Články k osobnosti

Angela Merkelová

  německá kancléřka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Angela Merkelová »
 

Steve Bannon: Rusko není vaším největším nepřítelem! Sýrie se rozpadla pod vlivem EU. Pracující žijí od výplaty k výplatě

 
REPORTÁŽ Bývalý výkonný předseda zpravodajského portálu Breitbart News a bývalý hlavní poradce Donalda Trumpa Stephen Bannon se v úterý 22. května v prostorách žofínského paláce střetl se svým názorovým odpůrcem, komentátorem, právníkem a bývalým zvláštním poradcem Billa Clintona Lanny Davisem. Oba „spíkry“ do Prahy přivedla iniciativa zbrojařské skupiny Czechoslovak Group podnikatele Jaroslava Strnada. A byla to divoká verbální bitva. Především Bannon, známý svými krajně konzervativními názory, se na Žofíně rozjel. Kritizoval globalisty, poreferoval o skutečné životní úrovni obyvatel Spojených států a ostře se navezl zejména do Trumpovy někdejší protikandidátky na křeslo prezidenta Spojených států Hillary Clintonové. Ostrých slov nezůstaly ušetřeny ani evropské státy pro svou pasivitu při vlastní obraně a přílišné spoléhání na USA nebo německá kancléřka Angela Merkelová, kterou pro její „pozvání“ uprchlíků a migrantů Bannon označil za „destruktivní“ političku.
23.05.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (225 článků) , Donald Trump (3733 článků) , Angela Merkelová (2108 článků) , Jaroslav Strnad (17 článků) , Steve Davis (3 články) , Angela Davis (4 články) , Steve Davis (3 články) , Steve Davis (3 články) , Steve Davis (3 články) , Angela Davis (1 článek)

Robejšek varovně: Zvládneme to, řekla Merkelová a Němci se musí vyrovnávat s tím, co přišlo. Z toho plyne toto ponaučení

 
Když byla migrační krize na počátku a do EU mířily především přes Balkán statisíce lidí, německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila před veřejnost a řekla lidem: „Zvládneme to“. Zakladatel strany Realisté, dlouhodobě žijící v Německu Petr Robejšek, se rozhodl výrok Merkelové přeložit do „lidštiny“. Rozhodl se voličům popsat, co údajně může běžet hlavou politikovi, když pronáší podobné věty.
21.05.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Merkelová a Putin se sblížili. A může za to Trump, píšou v Británii

 
Donedávna se zdálo, že německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin si nemohou být politicky víc vzdáleni. Merkelová donedávna o Putinovi tvrdila, že názorově žije na jiné planetě. Neshodnou se v pohledu na ukrajinskou krizi, na řešení sporu o Krym, v pohledu na kauzu Skripala a na další problémy. Teď se však zdá, že se oba politici navzájem přece jen sblížili. A může za to 45. prezident USA Donald Trump.
20.05.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3062 článků) , Donald Trump (3733 článků) , Angela Merkelová (2108 článků)

Německo je cool, jak se mění a je otevřené. Tamní novinář vyvrací milosrdné lži, které o zemi propadající se do bažin média šíří

 
Německá provládní média se nejen zabývají zakrýváním dopadů migrační politiky otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové, ale nadále pokračují ve vykreslování falešného obrazu o aktuálním stavu země. Přitom počet salafistů v Německu dosahuje rekordní výše stejně jako řádění gangů vyzbrojených mačetami v ulicích měst. V Německu žijící novinář a analytik Vijeta Uniyal vylíčil v článku pro Gatestone Institute, jak se země stále více propadá do společenské, ekonomické a demografické bažiny.
17.05.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Veteráni studené války: Tento režim vznikl na základě podvodu. Z vrahů se dělají hrdinové. Připravte se, že ruské rakety budou lítat i sem

 
Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje sankce a vyhraňuje se vůči Rusku, jehož národ zachránil i ji. To říká bývalý pohraničník Milan Richter. Příslušníci divize SS „Halič“ byli podle některých Ukrajinců bojovníci za svobodu jejich země a teď to vtloukají do hlav dětem. Tak se zlobí bývalý vojenský výsadkář Pavel Gavlas. Vojáci studené války promluvili pro ParlamentníListy.cz o svých obavách ohledně přepisování dějin a dnešního světa.
16.05.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků) , Pavel Richter (32 článků)

Merkelová hlásá světový mír. Od františkánů dostala ocenění

 
Žena usilující o smír a mírové spolužití nejen v Německu, ale i v Evropě, tak vidí svýma očima Angelu Merkelovou členové františkánského řádu, kteří jí za to neváhali dát ocenění. Ta pak v děkovném projevu řekla, že k prosazování míru ve světě je potřeba mnohem většího úsilí, uvedla ČTK.
12.05.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Merkelová dostala od františkánů cenu za mír v Evropě. A zmínila líné Němce

 
Německá kancléřka Angela Merkelová dostala cenu za úsilí o mírové spolužití v Německu i v Evropě. Za její činy ji ocenil řád františkánů v bazilice svatého Františka ve středoitalském městečku Assisi. Kancléřka v děkovném proslovu hovořila o nezbytnosti většího úsilí při prosazování míru ve světě.
12.05.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Slavný německý návrhář: Merkelovou nenávidím. Skutečně nenávidím

 
Německá kancléřka Angela Merkelová je často kritizována svými odpůrci kvůli své liberální přistěhovalecké politice. Ale jen zřídkakdy ji tak ostře odsoudí tak známá osobnost, jako je módní návrhář Karl Lagerfeld.
11.05.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků) , Karl Lagerfeld (123 článků)

Němečtí novináři nadšeně tleskají novému ministru zahraničí. Konečně je prý v SPD někdo, kdo je „ostražitý“ k Rusku

 
V minulé vládě kancléřky Angely Merkelové zastával sociální demokrat Heiko Maas post ministra spravedlnosti. Ve znovuobnovené velké koalici přesedlal na post ministra zahraničí. Publicista Günter Marks v textu pro Tagesschau.de poznamenává, že Maas jako ministr zahraničí zvedá mnoha kolegům v sociální demokracii tlak. Svým velmi rezervovaným vztahem vůči Rusku. Německá sociální demokracie se desítky let stavěla k Ruské federaci vstřícně.
11.05.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Macron dostal od Merkelové cenu, kterou má Schulz nebo Havel. Kancléřka ho nadšeně vychvalovala a kopla přitom do Trumpa

 
Německá kancléřka Angela Merkelová předala francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi Cenu Karla Velikého. Čím si ji zasloužil? Přispívá prý k porozumění v Evropě a umí lidi nadchnout pro myšlenku společné Evropy. Tato společná Evropa by se podle Merkelové měla konečně přestat spoléhat na to, že ji vojensky brání Spojené státy. EU by se podle kancléřky měla začít starat sama o sebe.
11.05.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků) , Karel Schulz (3 články)

Návrhář Lagerfeld: Vzdám se německého občanství. „Merkelová dostala zlo k moci“

 
Známý módní návrhář Karl Lagerfeld pohrozil, že pokud německá kancléřka Angela Merkelová bude pokračovat ve své vstřícné migrační politice, vzdá se německého občanství. V rozhovoru s francouzským časopisem Le Point čtyřiaosmdesátiletá ikona módního průmyslu prohlásila, že Merkelovou „nesnáší“, protože přijímáním uprchlíků umožnila vzestup protiimigrační a pravicově populistické Alternativy pro Německo (AfD). Ta je nyní ve Spolkovém sněmu třetí nejsilnější stranou.
11.05.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků) , Karl Lagerfeld (123 článků)

Merkelová čeká od Slováků vyřešení vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky

 
Německá kancléřka Angela Merkelová (63) dala ve středu slovenskému premiérovi Peteru Pellegrinimu (42) jasně najevo očekávání spolkové republiky, že Slovensko udělá vše pro to, aby vyřešilo vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka (†27). Řekla to na tiskové konferenci v Berlíně po společném jednání.
02.05.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Trump dal „za uši“ Němcům i Čechům. Merkelovou ale políbil v Bílém domě

 
Země NATO se musí podílet na společné obraně spravedlivým dílem. Po pátečním jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou to prohlásil americký prezident Donald Trump. Spojené státy podle něj nepřipustí, aby Írán vyvinul jadernou bombu, a chtějí odstranit obchodní nerovnováhu s Německem. Hostitel Merkelovou na uvítanou políbil, podle agenturních fotografií se zavřenýma očima.
27.04.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3733 článků) , Angela Merkelová (2108 článků)

Merkelová je zděšená z migrantů. Lynčují Němce i cizince s jarmulkou

 
Německá kancléřka Angela Merkelová přiznala, že se v Německu vzedmula vlna antisemitisticky motivovaných zločinů. Jejich pachateli jsou většinou uprchlíci z arabských zemí. Vláda jmenovala komisaře pro boj proti antisemitismu, synagogám a židovským školám byla přidělena policejní ochranka, napsal deník Daily Mail.
24.04.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Rudolf Mládek: Odměna pro Merkelovou je jistá

 
Za jeden nejhorší den v dějinách Evropy bude pokládán den, kdy německá kancléřka Angela Merkelová pronesla „Wir schaffen das“. Bylo to 31. srpna roku 2015 a výrokem „My to zvládneme“ se Merkelová zapsala do těch nejčernějších evropských dějin.
24.04.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

VIDEO Německo žije tímto útokem arabsky hovořících útočníků na židy

 
V úterý večer napadla v berlínské čtvrti Prenzlauer Berg trojice útočníků dva mladíky, protože měli na hlavě jarmulky, což jsou tradiční židovské pokrývky hlavy. Jedním z napadených byl Izraelec, který celý incident natočil, informovala agentura DPA. Útočník na své oběti křičel arabsky „žid“. Útok kancléřka Angela Merkelová (CDU) důrazně odsoudila.
18.04.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Německem opět hýbe nenávist vůči Židům? Útočníci napadli muže v jarmulkách

 
Trojice neznámých útočníků napadla v Berlíně dva mladíky, kteří měli na hlavě jarmulky, tradiční židovské pokrývky hlavy. Jedním z napadených byl Izraelec, který incident natočil, napsala ve středu agentura DPA. Útok důrazně odsoudila kancléřka Angela Merkelová (CDU), podle níž bude proti antisemitismu Německo postupovat se vší tvrdostí a rozhodností.
18.04.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Angelo, takhle s Ruskem nejednat! Na hlavu Merkelové se sypou vážná slova. Přímo v Německu

 
Zpravodajská agentura Reuters si všímá nejednotného postoje německých politiků v otázce přitvrzení vztahu k Rusku. Mnoho politiků naléhá na kancléřku Merkelovou, aby ustoupila od svých nekompromisních postojů.
17.04.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

Merkelová přitvrdila: Nord Stream 2 nebude, nepůjde-li plyn i přes Ukrajinu

 
Plynovod Nord Stream 2 může vzniknout, až bude jasné, jakou roli bude mít Ukrajina. V úterý to prohlásila kancléřka Angela Merkelová po setkání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem v Berlíně. Ruská společnost Gazprom v reakci na slova německé kancléřky prohlásila, že další přeprava části ruského plynu přes Ukrajinu závisí na ekonomické výhodnosti.
10.04.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků)

ČSSD možná chtěla na vnitru něco zakrýt, tuší Spurný. A policejní nátlak na Kmentu, Slonkovou a Kroupu? Prý je to úplně jinak

 
Redaktor Respektu Jaroslav Spurný se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV podivoval nad tím, proč sociální demokraté tolik stojí o ministerstvo vnitra. Ledaže by snad sociální demokraté chtěli na vnitru dříve řízeném Milanem Chovancem (ČSSD) něco zakrýt. Stejně tak Spurný nechápe, proč chce vnitro ovládat Babiš. Tomu jde prý o to, aby potěšil německou kancléřku Angelu Merkelovou a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
07.04.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2108 článků) , Emmanuel Macron (190 článků) , Jaroslav Kmenta (109 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »