Článek

10 dechberoucích vítězných snímků mezinárodní soutěže World Press Photo 2016!

 
Snímky reflektující aktuální dění ve společnosti, živé emoce i nezapomenutelné okamžiky. To je prestižní soutěž, kterou byste neměli přehlédnout!
19.02.2016 14:25 |

podobné články

Podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získal smutný snímek z Gazy, sport vyhrál Čech

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou. Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš získal v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo první cenu v kategorii sportovní akce - příběhy. Uspěl se snímky z Velké pardubické.
15.02.2013 11:45 |

podobné články

Czech Press Photo vyhrál snímek s uprchlíky na maďarské hranici. Cenu má i fotograf Respektu

 
Fotografií roku v tuzemské fotožurnalistické soutěži Czech Press Photo se stal snímek Jana Zátorského z Mladé fronty Dnes, zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici. Téma migrace letos soutěži zcela dominovalo. Vítězná fotografie zachycuje změť lidských těl, lidí padajících přes sebe v zoufalé snaze překonat hranici. Snímek ze série pořízené letos v září získal vedle hlavní ceny Křišťálového oka také první cenu v kategorii Aktualita. První místo v kategorii Každodenní život dostal za sérii snímků Havana Cars reportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš, který bodoval i v předchozích ročnících Czech Press Photo.
12.10.2015 11:15 |

podobné články

Bilanční výstava Czech Press Photo ukazuje 500 fotografií

 
Patnáct let existence bilancuje fotografická soutěž Czech Press Photo na výstavě The Best Of Czech Press Photo, v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze potrvá do 30. dubna.
05.03.2010 09:50 |

podobné články

Fotografie pro mě ještě schovává tajemství, říká polský fotograf Tomasz Gudzowaty

 
Polák Tomasz Gudzowaty, který patří mezi přední světové fotografy, letos zasedl v porotě soutěže Czech Press Photo. Absolvent práv na Varšavské univerzitě se od mládí zabývá klasickou černobílou fotografií, hlavním tématem jsou v poslední době převážně sportovci všeho druhu. Gudzowaty publikuje v prestižních magazínech a je mnohonásobným laureátem World Press Photo. Do 27. listopadu vystavuje v pražské Czech Photo Gallery.
17.10.2011 12:00 |

podobné články

World Press Photo v Praze. Vyhrál snímek ruských gayů během intimní chvilky

 
Už popatnácté máte v Praze možnost zhlédnout výstavu novinářských fotografií World Press Photo. 145 snímků, které vybrala mezinárodní porota, bude až do 4. října vystaveno v pražském Karolinu. Letošní ročník vyhrála fotografie dvou ruských gayů, které fotograf Mads Nissen zachytil při intimní chvilce.
11.09.2015 09:58 |

podobné články

World Press Photo už nebaví vylučovat fotografy upravující skutečnost. Udělá pro ně jinou soutěž

 
Organizátoři celosvětové soutěže World Press Photo už se nechtějí dál potýkat s vylučováním profesionálních reportérů za to, že si pomocí sehraných scén a různých úprav ve photoshopu přikrašlují skutečnost. Rozhodli se od příštího roku zorganizovat ještě další soutěž, která nebude mít tak přísná pravidla a umožní účast aranžovaných a digitálně upravených snímků.
28.10.2016 10:05 |

podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získalo arabské objetí

 
Porota prestižní soutěže World Press Photo ocenila ve čtvrtek 9. února španělského novináře Samuela Arandu pracujícího pro americký list New York Times. Za snímek z nepokojů v Jemenu si tak odnesl hlavní cenu soutěže. Informovala o tom agentura AP.
10.02.2012 15:05 |

podobné články

Zemřel fotograf Kropp, držitel ceny World Press Photo

 
Ve věku 91 let zemřel ve čtvrtek fotograf Vilém Kropp. Autor řady reportážních snímků a držitel ocenění World Press Photo z roku 1959 zemřel v hořovické nemocnici v okruhu svých blízkých.
03.02.2012 15:05 |

podobné články

World Press Photo: Afričtí utečenci chytají signál na snímku roku, ocenění má i Češka

 
World Press Photo 2014 zná své vítěze. Cenu za nejlepší fotografii získal Američan John Stanmayer - vyfotografoval africké emigranty vzhlížející s mobily k nebi a chytající signál. Zkrátka nepřišla ani Česká republika - čestné uznání získala fotografka Jana Ašenbrennerová žijící v USA.
15.02.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: John Cena (6 článků)

