Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Rakouská vláda pod německým drobnohledem. Merkelová řekla Kurzovi, že ho sleduje

 
Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) bude rakouskou vládu, v níž jsou i pravicově populističtí Svobodní, sledovat podrobněji než dosud. Řekla to dnes na tiskové konferenci v Berlíně po jednání s novým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Zároveň poznamenala, že rakouský kabinet bude hodnotit podle jeho výsledků.
17.01.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Části „parťáků“ Merkelové vadí způsob její vlády či limit pro migranty. Půjde s ní SPD?

 
Kancléřka Angela Merkelová (CDU) i předsedové Horst Seehofer (CSU) a Martin Schulz (SPD) sice na sklonku minulého týdne avizovali, že svým stranám doporučí zahájit koaliční rozhovory, situace však není zdaleka tak jasná. Kritice možná koalice čelí i z řad samotných sociálních demokratů, kdy některým členům SPD nevoní dosavadní styl vlády Merkelové. Ale i dohodnuté body včetně horního limitu pro příjem běženců.
15.01.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Martin Schulz (219 článků)

Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu! Taktika Jiřího Drahoše. Právník v něm vidí druhého Háchu, který ustupoval Hitlerovi

 
Právník Tomáš Tyl se na sociální síti vyjádřil způsobem sobě vlastním k prezidentské volbě. Pokud se prezidentem stane Jiří Drahoš, podle právníka sehraje roli hlavy státu z dob nacistické okupace Emila Háchy. Hácha neuměl čelit Hitlerovi, Drahoš se nedokáže postavit Angele Merkelové, věští Tyl.
14.01.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Emil Hácha (18 článků) , Angela Merkelová (2016 článků) , Jiří Drahoš (483 článků)

Velký krok: Merkelová a Schulz se shodli na migraci i bezpečnosti

 
Se změnami v uprchlické, rodinné nebo zdravotnické politice počítá dohoda, k níž po složitých sondovacích rozhovorech v pátek ráno dospěli vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD). O podrobnostech z 28stránkového dokumentu informují  německá  média. Šéfové CDU, CSU i SPD jsou pro zahájení koaličních rozhovorů. 
12.01.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Nejdřív si šli po krku, teď rozdávají úsměvy. Merkelová a Schulz řeší společnou vládu

 
Před volbami i krátce po nich rivalové, nyní možní koaliční spojenci. Jednání o budoucí podobě německé vlády pokračují a konzervativní unie CDU/CSU Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) Martina Schulze se v pondělí opět sešly, aby projednaly možný společný postup. Strany přitom řeší i Evropu a evropskou politiku budoucí německé vládnoucí sestavy. Podrobnosti schůzek však bedlivě tají.
08.01.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Martin Schulz (219 článků)

Merkelová jde „po krku“ muslimům: Nemáš rád židy? Vyhostíme tě ze země!

 
Křesťanskodemokratická unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a sesterská Křesťanskosociální unie (CSU) požadují, aby byli z Německa vyhoštěni migranti propagující antisemitismus. Dnes o tom informuje deník Die Welt.
06.01.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Orbán očekává nastolení 'vůle lidu' v celé Evropě

 
Viktor Orbán věří, že v letošním roce zavládne v Evropě "vůle lidu". Maďarský premiér to oznámil při svém setkání s lídry německé Křesťanskosociální unie (CSU) v bavorském klášteře Seeon. Za nelidové označil chování politiků při migrační krizi, čímž mířil proti kancléřce Angele Merkelové.
05.01.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Chce Martin Schulz někoho vymlátit? táže se Jozef Banáš. A píše, kdo to byl Havel a kdo je skutečně Merkelová

 
Kdyby „matka Evropy“ Angela Merkelová byla premiérkou v nějaké menší zemi, třeba na Slovensku, s jejími rétorickým schopnostmi a charismatem by po ní neštěkl ani pes. A to samé platí o nové „kometě“ jménem Emmanuel Macron. Nejpřekládanější slovenský spisovatel a současně významný znalec evropského politického zákulisí, exdiplomat Josef Banáš, považuje za talentovanějšího rétora nejen Roberta Fica a Vladimíra Mečiara, ale i Mikuláše Dzurindu.
04.01.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Martin Schulz (219 článků) , Robert Fico (736 článků) , Mikuláš Dzurinda (32 článků) , Vladimír Mečiar (29 článků) , Emmanuel Macron (133 článků) , Josef Schulz (3 články)

To se nám toho s novým rokem zase vyrojilo! Migranti v Německu zase řádí

 
Od rozhodnutí německé kancléřky Angely Merkelové otevřít hranice migrantům uplynou letos na podzim již tři roky, ale dozvuky tohoto kroku pociťují zejména německé ženy dnes a denně. V těchto dnech mají soudy opět napilno při řešení migrantských znásilnění a obtěžování.
04.01.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Richard Seemann: Německo vykročilo zneklidněně do nového roku

 
Spolková kancléřka Angela Merkelová rutině již po třinácté vstoupila prostřednictvím televize o silvestrovské večeři do domácností svých spoluobčanů. Sice opět za stejným pracovním stolem, kde vlevo jsou umístěny květiny, napravo německá a evropská vlajka a za zády přes okno je vidět Reichstag. Poprvé však pouze jen jako šéfka úřadujícího kabinetu, protože nový jim schválený se nepodařilo sestavit ani čtvrt roku po parlamentních volbách. Jamajská koaliční kombinace nebyla dána dohromady ani po týdnech usilovného jednání mezi křesťanskými stranami, zelenými a liberály.
02.01.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Trump ustál hrozbu skandálu, Merkelová má potíže. Jaký rok měli světoví lídři?

 
Rok 2017 přinesl v řadě významných států výměnu předních politiků. Do prezidentského úřadu v USA nastoupil Donald Trump, který porazil favorizovanou Hillary Clintonovou. Ve Francii si zvolili mladého proevropského Emmanuela Macrona. V Německu se sice v čele udržela kancléřka Angela Merkelová, nicméně ve volbách její strana zažila nejhorší výsledek za několik let. Parlamentní volby se konaly i v Rakousku a v Česku. Co mají nové či staronové hlavy vlád za sebou a co od nich můžeme čekat v roce 2018?
31.12.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3400 článků) , Angela Merkelová (2016 článků) , Emmanuel Macron (133 článků)

Napadají nás na ulici i na sociálních sítích! Židé v Německu se necítí bezpečně a volají o pomoc

 
Období vlády Angely Merkelové je oceňováno za to, že údajně přineslo zemi stabilitu. Možná to platí pro ekonomiku, ale dle všeho se stabilita netýká vzájemných vztahů ve společnosti.
30.12.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Další rána pro Martina Schulze. Němci jej hodnotí jako největšího „losera“

 
Účastníci dvou průzkumů vystavili v tomto týdnu nepříliš lichotivé „vysvědčení“ předním politikům země. Angela Merkelová, Martin Schulz i Horst Seehofer jsou hodnoceni většinou Němců negativně.
28.12.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Martin Schulz (219 článků) , Horst Schulze (1 článek)

Obliba Merkelové strmě klesla. Každý druhý Němec si přeje její konec

 
Vysoká obliba kancléřky Angely Merkelové byla v Německu dlouho stejná jistota, jako že v čele Ruska stane Vladimir Putin. Vše ale jednou končí. Poslední průzkum institutu YouGov ukazuje, že Merkelová se Němcům od svého vítězství v zářijových volbách už tolik nepozdává. Takřka každý druhý obyvatel Německa si podle sondáže vypracované pro agenturu DPA přeje, aby Merkelová kancléřský post opustila ještě před završením svého čtvrtého mandátu, který v případě úspěšných koaličních rozhovorů skončí v roce 2021.
27.12.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2927 článků) , Angela Merkelová (2016 článků)

Merkelová ztrácí příznivce: Odstupte, žádá stále více Němců

 
Obliba německé kancléřky Angely Merkelové podle průzkumu institutu YouGov od jejího vítězství v zářijových volbách značně poklesla. Takřka každý druhý Němec si podle sondáže vypracované pro agenturu DPA přeje, aby Merkelová kancléřský post opustila ještě před završením svého čtvrtého mandátu, který v případě úspěšných koaličních rozhovorů skončí v roce 2021.
27.12.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Temno nad Merkelovou! Její podpora je nyní ještě horší než po loňských teroristických útocích

 
Německá kancléřka Angela Merkelová začíná povážlivě ztrácet podporu u obyvatel země. Aktuální průzkum YouGov ukazuje, že neúspěch při vyjednávání o koalici se na image Merkelové znatelně podepsal.
27.12.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Senátor: Drahoš prezidentem? To by na Hradě seděl někdo, kdo by šel globálním vládcům tohoto světa na ruku a přestal překážet. To se nestane

 
ROZHOVOR „Povedlo se udržet na uzdě příliv nelegálních migrantů. Nepovedlo se bohužel nastartovat společenský a politický dialog,“ hodnotí rok 2017 pro Českou republiku senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o pozici Angely Merkelové, ale i o Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Vyzdvihl přednosti obou českých politiků a prozradil také, v čem konkrétně s Milošem Zemanem v tomto roce nesouhlasil.
27.12.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Miloš Zeman (19123 článků)

Německo hlásí prudký nárůst útoků migrantů na policii, shovívavost německého soudního systému je podle příslušníků německé policie příliš velká

 
V důsledku migrační politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové dosáhly násilné útoky na německou policii epidemických rozměrů, alespoň to ukázaly oficiální statistiky. Spolkový kriminální úřad Bundeskriminalamt zveřejnil údaje za loňský rok, kdy se policie stala terčem více než šestatřiceti a půl tisíce útoků, v průměru tedy sto útoků za den. V porovnání s předešlými lety se tak jedná o velmi prudký nárůst.
24.12.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků)

Boje na východě Ukrajiny sílí. Merkelová s Macronem připomněli mírové dohody

 
Strany zapojené do konfliktu na východní Ukrajině musí okamžitě zastavit další eskalování situace a začít naplňovat mírová ujednání z Minsku. Ve společném prohlášení k tomu v sobotu vyzvali německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron. Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která dění na Donbasu sleduje, tento týden varovala, že boje na východě Ukrajiny se vyostřily na nejhorší úroveň za posledních několik měsíců.
23.12.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2016 článků) , Emmanuel Macron (133 článků)

Putin a Merkelová si telefonovali. Šlo o důležité záležitosti na východní Ukrajině

 
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek telefonicky hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o tom, jak zajistit, aby se na východní Ukrajinu mohli vrátit ruští pozorovatelé, kteří mají dohlížet na příměří. S odkazem na Kreml a Berlín o tom informovala agentura Reuters.
22.12.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2927 článků) , Angela Merkelová (2016 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »