Alberto Contador

cyklista

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Alberto Contador »

Osamělý 'Křižák' odjel celou etapu bez týmu. Contadora už ale tahat nemusí

Mimořádně těžkou etapu musel český cyklista Roman Kreuziger zvládnout osamotě. Nebýt slovenské bratrské pomoci od Petera Sagana, nejspíš by dojel s mnohem větší ztrátou na nizozemského vítěze Toma  Dumoulina. Čech osaměl poté, co lídr jeho stáje Alberto Contador odstoupil po první půlce etapy. V čele Tinkoffu by ho teď měl nahradit právě Kreuziger.
10.07.2016 18:35 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Jaký otec takový syn. Klaus mladší chce Giro v Praze

Pro mnohé to bude možná překvapení, ale syn někdejšího prezidenta Václav Klaus mladší je cyklistickým nadšencem a amatérským závodníkem. Jeden z nejslavněších cyklistických závodů jezdí sledovat přímo do Itálie a jeho snem je, aby jubilejní 100. ročník Gira startoval v roce 2017 v Praze. Pokud by se Klausovi podařilo organizátory přesvědčit, mohl by v Praze startovat například vítěz posledního ročníku Alberto Contador.
20.06.2015 11:31 |

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Contador si podmanil Giro, König skončil na skvělém šestém místě

Poslední etapa letošního Gira d'Italia podle předpokladů změny v celkovém pořadí nepřinesla. Podruhé v kariéře se z triumfu raduje Španěl Alberto Contador. Český cyklista Leopold König obsadil v těžké konkurenci šesté místo.
31.05.2015 18:21 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků) , Leopold König (25 článků)

König spadl na šestou příčku, pro triumf na Giru si jede Contador

Český cyklista Leopold König se statečně rval na trase předposlední etapy letošního Gira d'Italia, dojel devátý, ale přesto v celkovém pořadí klesl z pátého na šesté místo. Vedoucí pozici si před zítřejším dojezdem do Milána udržel Španěl Alberto Contador.
30.05.2015 18:16 |

König už je celkově na páté pozici! Kreuziger ztratil a je dvanáctý

Leopold König vybojoval v nedělní 15. etapě sedmou příčku a celkově se posunul na pátou pozici v průběžném pořadí. První dojel přesně minutu před českým jezdcem Španěl Mikel Landa, jehož krajan Alberto Contador byl v cíli třetí a udržel celkové vedení. Romanu Kreuzigerovi se příliš nedařilo a vypadl z elitní desítky.
24.05.2015 17:56 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků) , Leopold König (25 článků)

Königovi vyšla časovka a s Kreuzigerem uzavírají top 10

Leopold König si zajel v sobotní časovce na 59,4 kilometru pro třináctou příčku a díky povedenému výsledku se vrátil do první desítky cyklistického závodu Giro d'Italia. Romanu Kreuzigerovi se v jízdě proti chronometru tradičně tolik nedařilo a dojel na 43. místě. Alberto Contador nenechal své fanoušky na pochybách a opět se vrátil do řůžového trikotu pro vedoucího jezdce závodu.
23.05.2015 18:26 |

Španělský král silnic zůstane do konce ve stáji Tinkoff-Saxo

Španělský cyklista Alberto Contador prodloužil do konce roku 2016 smlouvu se svou domovskou stájí Tinkoff-Saxo. Pak hvězda silniční cyklistiky předběžně plánuje ukončit svou kariéru.
10.03.2015 19:11 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

Contador chce skončit na vrcholu. Pojede možná už jen dvě sezóny

Španělská cyklistická hvězda Alberto Contador má před sebou možná už jen poslední dvě sezóny, chce totiž skončit na vrcholu kariéry. Dvojnásobný vítěz Tour de France a šestinásobný šampion ze závodů Grand Tours zvažuje, že po příštím roce už nejspíš startovat nebude. Stále přitom patří mezi světovou špičku.
16.02.2015 20:10 |

Na Vueltě zazářil Australan z Beskyd! Vyhrál etapu!

Adam Hansen, australský cyklista žijící v Beskydech si dojel pro etapový vavřín v dojezdu 19. etapy slavné Vuelty. Hansen zaútočil na čelo pět kilometrů před cílem v Cangas do Morrazo. Na čele pořadí zůstává Alberto Contador.
12.09.2014 19:30 |

Slavný cyklistický závod Vuelta zažil málo vídanou scénu. Přímo na kolech se při etapě poprali dva cyklisté. Mlátili se pěstmi, strkali do sebe. To vše před televizními kamerami. Oba jezdci byli ze závodu okamžitě vyloučeni, etapu ani nedojeli. Pro celkové vítězství si jede Španěl Alberto Contador.
10.09.2014 07:45 |

Do čela Vuelty se vyhoupl Contador, Quintanu zbrzdil pád

Španělský cyklista Alberto Contador se stal po dnešní časovce novým vedoucím mužem Vuelty. V červeném dresu lídra vystřídal Kolumbijce Naira Quintanu, kterému v 10. etapě zkomplikoval boj o čelo pád.
02.09.2014 18:30 |

Contador definitivně potvrdil, že nepojede slavnou Vueltu

Španělský cyklista Alberto Contador se s definitivní platností nezúčastní Vuelty, která začne 23. srpna. Potvrdil to jeho tiskový mluvčí Jacinto Vidarte pro server cyclingnews.com a utnul tak narůstající spekulace, které vznikly poté, co se Contadorovo jméno objevilo v předběžné patnáctičlenné nominaci týmu Tinkoff-Saxo.
06.08.2014 11:30 |

Kreuziger začal sezónu ve velkém stylu! Na Tirrenu skončil na bedně!

Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve špičkově obsazeném etapovém závodu Tirreno-Adriatico. Třetí podnik letošní WorldTour vyhrál suverénně jeho kolega z týmu Tinkoff-Saxo Španěl Alberto Contador, za kterým český jezdec zaostal o dvě minuty a 14 sekund.
18.03.2014 18:50 |

Contadorův bratr: Alberto je nadšený, že má v týmu Kreuzigera

Španělská hvězda Alberto Contador si nemůže vynachválit přítomnost českého cyklisty Romana Kreuzigera v týmu Saxo-Tinkoff. Alespoň podle slov Contadorova bratra Francisca, jenž zavítal do Prahy jakožto zástupce Alvara Cuadrose Moraty, velkého španělského talentu, který bude od příští sezony oblékat barvy stáje ETIXX-iHNed.
11.10.2013 15:00 |

Hele, mně stačí méně peněz! Cyklista Contador si nechal snížit plat

Španělský cyklista Alberto Contador přistoupil kvůli finančním problémům svého týmu Saxo-Tinkoff, za který jezdí i Roman Kreuziger, na snížení platu. Podle dánského serveru BT.dk přijde vítěz pěti Grand Tour o zhruba 10-15 procent původně dohodnuté částky.
06.10.2013 07:05 |

Contador je zklamaný a unavený. Vueltu vynechá!

Alberto Contador je zklamaný. Předposlední, dvacátá etapa Tour de France definitivně zmařila jeho naděje na konečné umístění na stupních vítězů, a tak se bývalý šampion nejslavnějšího cyklistického etapového závodu světa rozhodl nezúčastnit se domácí Vuelty.
21.07.2013 07:45 |

Kreuziger s Contadorem útočili na Frooma, vyhrál Costa

Šestnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál v sólovém úniku Portugalec Rui Alberto Costa. Jezdci z čela průběžného pořadí přijeli společně s jedenáctiminutovým odstupem na vítěze, takže Roman Kreuziger zůstal na průběžné čtvrté příčce a ve žlutém trikotu pro celkového lídra dál pojede Brit Christopher Froome.
16.07.2013 18:30 |

Kreuziger vyrazil na Kanárské ostrovy a za Contadorem

Roman Kreuziger začíná v cyklistickém peletonu novou etapu.Od nového roku bude oficiálně jezdcem stáje Saxo Bank a jeho týmovým parťákem se stane Alberto Contador.
12.11.2012 10:55 |

Famózní Alberto Contador. Muž, který neprohrává

Spolehněte se, že vyhraje. Pokud dojede do cíle, nebo ho následně neobviní z dopingu. Na Alberta Contadora si můžete vsadit. Španělský fenomén si odpykal trest za užití clenbuterolu a už zase vládne. V neděli vyhrál Vueltu.
10.09.2012 12:55 |

Contador je po trestu zpět! Chtěl to zabalit, a nakonec vyhrál Vueltu

Alberto Contador se vrátil ve velkém stylu, podruhé v kariéře ovládl Vueltu, jeden z nejprestižnějších etapových závodů na světě. Přitom právě na španělských silnicích si odbyl svůj ostrý návrat ke špičkové cyklistice po trestu za doping.
09.09.2012 19:00 |