Vítězem World Press Photo se stal snímek Afghánky bez nosu a uší

 
Mezinárodní soutěž World Press Photo za rok 2010 vyhrál šokující snímek Afghánky s uříznutým nosem a ušima, který pořídila jihoafrická fotografka Jodi Bieberová. Fotografie dívky, jejíž krása ostře kontrastuje s jejím zmrzačením, zveřejnil 1. srpna 2010 na titulní straně časopis Time jako ukázku "spravedlnosti", kterou prosazuje hnutí Taliban. Nos a uši ženě uřízl manžel jako trest za neposlušnost, napsala agentura AP.
11.02.2011 12:45 |

podobné články

Vražda v Turecku vyhrála World Press Photo. Uspěl i český fotograf Hanke

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo za rok 2016 vyhrál snímek tureckého vraha ruského velvyslance v Ankaře. Autorem záběru, při kterém mu šlo o život, je fotograf agentury AP Burhan Ozbilici. V kategorii sportovní reportáže byl oceněn český fotograf Michael Hanke.
13.02.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1172 článků)

World Press Photo vyhrál Ital se snímkem íránské ženy

 
Fotografií roku se podle poroty soutěže World Press Photo stal snímek italského fotografa Pietra Masturza. Ten vyfotografoval ženu, která křičela do tmy, že nesouhlasí s výsledkem íránských prezidentských voleb.
12.02.2010 12:55 |

podobné články

World Press Photo má vítěze: Výkřik íránské beznaděje

 
Svět zná nejlepší fotky roku 2009. V Amsterodamu byli vyhlášeni vítězové prestižní soutěže World Press Photo. Hlavní cenu získal snímek italského fotografa Pietra Masturza.
12.02.2010 19:25 |

podobné články

Nejlepší snímky World Press Photo dorazily do Prahy

 
Vítězné snímky předních světových fotoreportérů nabízí výstava z letošního ročníku soutěže World Press Photo (WPP), kterou i letos v Česku hostí prostory pražského Karolina. Fotografie ze zemětřesením postiženého Haiti, pouličních bojů v Bangkoku, Somálska či fascinující snímky zvířat budou v centru Prahy ke zhlédnutí do 9. října.
15.09.2011 16:20 |

podobné články

World Press Photo vyhrál snímek imigrantů lovících signál

 
Americký fotograf John Stanmeyer získal hlavní cenu letošní soutěže World Press Photo. Česká fotografka Jana Ašenbrennerová dostala čestné ocenění v kategorii Každodenní život.
14.02.2014 14:40 |

podobné články

Prestižní World Press Photo vyhrál snímek ruských gayů

 
Vítězem prestižní soutěže World Press Photo za rok 2014 se stal snímek dvou ruských gayů nazvaný Jon and Alex (Jon a Alex) dánského fotografa Madse Nissena.
12.02.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (417 článků) , Jon Jon (57 článků)

Vítěz World Press Photo: Snímek ruských gayů v intimní chvíli!

 
Vítězem prestižní soutěže World Press Photo za rok 2014 se stal snímek dvou ruských gayů nazvaný Jon a Alex dánského fotografa Madse Nissena. Fotografie zachycující intimní atmosféru v ložnici je součástí Nissenova projektu Homofobie v Rusku zachycujícího stále složitější situaci sexuálních menšin v této zemi.
12.02.2015 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (417 článků) , Jon Jon (57 článků)

World Press Photo 2018: Prestižní soutěž vyhrála fotografie hořícího demonstranta z Venezuely

 
Vítězem letošního ročníku prestižní fotografické soutěže World Press Photo je Ronaldo Schemidt, pracující pro agenturu AFP, s mrazivým snímkem hořícího demonstranta ve Venezuele. Informovala o tom agentura AFP. Snímek českého fotografa se do užšího výběru nedostal.
13.04.2018 07:25 |

podobné články

Do Prahy opět dorazila prestižní výstava World Press Photo

 
Nejlepší reportážní fotografie oceněné v soutěži World Press Photo (WPP) jsou k vidění v prostorách pražského Karolina. Expozice potrvá od pátku do 11. října. Symbolem letošního ročníku, a koneckonců i událostí posledních měsíců, se stal absolutní vítěz, záběr amerického fotografa Anthony Suaua pro časopis Time.
17.09.2009 17:35 |

podobné články