Články k osobnosti

Andrej Kiska

  4. prezident Slovenska

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Andrej Kiska »
 

Gauneři drží naši zemi v hrsti, bouřil Kiska a vytáhl i vraždu Kuciaka. Kotlebovci zuřili

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země v parlamentu upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmíněnou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Premiér Peter Pellegrini v reakci označil hodnocení vývoje v zemi ze strany prezidenta za příliš negativní.
13.06.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Kiska sepsul poměry na Slovensku, kotlebovci vybuřovali

 
Slovenský prezident Andrej Kiska ve středu kritizoval poměry na Slovensku a neřešení palčivých problémů společnosti. Ve zprávě o stavu země prezident upozornil na pochybení při vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky a zmínil i protesty proti předchozí vládě premiéra Roberta Fica jako reakci na zmiňovanou vraždu a jako projev nespokojenosti se stavem země. Kiskův projev narušili poslanci krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko. 
13.06.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Kiska hovořil k poslancům o roztahujících se gaunerech. Kotlebovce vyhnali ze sálu poté, co jej nazvali vlastizrádcem

 
Slovenský prezident Andrej Kiska na půdě Národní rady Slovenské republiky přednesl projev o stavu země. Lídr nejsilnější vládní strany Smer Robert Fico, který sice již není premiérem, ale všechny ujišťuje, že z politické scény nemizí, si Kiskova slova za rámeček nedá. Kiska nenechal na současné vládě nit suchou. O rozruch se postarali i radikálové ze strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Kisku označili za vlastizrádce.
13.06.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

VIDEO Lidé se bojí Ruska. Vím to, řekl Andrej Kiska. Na Slovensku se mu přihodilo něco, co stojí za vidění

 
Letní sezóna je v plném proudu, vedro žene lidi k vodě a spotřeba zmrzliny roste. Jenže vedro ne vedro, politici dál pracují na plné obrátky. V Česku se sestavuje vláda a klid rozhodně nepanuje ani na slovenské politické scéně. O rozruch se postarali slovenský prezident Andrej Kiska a bývalý premiér Robert Fico. Nahlédněte.
11.06.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Je to vážné. Kiska schytal další tvrdou ránu: Pokrytec! Dennodenně se odvolává na smrt Kuciaka a Kušnírové, ale baví se s vrahy Cervanové

 
Investigativní novinář Martin Hanus z redakce Postoj.sk v těchto dnech uvádí knihu o vraždě studentky Ludmily Cervanové s názvem Hra skončila. Jeho dílo velmi ocenil poslanec Martin Glváč ze SMERu. I přestože mladá medička byla zavražděna před více než čtyřiceti lety, dodnes se vedou ostré polemiky o vině sedmi odsouzených mužů z Nitry. Slovenský server ParlamentnéListy.sk poukázal na to, že velmi kritizován je nyní v souvislosti s touto kauzou prezident Andrej Kiska, ten se totiž koncem loňského roku na otevření klubu Pod lampou s dvojicí odsouzených vrahů bavil.
03.06.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Čachrář Andrej Kiska? Na prezidenta Slovenska praskají divné věci

 
Se zajimavým zjištěním o zdrojích financování prezidentské kampaně slovenského prezidenta Andreje Kisky přišla ve středuTV Markíza. Ta informovala, že jak svou neoficiální, tak i oficiální prezidentskou kampaň hradil přes společnost KTAG, které je spolumajitelem.
24.05.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Trump, Putin, Merkelová? Ne, Češi věří nejvíc Zemanovi

 
Pro Čechy je mezi osobnostmi světové politiky nejdůvěryhodnější prezident Miloš Zeman, za ním skončili slovenský protějšek Andrej Kiska a hlava francouzského státu Emmanuel Macron. V dubnovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) však ani tito politici nezískali důvěru nadpoloviční většiny respondentů. Zprávu převzala ČTK.
23.05.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20933 článků) , Andrej Kiska (272 článků) , Emmanuel Macron (203 článků)

Demonstrace síly vůči Rusku? Znepokojuje mě zbabělost slovenských politiků, napsal Eduard Chmelár

 
Slovenský historik a politický a mediální analytik Eduard Chmelár kroutí hlavou nad tím, co činí slovenští politici v čele s prezidentem Andrejem Kiskou. Prý se snaží demonstrovat sílu vůči Rusku, zvyšovat napětí mezi Ruskem a EU a nadále komplikovat jejich vzájemné vztahy. Komplikovat vztahy s Ruskem přitom podle Chmelára není ve slovenském národním zájmu.
22.05.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Výbušná kniha ke kauze zavražděné studentky Cervanové: Osvobození „vrazi“ jsou vinní. Na večírku s nimi se letos objevil Kiska

 
V roce 1976 byla z jedné z diskoték unesena, znásilněna a nakonec zavražděna studentka medicíny Ľudmila Cervanová. Za její vraždu bylo odsouzeno sedm mužů. Pánové dodnes tvrdí, že jsou nevinní. Jejich slovům věnovali pozornost jak novináři, tak politici. Server ParlamentnéListy.sk s odvoláním na deník Pravda tvrdí, že se na večírku s nimi objevil i současný prezident Andrej Kiska. Jeden z novinářů, který se případu vrahů věnoval, se rozhodl promluvit.
21.05.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Pět let a dost! Kiska se stáhne

