se pokusí v hitparádách dostat na top! Williams doufá, že jeho nové album Reality Killed the Radio Star, oživí jeho kariéru a přinese úspěch ve Státech. Skladba I Dreamed a Dream v podání Susan bude vydána o dva týdny později. V předprodeji se na Amazon.com stala nejvíce prodávaným albem, a to pouze krátce poté, co ji zpřístupnili. „Žádný boj, je to Susan Boyle,“ říká proslulý hudební kritik Paul Gambaccini. „Není to ani urážka Robbieho Williamse. Jen to bizardně zní. Boyle je prostě nová umělkyně a její příběh je letos jedničkou po celém světě. „Ten zájem samotný jí přinese spoustu, spoustu prodejů.“ Bookmakeři vsází mnohem víc na Boylovou, že se její hit stane jedničkou o Vánocích v Británii. Na Williamse vypsali horší kurz. „Na YouTube Susan oslovila sto dvacet milionů lidí. Kdyby si jeden z deseti její album koupil, dostáváme se na neuvěřitelné číslo,“ říká Gambaccini.
24.09.2009 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (500 článků) , Susan Boyle (296 článků) , Paul Williams (3 články) , Paul Williams (2 články)

Nový Nesbø, Urban i Příšerné příběhy vánoční. Je tu Velký knižní čtvrtek

 
Šestnáct knižních novinek doprovodí v knihkupectvích v mnoha městech autogramiády, besedy či autorská čtení. Edice novinek je součástí Velkého knižního čtvrtku, při kterém chtějí nakladatelé upozornit čtenáře na nejzajímavější knižní tituly podzimu. Dnešek přináší šest tuzemských a deset zahraničních titulů včetně novinek Joa Nesbøho a Miloše Urbana. Ze zahraničních autorů přijíždí oblíbený britský autor knih pro děti Chris Priestley, kterému vychází kniha Příšerné příběhy vánoční. Se svými příznivci se setká dnes v Městské knihově v Praze společně s Milošem Urbanem, Miroslavem Bártou, Markétou Šichtařovou, Vladimírem Pikorou, Vladimírem Ševelou, Tomášem Šebkem a Martinem Sodomkou.
15.10.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (11 článků) , Chris Martin (142 článků) , Chris Martin (143 článků) , Chris Martin (143 článků) , Chris Martin (26 článků) , Tomáš Bárta (2 články)

Začíná čtrnáctý festival činoherních divadel Ost-ra-var

 
Na ostravských scénách velké tajemno. Ve středu (24. února) u Myrona budou kutit Dahlovy Čarodějnice a diriguje je Pavel Šimák. Po obědě se Tajný deník Adriana Molea podle návodu Sue Townsendové pokusí dekódovat Václav Klemens v Divadle loutek.
24.02.2010 08:05 |

podobné články

Zbrojovka smetla 7 góly Slovácko. Slavia je už devátá

 
BNO-SLO 7:0,OLO-BOH 3:1,OST-JAB 1:3,SLA-CBU 4:0
24.10.2010 16:50 |

podobné články

Soundtracky Torchlight II a Black Mesa ke stažení zdarma

 
Je příjemné dostávat něco zadarmo, tím spíše, že jde o dva tak povedené herní hudební kousky, jakými jsou OST k Torchlight II a Black Mesa. Hudební doprovod k Torchlightu II složil Matt Uelmen a najdete jej ke stažení na těchto stránkách, kde vám bude i připomenuto, že hra právě vychází (recenze se už připravuje). Tak vzhůru do poslouchání a hraní. Za soundtrackem...
20.09.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Matt Uelmen (2 články)

Letošní ročník Colours přinese řadu afrických hudebních hvězd

 
Řadu vynikajících kapel z Afriky, které pravidelně obsazují první příčky žebříčků world-music, přinese letošní 11. ročník červencového festivalu Colours of Ostrava. Pořadatelé v tomto týdnu kromě již avizované skupiny Tamikrest potvrdili například vystoupení dua Amadou a Mariam, skupiny Staff Benda Bilili i keňské kapely Sauti Sol.
22.02.2012 15:05 |

podobné články

Velký knižní čtvrtek přinese 12 novinek

 
Dvanáctka knižních novinek doprovázená besedami, autogramiádami či autorskými čteními se ke čtenářům dostane 16. října prostřednictvím Velkého knižního čtvrtku. Doprovodné akce pořadatelé nově kromě Prahy připravili i v Brně. Letos se nakladatelům podařilo pozvat i dva ze zahraničních autorů, kteří navštíví Prahu. Samuel Shem představí svou novinku Duch místa a spisovatelka a novinářka Annick Cojeanová by měla přijet se svou knihu Kořistí v Kaddáfího harému začátkem listopadu.
29.09.2014 13:55 |

podobné články

Sedm inscenací, nové tváře a řadu novinek chystají na sezonu 2016/17 Městská divadla pražská

 
Nová divadelní sezona 2016/17 přinese sedm premiér. Městská divadla pražská navíc chystají pro návštěvníky řadu novinek nejen v programu. Diváci se mohou těšit na Divadelní ABCedu, workshopy Henriety Hornáčkové pro rodiče a děti, pravidelná živá hudební vystoupení, která odstartuje jazzový koncert Laca Decziho v říjnu. Nákup vstupenek usnadní přehlednější mobilní stránky, stálí diváci budou moci využít novou aplikaci, díky níž se dozvědí o speciálních nabídkách a akcích jako první. Zážitek z představení v Divadle ABC zpříjemní nové sedačky a zvuková technika.
24.08.2016 19:05 |

podobné články

Velký knižní čtvrtek nabídne 16 novinek. V Praze je představí Viewegh, Kosatík i Soukupová

 
Všichni nedočkaví vášniví čtenáři dnes mají pré! Velký knižní čtvrtek na pulty knihkupectví přinese hned 16 novinek, které vám pomůžou vyplnit dlouhé podzimní večery. V pražské městské knihovně své počiny představí Michal Viewegh, Pavel Kosatík, Milan Ohnisko či Martina Formanová.
19.10.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (166 článků)

Od 1. ledna budou nové občanky! Přinášejí spoustu novinek

 
Od 1. ledna 2012 se změní občanské průkazy. Novinek si na nás ministerstvo vnitra připravilo poměrně dost. Podívejte se, co vše se mění.
01.12.2011 18:35 |

podobné články

Jaké změny nás čekají od Nového roku? 12 HLAVNÍCH NOVINEK

 
Od Nového roku nás opět čeká několik změn, na které se musíme připravit. Některé jsou příjemné, jiné naopak spoustu lidí naštvaly. Podívejte se na přehled dvanácti nejdůležitějších novinek, které začnou platit od 1. ledna 2015.
10.12.2014 12:55 |

podobné články

Nový DLC pack Max Payne 3 přinese mapy i zbraně

 
Na příběhové DLC k Maxi Paynovi 3 si budeme muset ještě počkat (pokud se vůbec objeví), ale k jeho multiplayeru, který se ukázal být v záplavě doplňujících multiplayerových přívěsků překvapivě dobrý a životaschopný se na podzim chystá další DLC, které se jmenuje Hostage Negotiation Pack a přinese do hry více hráčů několik novinek. První z nich je soubor nových...
03.10.2012 13:35 |

podobné články

Kulturní televize ČT art přinese koncerty i debaty s Rejžkem

 
Nový program ČT art představili zástupci České televize ve středu v Praze. Má začít vysílat 31. srpna ve 20.00 a přinese řadu novinek.
17.07.2013 10:55 |

podobné články

Velký knižní čtvrtek se blíží: Jaké skvosty přinese tentokrát?

 
I letošní podzim se čtenáři dočkají oblíbené akce Velký knižní čtvrtek. Začne 13. října a tradičně přinese patnáct novinek napříč žánry, tedy doporučující výběr toho nejzajímavějšího z předvánočního knižního trhu.
07.09.2016 15:10 |

podobné články