Článek

10 udatných pohádkových princů: Jak vypadali tehdy a jak teď?

 
Na hlavě korunu, v srdci odvahu a spravedlnost, meč po boku. Takoví jsou princové v našich nejoblíbenějších pohádkách. Jak dnes na jejich natáčení vzpomínají?
24.12.2015 06:25 |

podobné články

Podobné články

Slet pohádkových princů! Sledují v televizi své role z mládí?

 
Tři nejslavnější představitelé pohádkových princů se sešli na openingu největší prodejny hodinek. Petr Štěpánek (64) coby Jiřík ze Zlatovlásky, Josef Zíma (82) alias Radovan z Princezny se zlatou hvězdou a Jan Čenský (53) se zapsal rolí prince v pohádce Princové jsou na draka.
24.05.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čenský (118 článků) , Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků) , Josef Zíma (81 článků)

Deset známých princů z tradičních českých pohádek

 
Připomeňte si deset známých princů z krásných českých pohádek, které můžete vídávat na televizních obrazovkách. Který z princů, a která pohádka je vaše nejoblíbenější?
29.01.2017 17:40 |

podobné články

Z princů a králů chce Hrušínský přejít rovnou na prezidenty: Až se uvolní místo na Hradě, tak tam půjdu

 
Společně s Pavlem Trávníčkem bude vždy spojován s rolemi pohádkových princů. Dnes už ale herec Jan Hrušínský volně přešel do rolí králů. „Je to normální přirozená kontinuita. Bylo by zvláštní, kdyby tomu bylo jinak,” komentoval přechod herec na premiéře pohádky Řachanda, ve které se zhostil právě role krále.
14.03.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (283 článků)

Zemřela milovnice pohádkových bytostí Vítězslava Klimtová: Slávek Boura o ní prozradil něco tajného

 
Ve věku 75 let zemřela malířka, ilustrátorka a spisovatelka Vítězslava Klimtová. Autorka pohádkových leporel, omalovánek, kalendářů, kuchařek, pohlednic a lexikonů pohádkových bytostí odešla 10. září po dlouhé těžké nemoci.
12.09.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (44 článků)

Čeká je hlava holá jako koleno? Tohle má být budoucnost princů Williama a Harryho

 
Obdivovatelky anglických princů by měly raději odvrátit zraky... Podle lékaře Asima Shahmalaka z jedné britské kliniky specializující se na transplantace vlasů je toto možná podoba bratrů kolem jejich padesátých narozenin. A vzhledem k tomu, že William  (32) a Harry  (29) budou mít prý plešatost v genech, nezdá se být Shahmalakova představa tak realitě vzdálená, jako tomu u podobných grafických úprav obvykle bývá...
30.07.2014 12:55 |

podobné články

Prince se jměním ve stovkách miliard zatkli za korupci. Jeho otec drží hladovku

 
Hladovku drží od konce listopadu otec jednoho ze saúdskoarabských princů, který byl zatčen v rámci protikorupční čistky. Tu nařídil korunní princ Muhammad bin Salmán. Ve vazbě skončilo 200 bohatých podnikatelů, princů a dalších prominentů. Ti, kteří přiznali vinu a přistoupili na dohodu, že odevzdají úřadům část svého jmění, byli propuštěni. Ostatní čeká soudní řízení.
02.01.2018 11:00 |

podobné články

Jak si žije pohádkový princ Pavel Trávníček? Jako na zámku…

 
Díky svému vzhledu získával Pavel Trávníček (63) od mladí role pohádkových princů. Nelze se mu tedy divit, že si na život na zámku zvykl natolik, že některé starožitné kousky má i u sebe doma. Podívejte se, jak si žije princ z Popelky.
07.08.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (283 článků)

Naši váleční veteráni: Podívejte se, jak vypadali hrdinové tehdy, a jak vypadají nyní

 
Od roku 2001 se i v České republice slaví Den válečných veteránů, který je věnován právě památce válečných veteránů. Podívejte se, jak vypadají naši žijící váleční veteráni dnes, i jak vypadali tenkrát.
12.11.2013 14:36 |

podobné články

Dívčí idol Mirek Šimůnek ve strachu: Musí podstoupit nečekanou operaci

 
Herec Miroslav Šimůnek (32), který se proslavil zejména rolemi různých slaďoučkých pohádkových princů, se rozhodl, že se zbaví brýlí i kontaktních čoček. Zaskočil jej však fakt, že ve své touze po ještě větší přitažlivosti bude muset co nejdříve podstoupit laserový zákrok!
13.02.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Šimůnek (115 článků)

Princ Šimůnek se už rok trápí z rozchodu

 
Představitel pohádkových princů Miroslav Šimůnek (33) slavil už druhé narozeniny bez partnerky. Nemůže se vzpamatovat z rozchodu s modelkou Adélou Vartovou (23). "Když mám někoho v srdci, hnedtak z něj nezmizí," řekl Novinkám.
07.04.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Šimůnek (115 článků)

Krasavce Šimůnka vystěhovali z domu i s postelí. Vyhodila ho snad milenka?

 
Herec Mirek Šimůnek  (35) spal předvčerejší noc pod širákem. Nelekejte se, nenapravitelného sukničkáře nevyhodila z domu žádná z jeho přítelkyň a ani se nestal bezdomovcem. Představitel pohádkových princů strávil noc pod hvězdami na střeše jednoho vinohradského domu zcela dobrovolně.
04.08.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Šimůnek (115 článků)

Po Jiřím Pomejem vsadili zas na chlapa: Pohádkový princ Šimůnek je novou posilou VIP zpráv

 
Oblíbený herec Miroslav Šimůnek  (35) , který se proslavil rolemi fešných pohádkových princů, uspěl na kamerových zkouškách a v pátek bude poprvé moderovat VIP zprávy.
06.03.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1421 článků) , Miroslav Šimůnek (115 článků) , Jiří Šimůnek (10 článků)

Nejhezčí český pohádkový princ bude mít další dítě: Při minulém těhotenství jeho žena přibrala 33 kilo

 
S herečkou Lucií Benešovou  (40) má už velkého syna Luciána, s manželkou Jolanou dcerku Johanu. Nyní jsou Filip a Jolana Blažkovi  (41) v očekávání dalšího potomka. "Byl bych rád, kdyby to byl kluk, ale hlavní je, ať je miminko zdravé," řekl Super.cz jeden z nejhezčích představitelů pohádkových princů.
16.09.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Benešová (178 článků) , Filip Blažek (93 článků)

Shodil kudrliny a začal plodit děti: Český pohádkový princ bude mít už třetí

 
Představitel pohádkových princů, přičemž nejznámější je asi Matěj z Nesmrtelné tety, Filip Blažek  (41) už dávno neoslňuje zlatými kudrlinami. Charizma ovšem s vlasy neztratil, ba naopak, a tak role sladkých princátek vystřídaly role zkušených mužů. Například v seriálu Případy 1. oddělení nebo v divadelních hrách Vše o mužích, Hovory mezi čtyřma očima (obě v Divadle Studio DVA) nebo v novince Divadla Palace Chlap na zabití, na jejíž premiéře jsme herce potkali. Práce má tedy dost a co osobní život?
05.11.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Filip Blažek (93 článků)

Už dávno není tím mladým svěžím princem z pohádky. Krasavec Šimůnek si musel nechat vylepšit obličej

 
Dostává role pohádkových princů, trenérů ve fitku i neodolatelných svůdníků, dalo by se předpokládat, že by měl být Miroslav Šimůnek  (37) se svým vzhledem spokojený. Přesto se rozhodl navštívit známou pražskou kliniku plastické chirurgie a nechal si vylepšit své rysy ve tváři.
13.05.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Šimůnek (115 článků)

Zvědavá kamera: Kam pro inspiraci? Hned do tří vskutku pohádkových zahrad!

 
NEJ ČESKÉ ZAHRADY: Náš televizní seriál dnes pokračuje návštěvou hned tří skutečně pohádkových zahrad. Jejich tvůrci jim věnovali tisíce hodin, ale všichni shodně tvrdí, že jejich dílo ještě není zdaleka hotové. To je věc názoru - my jsme našli desítky, možná stovky námětů a zajímavých řešení, která se jen tak nevidí. Snad budou inspirovat i vás...
17.10.2013 15:25 |

podobné články

Troškův lexikon slavných hlav států aneb 11 nejlepších pohádkových králů

 
Sličný princ a krásná princezna jsou ozdobami a stálicemi většiny českých pohádek. Dětičky se na ně těší, milují je a fandí jim. Vždyť holčičky se jako princezny strojí a kluci chtějí jako princové šermovat a jezdit na koni. Že vám mezi hrdiny někdo chybí? No jistě, co by to bylo za pohádky bez krále? Kdo by vládl? Kdo by dělal špatná rozhodnutí, která děj příběhu posouvají tím správným směrem? Sestavili jsme pro vás bedekr nejvýznamnějších pohádkových králů, jakousi hitparádu.
26.12.2013 05:12 |

podobné články

Pět pohádkových hradů a zámků v Evropě, kam se musíte podívat

 
Už jste přemýšleli, kam si uděláte v létě výlet? Pokud máte rádi historii a romantiku, zkuste některý z evropských "pohádkových hradů". Přinášíme vám výběr nejzajímavějších destinací. 
09.06.2014 15:15 |

podobné články

Sochaři vytvořili ledové království z Disneyho postaviček

 
Profesionální sochaři vytvořili v Belgii v rámci Disney Dreams Ice Festivalu sochy známých a oblíbených pohádkových postaviček. Návštěvníci se tak mohou setkat s postavami z Alenky v říši divů, pohádky Lví král, či s Piráty z Karibiku. Na místě je na 80 pohádkových bytostí.
16.11.2014 16:51 |

podobné články