 
Jedno funční období stačí! Slovenský prezident Andrej Kiska (55) příští rok nebude obhajovat svou funkci, ve které je od roku 2014.
16.05.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Kiska už znovu slovenským prezidentem nebude. V politice končí

 
Slovenský prezident Andrej Kiska upřednostní před vysokou politikou rodinu a příští rok nebude obhajovat post nejvyššího představitele státu. Oznámil to dnes novinářům. Podnikatel a filantrop vykonává prezidentskou funkci od roku 2014, kdy v druhém kole voleb porazil Roberta Fica. Dlouhodobě se těšil roli nejdůvěryhodnějšího politika v zemi.
15.05.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Andrej Kiska nebude obhajovat prezidentský mandát. Zde jsou důvody

 
Slovenský prezident Andrej Kiska na tiskové konferenci oznámil, že v roce 2019 nebude obhajovat svůj mandát. Své rozhodnutí také patřičně zdůvodnil.
15.05.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Kiska končí kvůli rodině v politice. Možná bude ale „tahat za nitky“ v pozadí

 
Slovenský prezident Andrej Kiska příští rok nebude usilovat o znovuzvolení hlavou státu. Dlouhodobě nejdůvěryhodnější slovenský politik, který je prezidentem od roku 2014, to v úterý řekl novinářům. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že se chce více věnovat rodině. Kiska bude nicméně zvažovat, jak využije důvěru lidí k podpoře těch, jež chtějí vládnout slušně. Fakticky by se tak na politickém dění na Slovensku mohl podílet dál.
15.05.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Bouře kvůli padání hlav ve veřejnoprávní televizi. Kritikou srší 200 novinářů

 
Na dvě stě novinářů se spojilo k tvrdé kritice vedení veřejnoprávního rozhlasu a televize RTVS za poměry v tomto médiu a za odchody redaktorů. Slovenští žurnalisté tak reagovali na ukončení spolupráce RTVS s externisty, kteří kritizovali veřejnoprávní média. A na výpovědi, které dalo několik redaktorů. Generální ředitel RTVS Jaroslav Rezník výtky odmítl, nicméně znepokojení nad situací ve slovenském rozhlasu a televizi vyjádřil i prezident Andrej Kiska.
03.05.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Česko-slovenská výstava k 100. výročí založení Československa byla zahájena na Bratislavském hradě

 
Na Bratislavském hradě byla dne 26. dubna slavnostně otevřena unikátní výstava s názvem Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, kterou zahájili prezident Slovenské republiky Andrej Kiska a premiéři obou zemí Peter Pellegrini a Andrej Babiš.Na ploše o rozloze zhruba 1400 m2 mapuje život Čechů i Slováků ve společném státě, ukazuje úspěchy a radostné momenty, ale též krize a těžké chvíle vzájemného soužití.
28.04.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13048 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Fico po vraždě Kuciaka udeřil. Útok na vládu vyčetl Kiskovi, médiím i demonstrantům

 
Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové (oba †27) nastal útok na vládu, který neměl v historii země obdoby a za kterým stáli prezident Andrej Kiska, organizátoři protivládních protestů a zejména média. Řekl to bývalý trojnásobný slovenský premiér a předseda nejsilnější vládní strany Smer-sociální demokracie (Smer-SD) Robert Fico na čtvrtečním sněmu své strany, prvním po Ficově demisi z postu předsedy vlády v polovině března.
26.04.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (859 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Babiš hovořil v Bratislavě k výročí Československa. Já jsem takový případ, že to nevymyslíš, vtipkoval o své osobě

 
Premiér v demisi Andrej Babiš dnes odpoledne pronesl v Bratislavě proslov ku příležitosti zahájení česko-slovenské výstavy ke 100. výročí vzniku Československa. Na akci samozřejmě nechyběli ani slovenský premiér Peter Pellegrini se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Jedná se o společný projekt českého Národního muzea a Slovenského národního muzea.
26.04.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13048 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Slovenská ulice Kaliňáka vyštvala, teď ji štve jeho náhradnice

 
Za cynický krok vůči pozůstalým zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka označili organizátoři protestů jmenování Denisy Sakové ministryní vnitra. Právě tuto funkci opustil Robert Kaliňák, se kterým členka vládnoucího Směru-SD na resortu deset let spolupracovala. Na post ji navrhl premiér Peter Pellegrini, prezident Andrej Kiska ji oficiálně jmenuje ve čtvrtek.
24.04.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)

Už ani měsíc: Klausová odmítla zůstat na Slovensku do léta a zmínila Kuciaka

 
Vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem jsou nadále výjimečné a i přes případné rozdílné názory politiků na některá témata jsou si obě země nejbližší. Novinářům to ve středu řekla končící česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová po schůzce se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Potvrdila také, že jako velvyslankyně skončí už na jaře, ačkoliv jí bylo nabídnuto prodloužení mandátu do léta.
18.04.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (316 článků) , Andrej Kiska (272 článků)

Andrej Kiska má vážný problém. Dostal se do vyšetřování Národní kriminální agentury

 
Slovenský prezident Andrej Kiska má prý problém. V roce 1999 si údajně neoprávněně přivlastnil pozemek pod Tatrami, který patřil někomu jinému. Případem se zabývá Národní kriminální agentura.
08.04.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (272 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »