Články k osobnosti

Barack Obama

  prezident USA

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Barack Obama »
 

Trump pobouřil sexuální menšiny i Mexičany: „Řízl“ do toalet a deportací

 
Americký prezident Donald Trump zrušil ve středu dekret, který umožňoval od dob Baracka Obamy studentům se změněnou pohlavní identitou svobodnou volbu záchodků. V ožehavé společenské otázce, která byla v minulých letech příčinou řady právních pří, tak došlo k dalšímu zásadnímu obratu. Trump tak nechal rozhodnutí jaký zvolí přístup k právům příslušníků sexuálních menšin na jednotlivých státech.
23.02.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Američané zuří: Obamova dcera si užívá se zlatou mládeží, ochranku platíme my

 
Drahé večeře ve společnosti zlaté mládeže, cestování, to všechno s ochrankou hrazenou z peněz amerických daňových poplatníků. Tak si dcera exprezidenta USA Baracka Obamy Malia užívá svůj rok volna předtím, než v září nastoupí na prestižní Harvardskou univerzitu.
22.02.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků) , Malia Obama (9 článků)

Trump ohlásil „protimuslimský“ dekret číslo 2. A popřel spojení s Rusy

 
Americký prezident Donald Trump na čtvrteční tiskové konferenci oznámil přípravu nového migračního dekretu a ostře se ohradil proti nařčením, že by jeho volební tým či on sám byl během kampaně před prezidentskými volbami ve spojení s Ruskem. V úvodu novinářům sdělil, že za ministra práce chce Alexandera Acostu. Původní kandidát na ministerský post Andrew Puzder ve středu stáhl svou nominaci, když narazil na odpor v Senátu. Trump rovněž prohlásil, že po předchozí administrativě Baracka Obamy zdědil jen samý nepořádek, se kterým se musí nyní vypořádat.
16.02.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků) , Andrew Alexander (1 článek) , Andrew Alexander (1 článek)

Zbraně v USA dostanou schizofrenici i mentálně retardovaní: Senát zrušil omezení prodeje zbraní duševně nemocným

 
Senát Spojených států dnes schválil zrušení regulace z doby předchozího prezidenta Baracka Obamy, která bránila osobám s duševními poruchami zakoupit si střelnou zbraň. Informovala o tom agentura AP s tím, že omezení se týkalo asi 75 000 lidí. Anulaci musí ještě podepsat prezident Donald Trump, jeho podpis se ale předpokládá.
16.02.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Tajný útok na Donalda J. Trumpa: Osoba jménem Barack Obama...

 
Americký konzervativní politický komentátor Paul Sperry obviňuje bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamu z toho, že se pokouší „sabotovat Trumpovu administrativu“.
13.02.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků) , Donald Trump (2287 článků)

Kradla jako straka. A česká média mlčí. Zásadní info z okolí Hillary a Obamy

 
Dlouholetá kongresmanka a přítelkyně prezidenta Baracka Obamy i Hillary Clintonové Corrine Brown má veliké problémy. Čelí podezření z vytunelování neziskové organizace; a pokud se její obvinění prokáže ve všech bodech, půjde na doživotí do vězení.
13.02.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků)

Uříznout hlavu, pověsit, zastřelit. V USA zcela vážně padlo, jak se lze zbavit Trumpa, a rozjelo se peklo

 
Příznivci Baracka Obamy stále nepřestali snít o tom, že se zbaví Donalda Trumpa a v Bílém domě jej vystřídá politik, který snad konečně bude vyhovovat lidskoprávním aktivistům, médiím a voličům demokratů. Bývalá vysoká úřednice Rose Brooks dokonce hovoří o vojenském převratu a mainstreamová média její „teze“ s chutí šíří mezi čtenáře.
07.02.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Donald Trump se zjevil v Praze: S ledovým úsměvem a zmrzlou „přehazovačkou“

 
Před zraky diváků v sobotu 4. února vzniklo na deset ledových soch. Pro letošní ročník zvolili organizátoři téma státníci. Prohlédnout si karikatury Baracka Obamy, Donalda Trumpa nebo Zemana ve vaně můžete v následujících dnech. Sochy budou na střeše k vidění, dokud jim bude přát počasí.
04.02.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Zbraň zpět dostanou i duševně nemocní Američané. Omezení vlastnictví mizí

 
Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek odhlasovala zrušení nařízení, které zabraňuje duševně nemocným v legálním pořízení zbraně. Norma pochází z éry bývalého prezidenta Baracka Obamy. Napsal to server Sun Daily s odkazem na agenturu AFP.
03.02.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků)

Odhaleno: Obama byl upozorněn na vrahy mezi uprchlíky. Neudělal nic

 
Barack Obama, Hillary Clintonová a vůbec celá Demokratická strana horovali pro přijímání většího počtu uprchlíků. Přitom Obamova administrativa měla dostatek poznatků o tom, že se bude Islámský stát snažit v rámci uprchlické vlny poslat do Spojených států své bojovníky.
02.02.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků)

Který státník je váš nejoblíbenější? Výsledek překvapí. Ale Merkelová to není, ta je na chvostu

 
Pro Čechy je nejdůvěryhodnější politickou osobností bývalý americký prezident Barack Obama. Důvěřuje mu 56 procent lidí, tedy o čtyři procentní body více než české hlavě státu Miloši Zemanovi. Naopak největší nedůvěru Češi pociťují k německé kancléřce Angele Merkelové, píše ČTK.
01.02.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1644 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Budeme si na to muset zvyknout, řekl expert po útocích na ministerstvo zahraničí. Odkud přišly ale neřekl

 
Hackeři zaútočili na ministerstvo zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Šéf české diplomacie naznačil, že se útok podobal tomu, jaký ohrozil servery Demokratické strany USA. Dnes již bývalý prezident Spojených států Barack Obama z útoků obvinil Rusko. Je to možné? Stala se Česká republika obětí ruského kybernetického útoku? V úterních Událostech, komentářích ČT promluvil končící ředitel Národního bezpečnostního úřadu Dušan Navrátil.
31.01.2017 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků) , Lubomír Zaorálek (1886 článků)

Trump slíbil lesbám a gayům ve službách vlády zachování jejich práv

 
Nový americký prezident Donald Trump přislíbil, že zachová práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) pracujících pro federální úřady. Bílý dům v úterý oznámil, že Trump ponechá beze změny exekutivní nařízení svého předchůdce Baracka Obamy, které chrání federální zaměstnance a lidi z firem najatých úřady před diskriminací založené na menšinové sexuální orientaci.
31.01.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Obamu pobouřily kroky Trumpa. Vadí mu diskriminace kvůli náboženství

 
Bývalý americký prezident Barack Obama vyjádřil zásadní nesouhlas s diskriminací lidí podle jejich náboženského přesvědčení. V pondělí to oznámil jeho mluvčí. Exprezident je podle něj potěšen politickou aktivitou občanů po celé zemi. Někdejší šéf Bílého domu reagoval na páteční dekret svého nástupce Donalda Trumpa, který pozastavil imigrační programy a zakázal vstup do země občanům sedmi muslimských zemí.
30.01.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Schapiro cupuje Trumpa. Po odjezdu z Česka na něj „vytáhl“ vlastní matku

 
Ještě před pár týdny se Andrew Schapiro držel diplomatických pravidel. A dotazy na republikánského prezidenta Donalda Trumpa přecházel nebo na ně odpovídal velmi neutrálně. Sotva však 20. ledna opustil Českou republiku a s tím i post amerického velvyslance v Česku, nenechává právník a přítel Baracka Obamy na novém prezidentovi USA nit suchou.
30.01.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Barack Obama si užívá svou první dovolenou jako obyčejný smrtelník! Budete koukat, kam s Michelle vyrazili!

 
Prezident Obama si v posledních letech dovolené asi moc neužil! Jak se také dá užívat dovolená, když jste hlava Spojených států, že? Teď je ale prezidentem někdo jiný, a tak se Obamovi rozhodli, že si to pěkně vynahradí. A my říkáme, mají na to svaté právo!
27.01.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků) , Michelle Obama (205 článků)

Protesty proti Trumpovi? A co dělal Trump po inauguraci Obamy. Europoslanec Pospíšil sleduje dění v USA a nemá dobrou zprávu pro Le Penovou, Okamuru a další

 
ROZHOVOR „Z Trumpa budou nakonec Le Penová a spol. dost zklamaní,“ myslí si europoslanec Jiří Pospíšil, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pozastavuje nad tím, že se některé strany chtějí svézt na vlně popularity nového amerického prezidenta. Europoslanec se věnuje situaci neziskových organizací a s ohledem na protesty ve Washingtonu připomenul: „Něco podobného se dělo, i když v menší míře, také po zvolení Obamy. Tehdy například sám Donald Trump vedl velkou kampaň zpochybňující, že se Barack Obama narodil v USA a může být legálně zvoleným prezidentem.“
27.01.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků) , Jiří Pospíšil (1683 článků) , Jiří Pospíšil (1683 článků)

Jan Ziegler: Palestinci přes dvě stě milionů dolarů nedostanou

 
Americký prezident Donald Trump zarazil rozhodnutí svého předchůdce Baracka Obamy, který se rozhodl poslat palestinské samosprávě peníze amerických daňových poplatníků. Toto vstřícné gesto Izrael jistě ocení.
26.01.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

„Děsivé, děsivé.“ Trump roztřeseně promluvil o kódech k jaderným zbraním

 
První týden po inauguraci měl nový americký prezident Donald Trump napilno. Posvítil si na zdravotnictví i na mezinárodní obchodní dohody. Ve čtvrtek poprvé poskytnul rozhovor médiím. Redaktorovi ABC News popsal dopis, který mu zanechal jeho předchůdce Barack Obama, nastínil novou imigrační politiku USA a vyjádřil se také k nepokojům v Chicagu i ke kódům jaderných zbraní.
26.01.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2287 článků) , Barack Obama (2325 článků)

Robejšek (Realisté): Obama, Trump a bratrstvo dona Quijota

 
Málokterý prezident dostal tolik uznání za své budoucí zásluhy jako Barack Obama. Již před jeho zvolením mu komentátoři na celém světě předpovídali skvělé prezidentství.
26.01.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2325 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »