Článek

15 let od rekonstrukce hlavní pošty v Jindřišské: Zažila Karla IV., stáli tu koně, řádili v ní botanici

 
Budova hlavní pošty v Praze, která se nachází v Jindřišské ulici, má za sebou kus bohaté historie. Je to přesně 15 let od doby, kdy tato pobočka získala podobu, kterou známe dnes. Stavba totiž v minulosti zažila tvrdé boje za Pražského povstání, vyráběl se zde tabák a na místě fungoval klášter celestýnek. Zaměstnávali tu například také svého vrátného a krysaře.
30.09.2016 16:50 |

podobné články

Podobné články

Hlavní poštu v Jindřišské evakuovali: Pyrotechnik prověřoval opuštěný kufr

 
Pobočka České pošty v Jindřišské ulici na nohou! Policie budovu nechala kompletně evakuovat kvůli opuštěnému příručnímu zavazadlu. Ven museli klienti i zaměstnanci.
16.10.2017 15:45 |

podobné články

Botanici objevili v Tichomoří orchidej, která kvete jen v noci

 
Botanici objevili v tichomořském ostrovním státě Papua-Nová Guinea orchidej, která kvete jen v noci. Jde podle nich o první podobný druh z asi 25.000 dosud známých druhů orchidejí. Informovala o tom dnes britská zpravodajská stanice BBC.
22.11.2011 11:10 |

podobné články

Začíná sezóna hub: Botanici v Podyjí poprvé objevili kačenku náprstkovitou

 
Na třech místech v Národním parku Podyjí letos botanici našli houby kačenky náprstkovité. Na území parku je to vůbec poprvé. Rostou i další jarní jedlé houby.
01.05.2016 12:50 |

podobné články

Pošta kvůli výpadku proudu uzavřela hlavní pobočku v Jindřišské

 
Hlavní pošta v pražské Jindřišské ulici je dnes od 11:30 uzavřena. Důvodem je výpadek dodávky elektrické energie od distributora. Řekl to mluvčí Ivo Mravinac.
05.04.2013 14:10 |

podobné články

Šikana i údajné výhrůžky nožem. Zdeptaní pošťáci vyšli do ulic a promluvili

 
„Pomozte nám zachránit Českou poštu!“ Pod tímto heslem se sešlo ve středu odpoledne několik aktivistů z Federace výkonných zaměstnanců České pošty (FVZ) na chodníku před hlavní poštou v pražské Jindřišské ulici. Chtěli tím upozornit na pracovní podmínky, které na pobočkách České pošty panují.
25.09.2013 21:30 |

podobné články

Česká pošta: Poštovní aršík připomíná 75. výročí operace Anthropoid

 
Česká pošta představila ve středu 17. května 2017 veřejnosti nový poštovní aršík, který připomíná 75. výročí operace Anthropoid. Slavnostní představení proběhlo ve dvoraně hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze za účasti Martina Elkána, generálního ředitele České pošty, Aleše Knížka, ředitele Vojenského historického ústavu Praha a spisovatele Jiřího Padevěta, autora knih o protektorátní a poválečné historii. Autorem známky v aršíku a kreseb obálky dne vydání (FDC) je výtvarník a medailér Karel Zeman, rytinu aršíku a FDC provedl Jaroslav Tvrdoň.
17.05.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (279 článků)

Česká pošta: Známka Mauritius v Česku připomíná nejslavnější předchůdkyni

 
Česká pošta představila ve středu 6. září 2017 veřejnosti novou výplatní písmenovou poštovní známku s názvem Mauritius v Česku. Slavnostní představení proběhlo ve dvoraně hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze za účasti Ing. Martina Elkána, generálního ředitele České pošty, JUDr. Ing. Františka Beneše, CSc., místopředsedy organizačního výboru Světové výstavy poštovních známek Praga 2018 a Mgr. Davida Kopřivy, soudního znalce z oboru filatelie a člena Komise znalců SČF a rakouského Svazu filatelistických znalců.
06.09.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Beneš (26 článků) , Martin Kopřiva (3 články) , David Martin (89 článků)

Koncert vážné hudby na poště v Jindřišské: Kobza i hudebníci sklidili aplaus

 
Pošta v Jindřišské ožila. V úterý 7. března ji zaplnily stovky lidí lačnících po vážné hudbě. Po deváté hodině tak odstartoval večer s Mozartem pod taktovkou Ondřeje Kobzy, bez něhož by večer nikdy nevznikl. Kavárník zde tedy nepůsobil jako dirigent, ale uvaděč.
08.03.2017 07:50 |

podobné články

Petr z Jindřišské už bydlí: „Tohle je moje Nový Doma,“ vzkazuje prodejce Nového Prostoru

 
Petr už má domov. Prodejce Nového Prostoru z Jindřišské ulice, který se ze dne na den ocitl bez střechy nad hlavou, stráví Vánoce v klidu a míru. Doma bez pocitu, že je v prostředí, ve kterém se ve svém věku necítí komfortně. Dosud přebýval na ubytovně, kde se za celou nevyspal. Teď má svůj pokojíček ledničku, televizi a dokonce parkety, ze kterých byl nadšený.
30.10.2017 05:55 |

podobné články

V šumavských lesích se více využívá koňská síla

 
Chladnokrevní koně plemene slezský norik, které Správa NP a CHKO Šumava pořídila loni v létě, nacházejí stále větší uplatnění v šumavských lesích. Množství dřeva, které ze šumavských lesů vytáhnou koně, je vzhledem k celkovému ročnímu objemu těžeb nejvyšší za posledních pět let. Koně navíc výrazně pomáhají i k vylepšení nabídky turistického vyžití. Správa šumavského parku přidala pro turisty další atrakce – koně vozí turisty na více místech na území Národního parku Šumava.
04.03.2014 16:40 |

podobné články

Opilý dřevorubec neuřídil náklaďák ani koně

 
Polský dřevorubec Leszek Stepien (55) nejdříve opilý naboural nákladní vůz, v němž vezl dva koně, a poté neuřídil ani koně, který měl havarovaný vůz vyprostit. Policie dorazila na místo nehody právě v okamžiku, kdy se Stepien snažil přinutit koně, aby mu pomohl zvednout náklaďák, který se převrátil na bok. Teď mu hrozí ztráta řidičského průkazu a pokuta.
24.02.2010 14:50 |

podobné články

Koně umějí lidem říct, jestli je jim zima a chtějí přikrýt

 
Norský veterinární institut dokázal, že koně umějí vyjádřit lidem vlastní názor na to, jestli je jim zima nebo teplo. Týmu vědců se podařilo během pár týdnů naučit koně komunikovat pomocí desky zavěšené na plotě. Koně nejen pochopili rozdíl mezi polohou desky jako různé významy, ale navíc ji využívali k tomu, aby lidem sdělili, zda jim mají dát přes záda deku, nebo ji naopak sundat. Podle toho, zda jim byla zima, či naopak horko.
27.09.2016 08:40 |

podobné články

Divoký kůň na palmovém oleji? Ochránci přírody ve Východních Čechách vytvořili netradiční kombinaci

 
Do Východních Čech se 20. ledna 2018 po mnoha letech, kdy zde původního evropského divokého koně člověk vyhubil, vrátí alespoň „divocí koně z Exmooru“. Koně budou vypuštěni na lokalitu Na Plachtě v Hradci Králové a na Josefovské louky u Jaroměře, kde přirozeným způsobem pomohou pečovat o tato biologicky cenná přírodní stanoviště. Jedná se o součást šířeji pojaté akce, na které se podílí přes čtyřicet různých organizací a partnerů. Jedním z nejdůležitějších spolupořadatelů je Koalice proti palmovému oleji, která se návštěvníkům akce rozhodla zkrátit čekání na koně bohatým doprovodným programem.
18.01.2018 17:10 |

podobné články

Sexy Průšovou fotili jako nevěstu: Ošklivě spadla z koně!

 
To nemuselo dopadnout dobře! Děsivě vypadající pád z koně zažila Kateřina Průšová (29). Riskovala zdraví kvůli focení nové reklamy. Odnesla si šrámy a odřeniny. Jen o vlásek unikla kopanci koně.
11.11.2013 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Průšová (328 článků)

V centrále České pošty zasahuje policie! Není jasné proč

 
V centrále České pošty v ulici Politických vězňů a v Olšanské ulici na Žižkově zasahuje od brzkých ranních hodin policie. Důvody zástupcům pošty nesdělila. Potvrdila to mluvčí pošty Marta Selicharová.
15.04.2014 10:30 |

podobné články

Babiš: O podpoře pošty budu uvažovat pro příští rok

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) je připraven bavit se o podpoře České pošty ze strany státu od příštího roku, nikoliv letos, kdy má podle něj dost peněz na účtu. Řekl to dnes novinářům ve Sněmovně. Nadále požaduje podrobnější informace o smlouvách pošty. Návrh novely, podle níž by ztrátu České pošty z poskytování základních služeb hradil stát, je nyní ve vládě.
29.04.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12445 článků)

Zaměstnanci pošty budou protestovat proti pracovním podmínkám

 
Zaměstnanci České pošty budou dnes v Praze demonstrovat proti pracovním a mzdovým podmínkám ve firmě. Protestní pochod se kolem 11:30 vydá od Hlavního nádraží na Václavské náměstí a odtud Jindřišskou ulicí před sídlo České pošty v ulici Politických vězňů. Akci pořádá Nezávislé odborové sdružení pracovníků České pošty SOS-21.
22.02.2016 07:10 |

podobné články

Čeští kojoti řádili, Vokoun slavil jubileum. Vychytal 50. nulu!

 
Martin Hanzal, Radim Vrbata a Rostislav Klesla řádili v dresu Kojotů z Phoenixu v zápase NHL v Nashvillu, pomohli svému týmu k výhře 7:4 a nakonec jim patřily všechny tři posty hvězd zápasu.
29.03.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hanzal (57 článků) , Radim Vrbata (96 článků) , Rostislav Klesla (17 článků)

Opakovaný pokus o přepadení hlavní pošty v Praze lupiči nevyšel

 
Mladý muž se pokusil dvakrát v jeden den přepadnout poštu v Jindřišské ulici. Informace k případu poskytl v pátek mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
13.08.2010 17:00 |

podobné články